Nema snage

Nema snage

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
1.6D pali odlicno nema dima nikakvog ni crnog ni plavon ama bas nikakog kada je hladan ima malo crnog ja mislim da je normalno to e sada jednostavno samo ga tusi danas bas sa prikolicom sam isao uz brdo onako srednje nije bas veliko nije mogao da uzadje u prvoj obrtaji na 5000 utusi jeli moguce da je do dizni ili nadam se da neko zna i da moze da mi da savjet pozz
 

MTR

Član
brate , gdje ces dizela u 5000 milja tjerat !!!!???? + prikolica + brdo = halo.ba
 

MTR

Član
Brate dizel na 5000 obrtaja ne daje nista nit snagu nit moment , pogotovo 1,6D , dobro da ti nije radilica ispala kroz karter.
Samo ne kontam ja tebe , ti to stalno tako pucas u obrtaje? Pa Toyotin D4D daje maksimum snage na 3600 obrtaja i ima fore jos 400 = ukupno 4.000 obrtaja .
Razumio bi te da je benzinac pa da dizes na 5000 , to za benzin nije nista , ali dizel 1,6 !!!
Ne kontam
 
Član
MTR je napisao(la):
Brate dizel na 5000 obrtaja ne daje nista nit snagu nit moment , pogotovo 1,6D , dobro da ti nije radilica ispala kroz karter.
Samo ne kontam ja tebe , ti to stalno tako pucas u obrtaje? Pa Toyotin D4D daje maksimum snage na 3600 obrtaja i ima fore jos 400 = ukupno 4.000 obrtaja .
Razumio bi te da je benzinac pa da dizes na 5000 , to za benzin nije nista , ali dizel 1,6 !!!
Ne kontam
Ma care ni na 3600 ni na 5000 nece da ide jednostavno samo ga tusi opanu obrtaji i ugasi ga prije je bio 1.8D i stvarno naspram ovog motora je bio zivotinja nikada nije stao da ne moze uvjek samo proslajdra gdje ne moze da uzvuce a ovaj da bog sacuva a trebam ovih dana da uzmem benzin 1.6 71 Kw cudno mi za dizela kada je pid opterecenjem da nema dima za njim
 
Član
Ako ti prima gas relativno dobro kada je u leru da ne cekica i ne lupa u motoru,i ako na ravnom nema nekih vecih problema sa vucom,posto si govorio da je bilo uzbrdo i da si imao prikolicu,mislim da je to previse za sistem kvacila(ako je istrosen).
Po mom misljenju mislim da je tu lamela prnula u chabar,odnosno set kvacila,ali,moze se desiti da grijesim,trebalo bi pogledati auto:icon_confused:
 
Član
Marko R je napisao(la):
Ako ti prima gas relativno dobro kada je u leru da ne cekica i ne lupa u motoru,i ako na ravnom nema nekih vecih problema sa vucom,posto si govorio da je bilo uzbrdo i da si imao prikolicu,mislim da je to previse za sistem kvacila(ako je istrosen).
Po mom misljenju mislim da je tu lamela prnula u chabar,odnosno set kvacila,ali,moze se desiti da grijesim,trebalo bi pogledati auto:icon_confused:

Brate lamelu korpu i lezaj uzeo prije 4 mjeseca novu a ne proklize meni lamela nego motor nema snage a i na pravcu kada sam nema bas nesto da vuce na odnosu kada sam tek ubacio motor i kada sam prazan sam kada sam u autu i uz brdo nece ide on prvom ali ako je na 2000 rpm tako ce i da ostane nema snage u opste utusi ga nesto a gas onako sijece fino kada ga turiram u leru
 
Član
PA brate rijesen problem,ne kaci prikolicu i neces imati problema sa vucom,ti si izvuk'o maximum iz njega,stash tako ti je,samo nek je ziva glava:icon_biggrin:
 

LSD

Član
da se nadovezem na pricu,znaci auto kad ide i po ravnom i uzbrdo nema snage,da bi ga saltao u vecu a da ga ne utusi treba ga natjerat na 4000-4500 obrtaja,sto je za diesela i vise nego puno!?????????

p.s. TO BEZ PRIKOLICE
 

MTR

Član
LSD je napisao(la):
da se nadovezem na pricu,znaci auto kad ide i po ravnom i uzbrdo nema snage,da bi ga saltao u vecu a da ga ne utusi treba ga natjerat na 4000-4500 obrtaja,sto je za diesela i vise nego puno!?????????

p.s. TO BEZ PRIKOLICE

ovaj konta da voza hondu type R pa ima fore obrtaja , al ga i dalje ne kontam on svoje pa svoje gas gas , gluho i ne bilo
 
Početnik
I ja sam prvo posumnjao na lamelu,znaci kako si ti opisao to je 100%, motor prima gas,a ne ide...

A moze biti i da ti je do bosch pumpe,zna i ona zezat isto tako,kad je mali dotok goriva..
 
Član
MTR je napisao(la):
LSD je napisao(la):
da se nadovezem na pricu,znaci auto kad ide i po ravnom i uzbrdo nema snage,da bi ga saltao u vecu a da ga ne utusi treba ga natjerat na 4000-4500 obrtaja,sto je za diesela i vise nego puno!?????????

p.s. TO BEZ PRIKOLICE

ovaj konta da voza hondu type R pa ima fore obrtaja , al ga i dalje ne kontam on svoje pa svoje gas gas , gluho i ne bilo

joj sto pametujete bespotrebno. ako nemate sta pametno reci i savjetovat covjeka, nemojte ni ostavljat glupe komentare. i ne odnosi se to samo na tebe, i ostali ce se pronaci...
 
Član
Kazes prije bio 1.8D to ti ubacivo fordov motor u njega da i to cujem. Nije bitno, taj motor sto sad vozis ne podnosi te obrtaje najbolje, prije svega ako vozis 1.6D ne trazi performanse nego ekonomiku, a ako ne vuce otidji majstoru bar taj auto svaki priskolovan majstor radi, da nepravimo bauk od svega, napiso si par gluposti, neizmisljaj ako hoces da ti se pomogne nesto realno pricaj i opisi problem i pitaj.
 
Član
Oggy je napisao(la):
I ja sam prvo posumnjao na lamelu,znaci kako si ti opisao to je 100%, motor prima gas,a ne ide...

A moze biti i da ti je do bosch pumpe,zna i ona zezat isto tako,kad je mali dotok goriva..

probaj auto kad prestane vuci pospi vodom bosch pumpu ohladi je pa probaj onda!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top