Muffler Delete ??

Muffler Delete ??

BHT Ovisnik
prijatelj mi na pugu 205 gti ovih dana skinuo zadnji lonac,u leru se ne cuje nesto,normala,pri 1-1,5 rpm isto prilicno normalno,ali preko majko mila koja je to dernjava,bas agresivan vuk ima,sad nije nesto jako auto posebno,za svoju tezinu jeste,al ne osjeti se da ista gubi
 
CoL3 je napisao(la):
prijatelj mi na pugu 205 gti ovih dana skinuo zadnji lonac,u leru se ne cuje nesto,normala,pri 1-1,5 rpm isto prilicno normalno,ali preko majko mila koja je to dernjava,bas agresivan vuk ima,sad nije nesto jako auto posebno,za svoju tezinu jeste,al ne osjeti se da ista gubi

Upravo,isto tako mi je na Hondi bilo,dakle na leru nista se ne cuje,ni na nizim obrtajima,al kasnije brutalno agresivan ubitacan hardocore zvuk :D kasnije kad sam stavio jap style nazad nisam nista primjetio nista,ni dobitak ,ni gubitak neki na snazi,a Civic mi nije neki odvec snazan,za svoju masu je,a 115 ks nije nesto sad :)
 

LSD

Član
a druze skines pa probas.....ako vidis da nevalja lagano CO2 i vratis lonac i eto mirna bosna onda ganjaj nesto provjereno poput Sebring.
 
Član
brut_zgodni je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=-xOG6vVEAUs

ovo uopce ne grmi toliko, u rangu je recimo supersprinta kod kojeg samo zadnji lonac dodje 900e+

-nemamo svi fejc da cujemo :D


http://www.youtube.com/watch?v=UFDczHAoq7k ev upload sam na youtube

znaci zadnji lonac prazan i ona cjev(rora) spala
 
Član
Ne znam, moje skromno mišljenje je da ćeš izgubiti snage e sad koliko i da li je to osjetno ne možeš znati dok ne probaš :D
 
Član
Zasigurno da ces izgubiti to nije upitno sad koliko neznam! Ali mi je to skroz krkanski skidanje lonaca i kad cujem ventilator od 1.2 litra zapremine kad se priblizava kontas sad kad proleti odnjet ce i nas i kafic, nakon 5min prolazi jedva 40km/h koliko je to fora i in nemam pojma! Po meni stavi neki dobar zadnji lonac jbg iskesiraj ako hoces nesto sam znas da nije ovo jeftin sport, i ako ti i onda bude tih ili nedovoiljno jak, dobar, stavis full protocni lonac za svoje auto! To ti je to bez gubljenja snage mozda cak povecanje od 0.5 do konja :D
 
cnic_gsi je napisao(la):
Zasigurno da ces izgubiti to nije upitno sad koliko neznam! Ali mi je to skroz krkanski skidanje lonaca i kad cujem ventilator od 1.2 litra zapremine kad se priblizava kontas sad kad proleti odnjet ce i nas i kafic, nakon 5min prolazi jedva 40km/h koliko je to fora i in nemam pojma! Po meni stavi neki dobar zadnji lonac jbg iskesiraj ako hoces nesto sam znas da nije ovo jeftin sport, i ako ti i onda bude tih ili nedovoiljno jak, dobar, stavis full protocni lonac za svoje auto! To ti je to bez gubljenja snage mozda cak povecanje od 0.5 do konja :D

kocija je 3.0 260ks tako da joj trenutno serijsko zujanje losije stoji nego da grmi:icon_biggrin:
i meni je ovo skidanje lonca ajmo reci seljasto al ako procitas link koji sam stavio dosta ljudi to vani radi bas na ovom motoru i svi prezadovoljni...

znam i sam da je najbolje uzeti recimo komplet supersprint ali to je +-2500e sto mi je puno, a samo zadnji lonac da uzmem mi je zvuk osobno nista poseban da ne kazem bezveze jer ni recimo ss, milltek, eisenmana samo zadnji lonci nemaju zvuk na koji ciljam:icon_rolleyes:

edit: ciljam na ovako nesto:

http://www.youtube.com/watch?v=D0matPc-IVU&feature=related

ovo je 316, na 330 mora grmit bas kako treba, da ima pravi majstor najsretniji bih bio da odem napraviti po narudžbi
 
pa jednostavno sebi kupis neki jeftiniji sportski lonac cirka 120-150KM i imaces lonac a i grub zvuk.Ipak bolje to nego skidat skroz lonac:icon_smile:
U mene je frend na fiat seicentu od 900ccm skinuo zadnji lonac,nabio cijevcugu i kad prodje ne bi rekao proleti neki kawasaki ccc:lol:
 
Član
ja razmisljam kako da dodam jos jedan lonac na sve sta imam :icon_rolleyes:

BTW....ja sam vise za skidanje srednjeg i pravljenje ''H'' ili ''X'' pipe-a....naravno ko ima dvije cijevi da idu od motora do kraja....a ostali.....sta kod da urade svejedno je:D

ugl bilo sta da se radi svodi se na gubljenje momenta u nizim obrtajima a dobijanje nesato zivosti na visim....jer ako radis nesto na izduvu trebao bi i na usisu i obrnuto....sta ce vise izduvati kad nemoze vise usisati....i obrnuto.
''fluidi'' su nauka ali isto tako ''preklapanje ventila'' bas zbog kojeg dolazi do efekta pada momenta u nizim zbog brzeg izvlacenja gasova iz cilindra koji nisu potpuno sagorili i koji za posljedicu imaju slabije ''potezanje'' svjezeg zraka u cilindar,da ne pominjem pregrijavanje ivica ventila i ostalih ''tehnickih'' posljedica......eto ukratko...nadam se da sam nesta objasnio,rano je pa mi se neda detaljisati ;)
 
Legend
ja sam ovo uradio na svom autu, na pocetku mi je bila fora, u autu se cuje zvuk turbine, kao i vani, medjutim vremenom dosadi..
kod novijih auta je bolja izolacija, pa manje smeta.. meni je bilo pre bucno..
 
Početnik
koliko to utice na motor jel mu smanji vek trajanja i jel ima neke ozbiljne posledice osim par konjica manje
 
Legend
na benzinu (atmosferi opcenito) se to itekako osjeti, jer kod njih mora biti "prepreka" na izduvu, dok je kod turbaka opet sasvim suprotno.. sumnjam da utice na motor, bar kod turbaka..
 
Top