ne radi daljinsko zakljucavanje golf 4

ne radi daljinsko zakljucavanje golf 4

prvo mi se desilo da jedan daljinac ne radi, a sada i drugi,, na bravu se normalno zakljucava sve,, ja sumnjam na baterije da su se potrosile,, ako je neko imao slican problem nek se javi da ne hofdam kod elektricara bezveze,, i jos jedno pitanje, gdje se ima kupiti ovih malih baterija za daljinski;)
 
Za kvar ne znam šta bi moglo biti osim baterije, a ja sam ih kupovao u jednoj od zlatara, konkretno za Mercedes C w202, kad izvadiš bateriju na njoj piše kod, npr. u ključu za Mercedesa je cr2025, ne znam je li isto za Golfa, uglavnom iste baterije se koriste i u satovima. ;)
 
Član
imas tih baterija kupit, samo trebas izvadit svoju, da po njoj uzimas, da ti se ne desi ko meni, ja sam dva puta kupovao nacoravo, i ni jednom nije valjala
ima broj na bateriji i po njemu se ravnaj, vecinom su iste velicine, ali debljina igra ulogu, bar kod mene je tako, okrugla je ona baterija, kao kod sata


kad ubacis kljuc u bravu, i zakljucas a pale se zmigavci onda nema sumnje, do baterije je;)
 
mislim da bih tih baterija mogao imati u Anki, imaju dosta dobar izbor razlicitih modela, o kvalitetu ne bih mogao potvrditi ;)
 
Član
Ima tih baterija samo ponesi daljinac pa na licu mjesta otvori i vidi koja ide, barem sam ja tako uradio.
Kod mene je jedan radio daljinac a drugi poslije nekoliko godina prestao, promijenih baterije(bile dvije tanke ko list papira) i opet nista. Otisao do momka koji mi je to postavio(nije fabricki postavljeno ali mislim da je to isto) i cova mi za minut napravi da fercera, uglavnom resetovao sifru ubacio novu i gotovo.
Ali ti probaj sa baterijama nije na odmet promijeniti nisu skupe mene doslo oko 8km obadvije.
 
pogledaj da ti nisu spojeni + za napajanje i + za memoriju od HU(zuti i crveni kabal na eurodzeku),kod mene je to bio slucaj ja spojio mp3 player i da bi mogao slusati u autu i kada nema kljuca u bravi ja spojim ta dva plusa da bih imao stalan napon,i to sam tek primjetio kada sam mijenjao mp3 player jer sam tada izvukao Eurodzek i tada je sve proradilo...

ArminM je napisao(la):
imas tih baterija kupit, samo trebas izvadit svoju, da po njoj uzimas, da ti se ne desi ko meni, ja sam dva puta kupovao nacoravo, i ni jednom nije valjala
ima broj na bateriji i po njemu se ravnaj, vecinom su iste velicine, ali debljina igra ulogu, bar kod mene je tako, okrugla je ona baterija, kao kod sata


kad ubacis kljuc u bravu, i zakljucas a pale se zmigavci onda nema sumnje, do baterije je;)

nemora da znaci,kod men je sve signaliziralo kada na kljuca zakljucam samo mi nije radio alarm(nije blinkala lampica na pipku za zakljucavanje)
 
U TC Tom u prodavnici satova imas tih baterija samo daljinski ponesi a ima i u motorexu i garancija je 2 godine .
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
pogledaj da ti nisu spojeni + za napajanje i + za memoriju od HU(zuti i crveni kabal na eurodzeku),kod mene je to bio slucaj ja spojio mp3 player i da bi mogao slusati u autu i kada nema kljuca u bravi ja spojim ta dva plusa da bih imao stalan napon,i to sam tek primjetio kada sam mijenjao mp3 player jer sam tada izvukao Eurodzek i tada je sve proradilo...

ArminM je napisao(la):
imas tih baterija kupit, samo trebas izvadit svoju, da po njoj uzimas, da ti se ne desi ko meni, ja sam dva puta kupovao nacoravo, i ni jednom nije valjala
ima broj na bateriji i po njemu se ravnaj, vecinom su iste velicine, ali debljina igra ulogu, bar kod mene je tako, okrugla je ona baterija, kao kod sata


kad ubacis kljuc u bravu, i zakljucas a pale se zmigavci onda nema sumnje, do baterije je;)

nemora da znaci,kod men je sve signaliziralo kada na kljuca zakljucam samo mi nije radio alarm(nije blinkala lampica na pipku za zakljucavanje)



ja sam konto da je ta lampica na vratima u direktnoj vezi sa daljinskim i zmigavcima, zato sam to napisao
 
alfa147 T.S. je napisao(la):
U TC Tom u prodavnici satova imas tih baterija samo daljinski ponesi a ima i u motorexu i garancija je 2 godine .

hvala drug na informaciji, pozzz
znam da je do baterije zato sto kad se pritisne dugme na dalj. ne signalizira lampica crvena
 
Top