MOZEL POMOC VEZANO ZA FAROVE FARBANJE

MOZEL POMOC VEZANO ZA FAROVE FARBANJE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
DRUGOVI mozel pomoc

ja znam da to ima ovdje negdje i da su ljudi davali teme ovdje vezano za to ... al mozetel vi meni ovdje pomoc za to

hocu svoje farove na golf IV da skinem ova stakla da ofarbam ovo sjajno u mat da budu malo crna.... mozel mi neko reci kako se skidaju STAKLA i scim se ponovo ljepe...

ZAHVALJUJEM SE PUNOOOOO
 
Član
ugrijes industrijskim fenom i skines staklo a lijepis wurth-ovim K+D ljepilom

http://www.podlahycech.eu/fotocache/bigorig/WURTH_%20KD_bili.JPG
 
emirEX_sa je napisao(la):
ugrijes industrijskim fenom i skines staklo a lijepis wurth-ovim K+D ljepilom

http://www.podlahycech.eu/fotocache/bigorig/WURTH_%20KD_bili.JPG



imam ind. fen na kolko stepeni treba da bude' da nece puknut staklo i to???
 
Član
krenes sa onim manje temperature i polako sarafcigerom odvajas od ostatka fara. nemoj previse primicati da ne pukne staklo
 
emirEX_sa je napisao(la):
krenes sa onim manje temperature i polako sarafcigerom odvajas od ostatka fara. nemoj previse primicati da ne pukne staklo

hvala prijatelju na savjetu ....

koji mat da uzmem jel obicni onaj sprej crni ? za farbanje u crno ?
 
obicni mat sprej, prije njega predji vodobrusnim 1000,, mozes malo plastik
prajmera nabaciti, mada garantujem da bez njega drzi crna boja,, to je sva
mudrost, i kad zalijepis sve predji preko opet silikonom da ne pusta poslije, da
ne bi rosili
 
Član
renco crni mat je najbolji, brzo se susi a prelazi se ne vide. najbolje pokriva i sa njim ti je najlakse farbati
 
dobro skontao sam znaci ind,.fen i polako pojacavat temperaturu ne preblizu i saravcigerom polako odvajat od fara... vodobrusni 1000 prec .. mat crni renco ofarbas... i ponovo stavljas staklo i lijepis :D

to bi bilo to :D

HVALA VAM PUNO i nadam se da nisam bio naporan :D
 
Član
ako su ti orginalni VALEO farovi nemoj pokusavati jer ih nije moguce rastaviti ovo ti govorim iz licnog iskustva:D
 
Član
duurma je napisao(la):
ako su ti orginalni VALEO farovi nemoj pokusavati jer ih nije moguce rastaviti ovo ti govorim iz licnog iskustva:D

ali zato cekic postoji :D i razbijes ih i kupis u autoshopu dva stakla za oko 50KM :icon_smile:
 
Član
AmmaR84 je napisao(la):
duurma je napisao(la):
ako su ti orginalni VALEO farovi nemoj pokusavati jer ih nije moguce rastaviti ovo ti govorim iz licnog iskustva:D

ali zato cekic postoji :D i razbijes ih i kupis u autoshopu dva stakla za oko 50KM :icon_smile:

i to pokusao na jednom faru razbijao 24h nije moguce odvojiti komadice stakla sto drzi ova dihtung masa sjebes plastiku od fara :D

ZEKO_na_BaterijE je napisao(la):
duurma je napisao(la):
ako su ti orginalni VALEO farovi nemoj pokusavati jer ih nije moguce rastaviti ovo ti govorim iz licnog iskustva:D
hehehe kako cu da znam jesul orig. ili nisu
pisel dje na staklu ili negdje VALEO ili slicno :D

pise s gornje strane fara:D ali ako su ti HElla farovi rastavljaju se kao halva hehe
 
duurma je napisao(la):
AmmaR84 je napisao(la):
duurma je napisao(la):
ako su ti orginalni VALEO farovi nemoj pokusavati jer ih nije moguce rastaviti ovo ti govorim iz licnog iskustva:D

ali zato cekic postoji :D i razbijes ih i kupis u autoshopu dva stakla za oko 50KM :icon_smile:

i to pokusao na jednom faru razbijao 24h nije moguce odvojiti komadice stakla sto drzi ova dihtung masa sjebes plastiku od fara :D

ZEKO_na_BaterijE je napisao(la):
duurma je napisao(la):
ako su ti orginalni VALEO farovi nemoj pokusavati jer ih nije moguce rastaviti ovo ti govorim iz licnog iskustva:D
hehehe kako cu da znam jesul orig. ili nisu
pisel dje na staklu ili negdje VALEO ili slicno :D

pise s gornje strane fara:D ali ako su ti HElla farovi rastavljaju se kao halva hehe



ma valjda nisu valeo heheee :))) hvala vam momci u svakom slucaju
 
Član
ZEKO_na_BaterijE je napisao(la):
duurma je napisao(la):
ako su ti orginalni VALEO farovi nemoj pokusavati jer ih nije moguce rastaviti ovo ti govorim iz licnog iskustva:D
hehehe kako cu da znam jesul orig. ili nisu
pisel dje na staklu ili negdje VALEO ili slicno :D


sve je moguce samo strpljenja malo i umjeca i sve se mozec,
ja sam moje farove orginal rastavio VALEO i ponovo sastavi sad su kao novi :lol:
 
Član
ako su ti stakleni farovi nemoj ni pokusavati...
ako su plasticni u kutiju ih ubaci i industriskim fenom ugri oko 4-5 min naravno napravis rupu na kutiji
samo malo sarafcigerom pocni i sam se odvoji rukama....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top