Ne rade kazaljka od goriva i temperature

Ne rade kazaljka od goriva i temperature

Evo drustvo problem je sljedeci dakle na ovom mom Passatu se kazaljka od goriva i temperature ne podizu skoro nikako, pritom mislim da sam mozda 5-6 puta odkad ga imam vidio da se podigla kazaljka, one se nalaze na istom mjestu na tabli i kad se , ako se nakd upale, onda rade obadvije, pokaze temperaturu i gorivo i to je to spustaju se odmah, bez obrzira na to ventilator se uredno pali i goriva naravno ima....Cijenim svaki oblik pomoci ...;);)
 
BHT Ovisnik
neznam koliko se isplati oko toga cackat i da li uopce se moze rijesiti,najlakse da uzmes sat,mislim da nisu skupi na odpadu,i dragicu je tako bilo na dvici,pa na zovnici se gonio i ostane bez goriva jer je nagađao da ima:lol:
 
Član
Skini sat rastavi i zamijeni tiristor :
http://www.electronic-center.hr/images/tiristor/traK.GIF

Ako ti samo ne rade temperatura i gorivo on je za To
 
moze biti da mu je i flet koi je glavni pozadi od sata ispucao i ne daje signale instumentima da mjere
zna se desiti da ispuca dole kod džekova uzmes unimjer i pregledaj provodnost flet ploce ako ti ona bude ok onda ti je do plovka za gorivo i mozda ti je neka zica pukla koja ti je namjenjena za temperaturu
to je to i sretno i moras imat jake zivce kad ovo budes radio ;)
 
Nije problem dr cajger kupit, nego se bojeim da nije gdje dalje od njega kvar, ali cisto sumnjam jer, kao sto am napiso, kad se upale nekad, dakle kad prorade, rade obadvije, a ne samo jedna tako da vjerojatno nije do plovka samo i li samo do termostata....tj zica za temp...pokusat cu primjenit te vase savjete koliko mognem pa ce mo vidjeti dalje...uglavnom velika hvala...;););)
 
Član
Samo ti raskloipi tablu u prelemi kontakte na onom tiristoru, jer ona tri kontakta gube spoj i to pravi sra*e... Znaci, skini onu plastiku oko konektora i tiristor direktno zalemi na one tri nozice i resices problem. Taj tiristor zna i da crkne ali, prvo probaj ovo, pa ako bude isto, onda kad taj novi budes stavljao obavezno ga zalemi!!!!
Aj, uzdravlje!!! ;)
 
dule-p je napisao(la):
Samo ti raskloipi tablu u prelemi kontakte na onom tiristoru, jer ona tri kontakta gube spoj i to pravi sra*e... Znaci, skini onu plastiku oko konektora i tiristor direktno zalemi na one tri nozice i resices problem. Taj tiristor zna i da crkne ali, prvo probaj ovo, pa ako bude isto, onda kad taj novi budes stavljao obavezno ga zalemi!!!!
Aj, uzdravlje!!! ;)
probat cu to ...hvala na pomoci prijatelju...;);)
 
Top