NENORMALNO SKACE AUTO PRI KRETANJU

NENORMALNO SKACE AUTO PRI KRETANJU

evo ovako...sinoc sam malo divljao sa kolima i sjebao nesto i sad moram da trazim savet od vas jbg mladost ludost...dakle ovako,sinoc sam malo zesce potpisao auto i jutros da krenem na posao ubacim u prvu i krenem normalno i auto pocne da skace i da lupa kao da je zemljotres...kad ga vozim pod malim gasom kao da mu nije nista ali cim dam malo jaci gas recimo na 2 hiljede obrtaja i pocnem da pustam kvacilo malo brze on pocinje da skace i da lupa cini se kao da ce motor da iskoci napolje...ako neko zna resenje ovog problema zamolio bih za pomoc... UNAPRED HVALA....
 
Član
druse sigurno si odvalio zadnji nosac motora jer i u mene se desavalo dok cuvas gas sve normalno al ako jace pustis gas ono krene lupat ili nrp.pogotovo kada ubacis u rikverc ona najvise trese motor nagne naprijed...;);)
 
Član
Napisi koji auto vozis, taj iz nicka ili?

Ako ti auto ima plivajuci zamajac, moze bit da je i to otislo, pa ti sve trese i razvaljuje.

Il kako ti sole napisa, neki nosac motora da je riknuo, mada bi tada trebao imati vece vibracije na svim obrtajima.
 
sto je najcudnije u rikvercu mi nije nijednom poceo skakati i lupati,samo kad krecem u 1...znaci kad krenem pod malim gasom sve je ok ali cim krenem malcice jace krece da lupa i skace znaci auto hoce da se raspadne koliko lupa...pitao sam par drugara sto se razumeju malo vise u kola,jedan prica da je otisla lamela ili da je pukla korpa,a drugi da je otisao neki djavo na menjacu...pravo da ti kazem i ja sam odmah posumnjao na nosac motora...druze pa koliko je to opasno za voznju?da li ga mogu tako oterati kod majstora ili ga moram slepati i sta moze jos da se nasteti autu od tog treskanja?

passat b3 88' 1.8 benzin plin...e da i za taj zamajac su mi rekli da moze da ode...
 
Nikola, što se tiće nosaća nije toliko ni opasno. Ima mnogo gorih slucajeva, zamjena nosaca je cini mi se oko 80-120KM, sve zavisi kakav ti je automobil.. Dakle, ovako: Da li si primjetio da se auto previše grije? Da li si primjetio da auto ne skace u drogoj brzini?
Moguce je da se malo zaštopao dovod goriva, kakvo gorivo sipaš? A to što ti lupetaju, pukla korpa, da je nesto puklo lupalo bi ne bi mogao ostati a i ne bi mogao prebaciti u drugu, trecu... brzinu.. Normalno je to da se auto malo treska prilikom kretanja. EEEE i da te napomenem, neka ti neki majstor hitno provjeri stanje mjenjača!! Zna se desiti da nekad pukne glava vijka i data se mjenjac odvoji 1 cm, da li ti malo teze prebacuje nego prije? Pozz
 
druze evo malo pre sam oterao kola kod majstora sutra ce pogledati auto pa ce mi javiti sta je tacno u pitanju...sto se tice grejanja automobila pa nisam bas primetio da se preterano greje mozda malo nego sto bi trebalo...u drugoj brzini mi njie nijednom skocio,samo u prvoj pri kretanju...sto se tice menjaca upada u brzine normalno kao i pre...vozim ga na plin,a sto se tice benzina sipam bmb 95...E DA NE ZABORAVIM JUCE SAM GA VOZIO NORMALNO POD MALIM GASOM I SAD KAD SAM KRENUO KOD MAJSTORA AUTO JE POCEO BLAGO CIMATI I KAD MU DAJEM JACI GAS I KAD GA VOZIM POD MALIM GASOM U DRUGOJ I TRECOJ BRZINI...ne znam sta mu se desava,ali predpostavljam da sam ga bas zestoko zajebao i da mi sigurno treba 300e za popravku... :icon_sad:
 
Ako vozis auto iz tvog imena tj passat...u tebe je tkz.plivajuci zamajac i mislim da si ga sjebao s tim divljanjem...ako sam u pravu ne gine ti promjena svega komplet to ti je 8-9 stoja...sretno i nadaj se da nisam u pravu;)
 
dzinn16v je napisao(la):
Ako vozis auto iz tvog imena tj passat...u tebe je tkz.plivajuci zamajac i mislim da si ga sjebao s tim divljanjem...ako sam u pravu ne gine ti promjena svega komplet to ti je 8-9 stoja...sretno i nadaj se da nisam u pravu;)
Mislim da si malo pobrkao linije passata, taj njegov iz '88. nema plivajuci sigurno :cool:
Mozda je naglog startanja pukao prednji nosac motora, pa kad malo jace polazis motor skace i mozda cak i udara u haubu.
 
javio mi je majstor da predpostavlja da sam pokidao neki djavo,spominjao je neki direncijal...sve u svemu treba zameniti ceo menjac...sutra ce detaljnije pogledati auto i videti sta je tacno....
 
tomislav_amg je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
Ako vozis auto iz tvog imena tj passat...u tebe je tkz.plivajuci zamajac i mislim da si ga sjebao s tim divljanjem...ako sam u pravu ne gine ti promjena svega komplet to ti je 8-9 stoja...sretno i nadaj se da nisam u pravu;)
Mislim da si malo pobrkao linije passata, taj njegov iz '88. nema plivajuci sigurno :cool:
Mozda je naglog startanja pukao prednji nosac motora, pa kad malo jace polazis motor skace i mozda cak i udara u haubu.

Heh:lol:
U pravu ste vidi tek sada:D
 
nikola passat b3 je napisao(la):
javio mi je majstor da predpostavlja da sam pokidao neki djavo,spominjao je neki direncijal...sve u svemu treba zameniti ceo menjac...sutra ce detaljnije pogledati auto i videti sta je tacno....

Eto brate, bio sam skoro pa blizu :icon_smile: ... Predpostavljao sam da se radi oko mjenjaca, zna to pucati cesto, pogotovo ako ostavljas spure, a za diferencijal ti je se od toga isto poremetio .. :123:
 
Član
Free_Tuning je napisao(la):
nikola passat b3 je napisao(la):
javio mi je majstor da predpostavlja da sam pokidao neki djavo,spominjao je neki direncijal...sve u svemu treba zameniti ceo menjac...sutra ce detaljnije pogledati auto i videti sta je tacno....

Eto brate, bio sam skoro pa blizu :icon_smile: ... Predpostavljao sam da se radi oko mjenjaca, zna to pucati cesto, pogotovo ako ostavljas spure, a za diferencijal ti je se od toga isto poremetio .. :123:

ma kakav diferencijal i pm sjbeo kvacilo tako sam i ja neki dan na mom golfu isto zamjeni i goni dalje korpa zamajac lamela i gas kakv mjenjac i diferencijal samo bzv bacas pare korpa ti je otisla ako si ga potpisivo to ti je to sad se iskrivila i nije ravna i auto ti skace kad kreces jer si je pregrijo
 
drustvo,javio mi se majstor,pogledao je detaljnije auto (menjac nije gledao) i kaze sledece: da je puk'o zadnji nosac motora,homokineticki u losem stanju...e sad i pored ove stete zadesila se jos dodatna steta...od tolikog treskanja sjebale se neke ploce na karburatoru,zatim neki djavo na plinskom uredjaju i jos nesto se sjebalo nisam ga razumeo tacno sta ali sve u svemu auto nece da ide ni na benzin ni na plin tj. tesko prima gas i ler gas mu se smanjio mnogo da mu fali malo da se ugasi...znaci nije mi jasno majstor kaze cas ovo cas ono na kraju cu da popizdim i da izlupam ceo auto i aj u pi... lepu m..... :icon_mad: e sad da vas pitam sve ovo sto se desava sa kolima jel moguce da je sve zbog tog nosaca motora?sad kad pogledam realno moglo bi biti zbog tog nosaca jer menjac lepo upada u brzine kao i pre nego sto se auto sjebao,normalno je isao auto(nije skakao auto u voznji)
 
Član
nikola passat b3 je napisao(la):
drustvo,javio mi se majstor,pogledao je detaljnije auto (menjac nije gledao) i kaze sledece: da je puk'o zadnji nosac motora,homokineticki u losem stanju...e sad i pored ove stete zadesila se jos dodatna steta...od tolikog treskanja sjebale se neke ploce na karburatoru,zatim neki djavo na plinskom uredjaju i jos nesto se sjebalo nisam ga razumeo tacno sta ali sve u svemu auto nece da ide ni na benzin ni na plin tj. tesko prima gas i ler gas mu se smanjio mnogo da mu fali malo da se ugasi...znaci nije mi jasno majstor kaze cas ovo cas ono na kraju cu da popizdim i da izlupam ceo auto i aj u pi... lepu m..... :icon_mad: e sad da vas pitam sve ovo sto se desava sa kolima jel moguce da je sve zbog tog nosaca motora?sad kad pogledam realno moglo bi biti zbog tog nosaca jer menjac lepo upada u brzine kao i pre nego sto se auto sjebao,normalno je isao auto(nije skakao auto u voznji)

mjenjaj majstora :D pod hitno prvo kad ode nosac auto nemoze poskakivati uopste samo motor dok krenes se digne i poslije se vrati i kad das gas ponovo se desi u voznji a to sto ti poskakuje reko sam ti sjebo si mu kvacilo a to sad oko plina i tih zajebanicja ne ulazim jer nevozim na ta laternativna goriva ja samo beznizn taj ti mjstor ocito nema pojma prvo sto je trebo gledat kad proba auto znao bi da je kvacilo skini sam mjenjac kuci ako znas zamjeni to i vozi ako je nosac puko nije problem zamjeniti imas ih 3 jedan naprijed i 2 pozadi sa lijeve i desne strane mada mislim ovaj desni nebi trebo otici samo ovaj lijevi sto se kaci mjejac na njega njega provjeri ako ti se motor dize dok kreces onda ti je i predljni otiso
 
Top