nekad ne pali?? presaug'o ?!

nekad ne pali?? presaug'o ?!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako, vec drugi put mi se desava da navecer kad se hocu vratiti kuci nakon izlaza, nece da mi upali auto..... zavergla, al ne pali.... i ostavim ga nekih 10-20 minuta tako, sjedem, okrenem kljuc i upali sve normalno....
jaran mi kaze da "presauga", sta to znaci i kako dolazi do toga?
 
Član
sub3r je napisao(la):
E ovako, vec drugi put mi se desava da navecer kad se hocu vratiti kuci nakon izlaza, nece da mi upali auto..... zavergla, al ne pali.... i ostavim ga nekih 10-20 minuta tako, sjedem, okrenem kljuc i upali sve normalno....
jaran mi kaze da "presauga", sta to znaci i kako dolazi do toga?

kad dugo verglas, i on navlaci gorivo u cilindar, to znaci da je presaugo, znaci napunio cilindar gorivom, pa ne moze sve od jednom zapaliti...
 
Član
kako mislis " tesko vergla" ono normalno, kao i kad hocu da upalim, samo sto traje :icon_rolleyes:

@funky hvala na objasnjenju.... a do cega to dolazi, pa ne pali odmah :icon_question:
 
Član
sub3r je napisao(la):
kako mislis " tesko vergla" ono normalno, kao i kad hocu da upalim, samo sto traje :icon_rolleyes:

@funky hvala na objasnjenju.... a do cega to dolazi, pa ne pali odmah :icon_question:
svjecice, kablovi, ugao paljenja, milion stvari, to bi ti kakav mehanicar znao bolje objasniti :) ovako samo nagadjamo
 
Ako je karburator onda ti nije uredu plovak ne zatvori gorivo i tako raste nivo u karburatoru pa stvara visak goriva na usisu i pravi obogacenu smjesu koja se nemoze zapaliti zato ti dugo vergla. Ako je to moror tesko radi trokira i na auspuh izbacuje crn dim. Ako je injektion onda moras na dijagnostiku neki od senzora ne radi kako treba. ali 98 cisto sumnjam da je karburator. Prije ce biti Je-Tronik
 
Početnik
sub3r je napisao(la):
E ovako, vec drugi put mi se desava da navecer kad se hocu vratiti kuci nakon izlaza, nece da mi upali auto..... zavergla, al ne pali.... i ostavim ga nekih 10-20 minuta tako, sjedem, okrenem kljuc i upali sve normalno....
jaran mi kaze da "presauga", sta to znaci i kako dolazi do toga?

i da, zaboravih ti napisati ako je tako, sto onda uvijek ne krenes 20 minuta kasnije kuci i nema problema :D
 
Jesil primijetio kakvu lampicu na kont.tabli postoji mogucnost da je imobilajzer u pitanje ne prepoznaje kljuc kojim se pali auto i zato nece da startuje. U svakom slucaju najbolje resenje test dijagnostikom i znaces problem
 
Član
sladjanje, stvarno ne znam koji je bgm... ne kontam se ja u te stvari... al hvala, on normalno pali uvijek, ne izlazi crni dim... samo mi se ovo 2 puta desilo do sada... na dan ga upalim i ugasim dosta puta... ako se jos koji put desi nema mi druge nego majstoru ici.. al neki dan sam bezveze bio kod njega on gledao auto, nije vidio nista da ne valja
edit:
a to za lampicu, ne pali mi se nikakva nova... sve one standarde.. slikam sutra pa postavim :)

a ti oggy, lud si za medalju :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top