Neko auto vise a neko manje dimi?

Neko auto vise a neko manje dimi?

Član
BMW e46 uopste ne dimi,moj stari ga vozi.
Sto se tice EGR,i tih ventila naravno da ce dimiti onda kada su zacepljeni i neispravni ;)
Sto se tice TDI,BMW i mercedes CDIa oni su mi nekako najbolji po ovom pitanju :cool:
I kada se auto upali tek neko vise a neko manje zadimi :icon_question: :icon_question:
U mene duja skroz malo dimi,dobar filter zraka,sve fabricko na njemu..
Da li b ise dim mogao smanjiti sa nekim panel sportskim filterom :icon_question:
 
Član
ma nisam nesto primjetio da ima razlike u tom "dimljenju"kod novijih dizela, dimice vise ako nije odrzavan kao sto daki rece, jbt ga svaki mora dobro dimiti kad se momacki vozi...

ps zaki zamjeni te karike ziv bio.. potrosi na ulju:D
 
Član
Pa upravu si da sve vise novih auta dimi-čadi.Ali ne zato sto su losi motori,nego zato sto obicno u EU predju preko 300000km,i onda kupi neki naš sa vracenih 120000km i kaze vidi čadi a malo prešo,auto star tek 4 godine.U tome je problem.Ili ako nije održavano.U mene Tdi evo 10-a godina mu,ko ga natjera da baci imalo dima ja ga častim.Dok kod kolege mladji tdi u svakoj brzini na malim obrtajima čadi.:cool:
 
Član
Brane984 je napisao(la):
Pa upravu si da sve vise novih auta dimi-čadi.Ali ne zato sto su losi motori,nego zato sto obicno u EU predju preko 300000km,i onda kupi neki naš sa vracenih 120000km i kaze vidi čadi a malo prešo,auto star tek 4 godine.U tome je problem.Ili ako nije održavano.U mene Tdi evo 10-a godina mu,ko ga natjera da baci imalo dima ja ga častim.Dok kod kolege mladji tdi u svakoj brzini na malim obrtajima čadi.:cool:

E to drug,bas tako ;)

Anes_mo je napisao(la):
Svi dizelasi dime kad se stisnu da valja, sto ti to smeta sto dimi ?

Kako ne smeta :cool:
Ja bih sve uradio da sto manje cadji ;)
Nezz da stavim panel sportski zracni filter :icon_question:
 
Ajd... kad sam vidio novu sesticu koja je tek izasla s famoznim 1.6 TDI CR motorom kako izbaci oblak dima, nista mi vise nije trebalo... ali izvinjavam se, TDI najbolje ide a najmanje trosi, smetnuh to s uma
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Ajd... kad sam vidio novu sesticu koja je tek izasla s famoznim 1.6 TDI CR motorom kako izbaci oblak dima, nista mi vise nije trebalo... ali izvinjavam se, TDI najbolje ide a najmanje trosi, smetnuh to s uma

Nisam citao komplet temu, ali ovo potvrdjujem..;)
Auto sa 250Km na satu da izbacuje crn dim:icon_question: Zasto:icon_question:
 

rs6

Član
A20DTH je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Ajd... kad sam vidio novu sesticu koja je tek izasla s famoznim 1.6 TDI CR motorom kako izbaci oblak dima, nista mi vise nije trebalo... ali izvinjavam se, TDI najbolje ide a najmanje trosi, smetnuh to s uma

Nisam citao komplet temu, ali ovo potvrdjujem..;)
Auto sa 250Km na satu da izbacuje crn dim:icon_question: Zasto:icon_question:

gorivo .... 90 %
 
Član
rs6 je napisao(la):
A20DTH je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Ajd... kad sam vidio novu sesticu koja je tek izasla s famoznim 1.6 TDI CR motorom kako izbaci oblak dima, nista mi vise nije trebalo... ali izvinjavam se, TDI najbolje ide a najmanje trosi, smetnuh to s uma

Nisam citao komplet temu, ali ovo potvrdjujem..;)
Auto sa 250Km na satu da izbacuje crn dim:icon_question: Zasto:icon_question:

gorivo .... 90 %


Nije se još razradio :lol:
 
Član
Pa oblak dima koji dizel izbaci na jacem gasu je ono sto se nakupi "normalnom" voznjom u izduvu... imam 2 dizela i oba zacade kad ih dugo vozis na manjim obrtajima, i onda zakucas skoro do crvenog(dzip malo manje nego astra al u principu slicno je)...i to je to, nakon toga nema nista...i to je, po meni, sasvim normalno...dosta tdi-jeva koje sam vidjao cade konstantno, pretpostavljam da je losije odrzavanje, velika predjena kilometraza i losije gorivo...
 
Član
edoze je napisao(la):
Pa oblak dima koji dizel izbaci na jacem gasu je ono sto se nakupi "normalnom" voznjom u izduvu... imam 2 dizela i oba zacade kad ih dugo vozis na manjim obrtajima, i onda zakucas skoro do crvenog(dzip malo manje nego astra al u principu slicno je)...i to je to, nakon toga nema nista...i to je, po meni, sasvim normalno...dosta tdi-jeva koje sam vidjao cade konstantno, pretpostavljam da je losije odrzavanje, velika predjena kilometraza i losije gorivo...

To jest to,ja kada vozim duze bremena po gradu i ond ga malo pricepim izbaci dosta dima i nakupine i onda skoro pa nista kasnije ;)
Ali kada konstantno dimi nesto nije uredu ;)
 
Poenta je da svaki mora zadimit kad tad, nece sad nova S klasa, ali nek predje kilometara, nek joj se malo zacepe katalizatori i kojekakvi filteri partikularnih cestica i eto malo crnog dima ;)
 
Član
Moja Vectra cadi tek onda kada je stegnem trecom do 110km/h (i to jedva da se vidi da ima dima) a ima tek 361.000Km :D
Inace nisam primijetio da mi i jedno auto dimi iako trosim ''domaci'' dizel;)
 
Top