Najsavremeniji garažni kompleks na svijetu

Najsavremeniji garažni kompleks na svijetu

7.jpg


Ova dva staklena tornja iz Wolfsburga u Njemačkoj predstavljaju najsuvremenije i najgelnijaline garažne komplekse na svijetu. Upravo ovako će izgledati garaže u budućnosti. U ovim tornjevima se skladište najnovija Volkswagen vozila.

1.jpg


Svaki toranj je visok 50 metara, širok 28 metara i sastoji se od 20 etaža u koje stane 400 novih vozila. Sve obavljaju roboti, slažu, podižu, smještaju nova vozila i to po boji i težini. Vozila dolaze do tornjeva preko 700 metara dugog podzemnog tunela koji je povezan direktno sa Volkswagen tvornicom. Kompleks je otvoren za sve posjetitelje koji mogu razgledati najsuvremeniju auto garažu na svijetu kao i muzej automobila koji se nalazi u kompleksu.

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


8.jpg


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rAQ0ewhZWs4&feature=player_embedded#![/video]
 
Ja sam gledao podavno neku emisiju ne znam tacno, dodju muz i zena, naruce, hoce to to i to, i nakon nekoliko minuta robot im donese odgovarajucu peticu, i oni sretni i zadovoljni se odvezose:)
 
Član
nevjerovatno...dokaz da je vw velesila....a svabe ispunjavaju onu svoju :sto svabo napravi :)
 
Gledao neki dan emisiju na N-TV o automobilima i u cijeloj toj epizodi govorilo o tom.

Tacno da kazem u Wolfsburgu taj dio se zove Autostadt - Grad auta

ono cime raspolaze taj centar je

- historijski muzej sve od nastanka automobila, nisu u pitanju samo vw modeli ima i mecedes i drugih.
- VW muzej
- Audi muzej sportski i jubilarni modeli
- 2 staklena tornja vw garaza sa najnovijim modelima
- skoda centar najsavremenija tehnika i ocuvanje ekologije
- bugatti odjel ima tu je jedan kompletno hromirani bugatti veyron i tom objektu je uradjeno nesto poput reflektora i najsavremenij tehnika rasvjete
i lamorghini odjel murcielago na okrugloj ploci ta ploca se okrece auto moze biti u objektu i tad je u kavezu jer a okretanjem za 180 stepeni mozete ga vidjeti napolju a stoji uvijek vertikalnom polozaju. imas osjecaj sad ce spast ;)
Imaju specijalno izgradjeni tereni za sve tipove vozila da li zeljeli probat nekog terenca ili supersportasa.
I za malu djecu imaju autici na dtruju to su ve bube i imaju izgtadene ceste i semafori i znakovi i tu ima strucno osoblje koje to sve prati za vrijeme dok djeca vozaju autice

odrzavanje da ne pricam svaki taj dio ima nekoliko grupa ljudi koji rada u smjenama ni kad ne prestaju sa radom.

eto toliko ne znam sta vise da kazem ja nisam vise mogao popamtit samo sam stao :icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek: i tako sam gledao ;)
 
Član
Nema Svabe su stvarno majstori,alaj su extra ovi tornjevi-po noci i da negovorim premocno odradeno.......
 
Član
Mercedes nešto slično ima u centru Minhena, predprošle godine gledao kad sam bio... nije u krug, ali isti sistem parkiranja i slično...

uglavnom ovo je puno ljepše u krug ;)
 
Član
Gledao ovo odavno josh na discovery-u, nezz nesh oko 60sec treba da vam auto dostavi na prizemlje, robotika cuda cini...
 
Top