Neko auto vise a neko manje dimi?

Neko auto vise a neko manje dimi?

Član
Uvijek me interesovalo sta vi mislite o ovom,kako,zasto i ostalo.Svi mi znamo neke stvari koje uticu na ovo,ali kako sam ja primijetio focusi TDDI,opeli DTI i DCI motori najvise dime.Koji su najcesci razlozi ovome stim da je auto novije i sve :cool:
Koliko utice zracni fliter,nafta,vrijeme,temperatura auta,turbine,dizne i ostalo.
Moze li se ikako smanjiti crni dim na auspuh :D
Mislim da skoro svi mi kada prodje neko auto i zadimi kazemo:Vidi kako dimi,raspada se,groba ovoga i sl :cool:
 
Administrator
Svako auto dimi. Ne znam šta je tu čudno. Dizeli su poznati kao čađe i da izbacuju crn dim, naročito kada stisneš gas kako treba("momački"). Na nižim obrtajima se ne primijeti toliko dim:icon_biggrin:
 
ZELA GTI je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Ne dimi svako auto. Tdi koji je potpuno uredan nece dimiti nista.

Jok neće. Vrati ga iz pete u drugu i zabij gas do poda, benzinac će prodimit a ne tdi :D

Pri velikoj brzini da ga vratis u drugu i nabijes najmanje 6000 obrtaja naravno da ce zadimiti ali ko to radi? Nije to tema.

Rijetko koji tdi vuce iznad 4500 obrtaja tako da ga nema svrhe dalje vrtiti, a uredan tdi do tih obrtaja nece dimiti..
 

rs6

Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Ne dimi svako auto. Tdi koji je potpuno uredan nece dimiti nista.

Jok neće. Vrati ga iz pete u drugu i zabij gas do poda, benzinac će prodimit a ne tdi :D

Pri velikoj brzini da ga vratis u drugu i nabijes najmanje 6000 obrtaja naravno da ce zadimiti ali ko to radi? Nije to tema.

Rijetko koji tdi vuce iznad 4500 obrtaja tako da ga nema svrhe dalje vrtiti, a uredan tdi do tih obrtaja nece dimiti..

sa kvalitetom nasih goriva, cayenne 2011.godiste prodimi malo ( dizel naravno )
 
Član
ugl nema auta da ne dimi neka manje ono bas malo koja su uredna mislim motori dobri neka vise u losijem sanju pogotovo malo starija...to je sve raja normala .......ali ono sto se tice tih prica (aaa vidi cadi-dimi nevalja raspada se ovo ono)to je za mene glupo eto u mene golf 2 td dimi i kad mi neko kaze nevalja jslab motor pa ja bi mu najradze jednu vrucu iza usiju...al nemozes ti to nekom dogovorit sa se ima ocekivat od golfa td-a da nedimi...al inace to su oni koji se nerazume u to i pricaju beze....;);););)
 
Član
Ma kakvi dizeli, u mene benzinjara, pa kad stisnem gas plav dim iza mene ne vidi se ništa, pogotovo kada se spuštam pa nabije kompresiju, a u ravnici kad dodam gas ljudi iza mene staju, ne vide ništa, a dim ko dim, PLAV:D
IZvadio sam mu dušu, čudi me kako još i ide uopšte
:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Legend
Razlog dima iz TDDI fordova je obicno puknoto crijevo od intercoolera, ili ono prema turbini, te filter zraka koji nije zamjenjen NIKAD!!!

U principu to je problem kod svih auta, peugeot, opel, VW pogotovo kod njih je osjetljivo dole ono zglobno crijevo. Dovoljno je da malo pukne da ima mala rupica i da pocne da dimi.

A ako pricamo o bijelim i plavim dimovima onda se zna staje razlog. Takodje uzrok dima mogu biti neispravni injektori, neispravna pumpa, vidio sam xxx ljudi koji voze forda sa neispravnim injektorima i pumpom, jer jednostavno enmaju para da to poprave.

Sljedeci razlog moze biti EGR ili AGR ventil kako god ista stvar, i naravno DPF ili FAP filter.
 
Član
zAaKy je napisao(la):
Ma kakvi dizeli, u mene benzinjara, pa kad stisnem gas plav dim iza mene ne vidi se ništa, pogotovo kada se spuštam pa nabije kompresiju, a u ravnici kad dodam gas ljudi iza mene staju, ne vide ništa, a dim ko dim, PLAV:D
IZvadio sam mu dušu, čudi me kako još i ide uopšte
:lol::lol::lol::lol::lol:

Plavi dim u toj kolicini,imas cenat lufta izmedju karika i stjenki cilindara :lol:
 

rs6

Član
GTI FAN je napisao(la):
zAaKy je napisao(la):
Ma kakvi dizeli, u mene benzinjara, pa kad stisnem gas plav dim iza mene ne vidi se ništa, pogotovo kada se spuštam pa nabije kompresiju, a u ravnici kad dodam gas ljudi iza mene staju, ne vide ništa, a dim ko dim, PLAV:D
IZvadio sam mu dušu, čudi me kako još i ide uopšte
:lol::lol::lol::lol::lol:

Plavi dim u toj kolicini,imas cenat lufta izmedju karika i stjenki cilindara :lol:

nije vise benzinac, sad je ULJARA :D :lol:
 
Član
Pa donekle si upravu, kad krenem na put naspem i ulja i goriva za cenera
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
daki je napisao(la):
Razlog dima iz TDDI fordova je obicno puknoto crijevo od intercoolera, ili ono prema turbini, te filter zraka koji nije zamjenjen NIKAD!!!

U principu to je problem kod svih auta, peugeot, opel, VW pogotovo kod njih je osjetljivo dole ono zglobno crijevo. Dovoljno je da malo pukne da ima mala rupica i da pocne da dimi.

A ako pricamo o bijelim i plavim dimovima onda se zna staje razlog. Takodje uzrok dima mogu biti neispravni injektori, neispravna pumpa, vidio sam xxx ljudi koji voze forda sa neispravnim injektorima i pumpom, jer jednostavno enmaju para da to poprave.

Sljedeci razlog moze biti EGR ili AGR ventil kako god ista stvar, i naravno DPF ili FAP filter.

potpuno tacno, kod mene puklo to crijevo i bas sam primjetio ovo sto kazes
 
Top