Ne radi grijanje twingo

Ne radi grijanje twingo

Član
Imam problem s grijanjem u twingu.Jucer u jutru sam upalio auto i vozio se oko 40 minuta i primjetio sam da mi ne radi grijanje.Nakon toga sam se opet vozikao po gradu isto toliko i opet nije radilo.Ne znam nista oko toga,e znam gdje se nalazi i sajla,kiler,kako se sipa perment i kako se cisti cijev od permanta jer permant mi je smedje boje.
Odakle da krenem?Kako da znam u cemu je problem?Pomoc?
 
ChiChaK je napisao(la):
Imam problem s grijanjem u twingu.Jucer u jutru sam upalio auto i vozio se oko 40 minuta i primjetio sam da mi ne radi grijanje.Nakon toga sam se opet vozikao po gradu isto toliko i opet nije radilo.Ne znam nista oko toga,e znam gdje se nalazi i sajla,kiler,kako se sipa perment i kako se cisti cijev od permanta jer permant mi je smedje boje.
Odakle da krenem?Kako da znam u cemu je problem?Pomoc?

Tebi je onda najbolje otici do nekog majstora nek ti pogleda u cemu je problem...
 
Član
prijatelju, prije nego li sam pitao ovdje pregledao sam cijeli gugl i skinuo manual samo da ne bi pitao.. eh kad sam se izblamirao pitajuchi, ochekujem odgovor :lol:

ne ozbiljno permant mi je smedje boje i kad sam prstom dirao po toj flashici skinuo sam neku kao neku naslagu isto smedje boje, tako da imam osjechaj da je to permanta koji je star dosta (samo sam dolijevao)
 
ChiChaK je napisao(la):
prijatelju, prije nego li sam pitao ovdje pregledao sam cijeli gugl i skinuo manual samo da ne bi pitao.. eh kad sam se izblamirao pitajuchi, ochekujem odgovor :lol:

ne ozbiljno permant mi je smedje boje i kad sam prstom dirao po toj flashici skinuo sam neku kao neku naslagu isto smedje boje, tako da imam osjechaj da je to permanta koji je star dosta (samo sam dolijevao)

nema ti veze to sa permantom, svakako bih ga trebao promijeniti, mozda ti ne valja termostat, ostao ti otvoren, pa sad kako je hladnije ne dize ti temeraturu pa samim tim nemas ni grijanje..
 
Član
unledhda.jpg


gledajuchi ovu shemu termostat znam gdje je.. eh sad kako chu znat da li je 100 % do njega.. jel se treba grijati ali polako?
jer kako sam chitao negdje ako se odmah grije onda je termostat ostao u otvorenom polozaju a ako je hladan onda je zatvoren.. znachi samo ako se polako grije?
 
ChiChaK je napisao(la):
unledhda.jpg


gledajuchi ovu shemu termostat znam gdje je.. eh sad kako chu znat da li je 100 % do njega.. jel se treba grijati ali polako?
jer kako sam chitao negdje ako se odmah grije onda je termostat ostao u otvorenom polozaju a ako je hladan onda je zatvoren.. znachi samo ako se polako grije?

pa vidis na saticu od temperature, onaj pored goriva vidis dize li ti se na 90, ako ti pada dole kad se vozis a napolju hladno ili nizbrdo , znaci da ti je ostao otvoren , voda se ohladi i vozis rashladjen motor i nema onda sta da dobro grije
 
Član
nemam ja tu signalizaciju.. u pitanju je twingo.. kod njega ima brzino mjer koliko si preshao koliko imash benzina i to je to valjda..
idem poslikat sve to

mail


mail


mail


sudeci po cijevu iz rashladne tekuchine i drugo crijevo iz radijatora.. onda je to to?


po meni se grije normalno.. nakon 5-6 minuta se ugrije dovoljno da nemozesh prst drzati samo na to? jel to ok?
 
Top