Nece da upali

Nece da upali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovak prakiram ga normalno ujutro nece da upali


nece ni na kablove

napunim akumulator

i kad duze verglam ko zakaslje malo ali nece da sastavi


radi se o yugi 55
 
Član
Kad prebacujes struju, probaj prvo samo spojiti kablove a da radi donatorsko auto jedno 2-3 minute, i onda nek ono da malo gasa, i ti tek pokusaj upaliti.
 

IGY

Član
mozda ti se karbas zacepio, ili si malo presaugo, svjecice, kablovi od svjeca, razvodnik paljenja, u kakvom je to stanju
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Kad prebacujes struju, probaj prvo samo spojiti kablove a da radi donatorsko auto jedno 2-3 minute, i onda nek ono da malo gasa, i ti tek pokusaj upaliti.

To je kada je baterija oslabila slucaj. Zima ona ne daje vise od 8 V. Kupiti drugu beteriju.

1. Iskra
2. Smjesa

Ima iskre onda nevalja smjesa. Podesi smjesu.
 
Član
ako si presaugao izvrni svjecice, uzmi upaljac i malo ih ''osusi'', osmirglaj, ostavi 10ak minuta motor bez svjecica da stoji da izlapi benzin, i pokusaj verglati, provjeri razvodnik paljenja ima li lufta u njemu-znaju se zeznut magneti koji se nalaze ispod(dobiju lufta),ako imas platine provjeri zazor platina(ako ti nije elektronsko)...valjda je to to , mislim ja sma tako radio ja svom jugi par puta,dok nisam ustimao paljenje,

ii zaboravih reci i benzin zna smrznut, vidi imal i dotoka u crijevu

pa namjavi sta je
 
Član
adams je napisao(la):
ako si presaugao izvrni svjecice, uzmi upaljac i malo ih ''osusi'', osmirglaj, ostavi 10ak minuta motor bez svjecica da stoji da izlapi benzin, i pokusaj verglati, provjeri razvodnik paljenja ima li lufta u njemu-znaju se zeznut magneti koji se nalaze ispod(dobiju lufta),ako imas platine provjeri zazor platina(ako ti nije elektronsko)...valjda je to to , mislim ja sma tako radio ja svom jugi par puta,dok nisam ustimao paljenje,

ii zaboravih reci i benzin zna smrznut, vidi imal i dotoka u crijevu

pa namjavi sta je




tnx stari upali je i odvucen u auto servis nastimano mu paljenje i sve karburator sve mu ljudi odradili


nema vise zajebancije
 
Član
Isti problem imam. Kada je hladno ujutro nece da upali. Očistio sam svećice i karburator, sta treba još da uradim?
 
Treba proveriti dovod goriva, mozda je u pitanju pumpa za benzin a to sto presisava treba se proveriti plovak ali si ti rekao da ti je karburator nastelovan,zato probaj benzinsku pumpu.

palinkas je napisao(la):
Isti problem imam. Kada je hladno ujutro nece da upali. Očistio sam svećice i karburator, sta treba još da uradim?

trebalo bi pogledati sauh.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top