naknadno ugradnja izlaza za pojacalo na cd

naknadno ugradnja izlaza za pojacalo na cd

Član
imam neki cd sony gt23 , ali nema izlaze za pojacalo, i nesto sam nacuo da se moze naknadno ugradit, ina 2 ulaza za cinc za pojacalo, je li to moguce odradit?;)
 
dami2580 je napisao(la):
imam neki cd sony gt23 , ali nema izlaze za pojacalo, i nesto sam nacuo da se moze naknadno ugradit, ina 2 ulaza za cinc za pojacalo, je li to moguce odradit?;)

ako ti treba imam ja pretvarac koji se spoji na izlaze za zvucnike(da to prosto objasnim) i s njih krade signal i pretvara u signal za pojacalo...Ja sam sebi narucio sa Ebay-a za fabricki cd-player i dok mi je stiglo dobio sam player sa izlazima,hehe
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
imam neki cd sony gt23 , ali nema izlaze za pojacalo, i nesto sam nacuo da se moze naknadno ugradit, ina 2 ulaza za cinc za pojacalo, je li to moguce odradit?;)

ako ti treba imam ja pretvarac koji se spoji na izlaze za zvucnike(da to prosto objasnim) i s njih krade signal i pretvara u signal za pojacalo...Ja sam sebi narucio sa Ebay-a za fabricki cd-player i dok mi je stiglo dobio sam player sa izlazima,hehe

i oce li onda biti ista jacina zvuka ko na cd-u koji ima izlaze za pojacalo?;)
 
dami2580 je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
imam neki cd sony gt23 , ali nema izlaze za pojacalo, i nesto sam nacuo da se moze naknadno ugradit, ina 2 ulaza za cinc za pojacalo, je li to moguce odradit?;)

ako ti treba imam ja pretvarac koji se spoji na izlaze za zvucnike(da to prosto objasnim) i s njih krade signal i pretvara u signal za pojacalo...Ja sam sebi narucio sa Ebay-a za fabricki cd-player i dok mi je stiglo dobio sam player sa izlazima,hehe

i oce li onda biti ista jacina zvuka ko na cd-u koji ima izlaze za pojacalo?;)

hoce,jer signal je signal,i njegova jacina kolika god bila moze se na pojacalu dotjerati,jer na pojacalu imas sigurno mali gumbić za podesavanje snage ulaza...tako da prostim rijecima kazem,trebalo bi ako je dobro skopcano... ;)
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
imam neki cd sony gt23 , ali nema izlaze za pojacalo, i nesto sam nacuo da se moze naknadno ugradit, ina 2 ulaza za cinc za pojacalo, je li to moguce odradit?;)

ako ti treba imam ja pretvarac koji se spoji na izlaze za zvucnike(da to prosto objasnim) i s njih krade signal i pretvara u signal za pojacalo...Ja sam sebi narucio sa Ebay-a za fabricki cd-player i dok mi je stiglo dobio sam player sa izlazima,hehe

i oce li onda biti ista jacina zvuka ko na cd-u koji ima izlaze za pojacalo?;)

hoce,jer signal je signal,i njegova jacina kolika god bila moze se na pojacalu dotjerati,jer na pojacalu imas sigurno mali gumbić za podesavanje snage ulaza...tako da prostim rijecima kazem,trebalo bi ako je dobro skopcano... ;)

javi na pp koja je cijena toga pa da pazarimo...
;);)
 
Član
pa ako na pojacalu imas high input, znaci dovedes izlaz sa cd-a, onaj sto ide na zvucnike, e to dovedes na high imput i isti ti djavo, vecina pojacala mora imati to... jer je to pravljeno zbog cd-ova koji nemaju izlaz za pojacalo
 
dami2580 je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
dami2580 je napisao(la):
imam neki cd sony gt23 , ali nema izlaze za pojacalo, i nesto sam nacuo da se moze naknadno ugradit, ina 2 ulaza za cinc za pojacalo, je li to moguce odradit?;)

ako ti treba imam ja pretvarac koji se spoji na izlaze za zvucnike(da to prosto objasnim) i s njih krade signal i pretvara u signal za pojacalo...Ja sam sebi narucio sa Ebay-a za fabricki cd-player i dok mi je stiglo dobio sam player sa izlazima,hehe

i oce li onda biti ista jacina zvuka ko na cd-u koji ima izlaze za pojacalo?;)

hoce,jer signal je signal,i njegova jacina kolika god bila moze se na pojacalu dotjerati,jer na pojacalu imas sigurno mali gumbić za podesavanje snage ulaza...tako da prostim rijecima kazem,trebalo bi ako je dobro skopcano... ;)

javi na pp koja je cijena toga pa da pazarimo...
;);)
ok
 
Član
mokeBass je napisao(la):
pa ako na pojacalu imas high input, znaci dovedes izlaz sa cd-a, onaj sto ide na zvucnike, e to dovedes na high imput i isti ti djavo, vecina pojacala mora imati to... jer je to pravljeno zbog cd-ova koji nemaju izlaz za pojacalo

ne znam imam li to na pojacalu, pojacalo mi je JBL nezz a gdje to mogu provjeriti na pojacalu imam li? ;)

dami2580 je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
pa ako na pojacalu imas high input, znaci dovedes izlaz sa cd-a, onaj sto ide na zvucnike, e to dovedes na high imput i isti ti djavo, vecina pojacala mora imati to... jer je to pravljeno zbog cd-ova koji nemaju izlaz za pojacalo

ne znam imam li to na pojacalu, pojacalo mi je JBL nezz a gdje to mogu provjeriti na pojacalu imam li? ;)

maloprije sam gledo, nema ovaj high input, samo speker input, i jos 2-3 ne znam kako se zovu:icon_question:

moze li se to ovako odradit?:icon_question:

http://www.nexxia.co.uk/pics/PC2-36-AMP.jpg
 
Član
Ovu sliku sto si postavio i pitao moze li? E pa odgovor je Da i Ne a evo zasto...u primjeru je samo umjesto krajeva zica sto spajas na zvucnike spojeni chincevi ili RCA i evo sta dobijes...Auto radio pusta u svoja 4x izlaza ili ovu sliku npr. 50W i nekih 6V u ulaz pojacala ili RCA ulaz koji sluzi da signal koji je max 2V pojaca na nekih 100W i 20V. E zamisli ti sada ubacis pojacan signal u mjesto gdje treba samo obicni signal signal?Sta dobijes???Pojacani signal koji se duplo pojacava i na kraju dobijes ili pokvareno pojacalo ili da ti zvucnici poiskacu :D Znaci ta varijanta pisi propalo :D

E sada varijanta Da. Da su kojim slucajem ove crne trake sto omotaju zice sklopka po nazivu "high to low converter" ili sklop komponenti koji primaju pojacani signal, pa ga smanjuju na odredjenu jacinu koju ne prelazi, mozes spojiti diretno na RCA ulaz od pojacala i sve bi sviralo solidno.

Sta je zakljucak? Pa cisti signal koji ide kroz RCA i koji neki auto playeri posjeduju je najbolji jer nema nikakvih oscilacija. Signal koji dobijes high to low converterom je dobar signal ali opet nije 100% dobar ko onaj sto je predvidjen iz RCA auto playera. Signal koje pojacalo prima preko high inputa je najlosiji, jer ako je nesto pojacano ono ima tendenciju da se remeti u zvuku ili ti ga ko kada odvrnes do kraja radio pa pocne da krci, ne svira cistim zvukom, e taj primjer se desava sa high inputom da se taj signal ako krci ne moze bas tako proljepsati u pojacalu da bude cisti signal kao RCA koji ne krci pa da se pojaca pa pusti u sub ili zvucnike. On ce do jedne mjere biti ok ako pojacavas ali moraces se malo bakcati oko stelovanja auto playera i pojacala da se moze sve pojacati do stepena kada ne krci.

A da pokusam odgovoriti na prvo pitanje sto pitas...u biti auto player koji ima CD bi mogao da ima RCA iako ga nema predvidjenog jer slucaj je da kada se CD ocitava u radiu ima dio odakle CD reader salje samo signal prema radio i koji se kasnije pojacava. U tom slucaju ti npr. mozes taj signal da preuzmes dok se salje u radio i koristis ga kao RCA ali slucaj je taj da on nece biti kao da su predvidjeni na auto playeru rca i trebace neke korekcije(mozda pojacavanja signala za neku nijansu). Teoretski uvjek postoji nacin ali nije prakticno jednostavan :)
 
Član
Gledaj datume tema vidis da je od 2011 tema čovjek do sad DVD sa glasovnim biranjem kupio a da nema chinch :D
 
Član
adi187 je napisao(la):
Gledaj datume tema vidis da je od 2011 tema čovjek do sad DVD sa glasovnim biranjem kupio a da nema chinch :D

:lol::lol::lol::lol:

a taj sony ustvari vec ima izlaz za pojačalo, dva činča pozadi :cool::cool:
 
Top