Nema spasa, Saab prijavio bankrot

Nema spasa, Saab prijavio bankrot

Član
Propao ili ne, jednog dana bih volio zbaviti sebi jednog turbaka za uživanja.:icon_smile:

Jbt, po nekim podacima, oko 900KS fabrički motor trpi.:icon_eek: Koji je to kvalitet.:cool:

Porschefan je napisao(la):
Htjeli su biti premium marka ali da bi opstali trebaju se prodavat u kolicinama kao i BMW ,na primjer.
Tko ce kupit SAAB 93 kad sve sto je u njemu, osim dizajna, ima i u Vectri za 40% manje novca.

Nisi u pravu, razmisli malo, dobar si i pametan momak.:icon_smile:
 
OggyBoy je napisao(la):
Propao ili ne, jednog dana bih volio zbaviti sebi jednog turbaka za uživanja.:icon_smile:

Jbt, po nekim podacima, oko 900KS fabrički motor trpi.:icon_eek: Koji je to kvalitet.:cool:

Porschefan je napisao(la):
Htjeli su biti premium marka ali da bi opstali trebaju se prodavat u kolicinama kao i BMW ,na primjer.
Tko ce kupit SAAB 93 kad sve sto je u njemu, osim dizajna, ima i u Vectri za 40% manje novca.

Nisi u pravu, razmisli malo, dobar si i pametan momak.:icon_smile:



Jesam dobar i pametan :D ali sam i dobro razmislio i ostajem pri svom mišljenju, ali i tržište ti sve govori, u pravu sam 100% upravo zbog toga.
SAAB zadnjih godina nije inovativan i nema karizmu kao nekada.
I moram ti ponoviti, slabo su prodavali Opelove šasije i mehaniku zapakiranu u skupo odjelo. Ne možeš reć da nije tako. Da nije ne bi propali.

Iako, znam da o svemu ovome u vezi SAAB-a gledaš srcem... :icon_smile:
 
Ja kako znam Opel je uzeo njihovu platformu u koju je ulozena bruka para, i na nju oslonio Insigniu, ne bi valjda uzimali da ne valja ;)
 
Zar nije Insignia potpuno nov automobl, Vectra i SAAB 9-3 djele platformu... :icon_question:

GM Epsilon platforma

1. serija - Vectra i SAAB 9-3
2. serija - 2008. Insignia , 2010. SAAB 9-5

Opet ponavljam, SAAB odavno nije inovativan, i od njega se ne preuzimaju ni platforme ni motori. Sorry, ali tako je.
 
Nemoj mislit da ja imam nešto protiv SAAB-a, bas naprotiv. Ali na žalost, sudbina mu je slična kao kod Lancie, progutali su ih pa onda ispljunuli veliki koncerni... :icon_confused:

A srcem se uzima neki Aero model... :icon_smile: ;)
 
Član
Ja i dalje ostajem pri svome da SAAB koristi SVOJE TB motore, a mehanika, šasije i to, dizel agregati i slične gluposti me ne interesuju. Gotivim SAAB zbog dizajna, vozačevog položaja u autu i TB motora.;)
 
Član
Skoro je ulozeno nekih 10 mil $$ da se vrate dio dugovanja prema radnicima i to. GM koji je vlasnik SAAB-a koci dalju prodaju kinezima, sto ne znaci i da je propao. Postoji jos tracak nade za njih, jbg niko ne baca milione uzalud!!;)
 
Član
10 miliona u ovakvim situacijama je SICA. znate i sami kolike su pare ameri ulozili u GM (50ak milijardi), i jos ga uz to i vjestacki cupaju, tj dijele jedno preduzece na dva dijela i gase "stari GM" sa svim losim karakteristikama, a sve pozitivno svrstali u "novi GM". normalno da ce gasiti nesto od cega ne vide korist, ugasili Pontiac, Hummer, a bogami po svemu sudeci ni Saab nema bas svijetlu buducnost...
 
Član
Iako Youngman nije uspio spasiti Saab, oni još uvijek ne odustaju od ove kompanije. Naime, spremni su kupiti pravo na korištenje Phoenix platforme, koja je najvrednija stvar koju Saab posjeduje. Saopšteno je da će nakon kupovine Youngman upravo u Švedskoj osnovati novi brand i početi proizvodnju na toj platformi.

Taj novi brand, bi mogao biti novi Saab. U tom slučaju, proći će određeni dio vremena, kako bi se završio proces likvidacije, a logo i naslijeđe Saab-a bi tek tada mogla preuzeti nova kompanija. Malo toga se zna o Phoenix platformi, osim činjenice da se na njoj trebala roditi naredna generacija modela 9-3 koji za razliku od 9-4X, ne koristi nijednu GM-ovu komponentu.

c/p: automoto.ba


eto, mozda i ima neke nade za vas "saabovce" :icon_biggrin:
 
Član
emir_89 je napisao(la):
Iako Youngman nije uspio spasiti Saab, oni još uvijek ne odustaju od ove kompanije. Naime, spremni su kupiti pravo na korištenje Phoenix platforme, koja je najvrednija stvar koju Saab posjeduje. Saopšteno je da će nakon kupovine Youngman upravo u Švedskoj osnovati novi brand i početi proizvodnju na toj platformi.

Taj novi brand, bi mogao biti novi Saab. U tom slučaju, proći će određeni dio vremena, kako bi se završio proces likvidacije, a logo i naslijeđe Saab-a bi tek tada mogla preuzeti nova kompanija. Malo toga se zna o Phoenix platformi, osim činjenice da se na njoj trebala roditi naredna generacija modela 9-3 koji za razliku od 9-4X, ne koristi nijednu GM-ovu komponentu.

c/p: automoto.ba


eto, mozda i ima neke nade za vas "saabovce" :icon_biggrin:

ja tebi rekoh da nije sve gotovo! :D
 
Top