može li se prijeći granica ?????

može li se prijeći granica ?????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mene nikad niko nista nije pitao, niti da otvaram gepek, niti me peglali oko auta, a bogme nikad ni 100€ nisu trazili...a niti kad sam tek polozio ni onda me nisu nista zapitkivali...:icon_rolleyes:
 
Početnik
ako sam dobro shvatila, glavno pitanje je da li on sa oznakom P moze da vozi automobil u inozemstvo, te da li ima neke prepreke kod uzimanja rent-a-car i da li moze da poveze maloljetnika sa sobom...

za rent-a-car, najbolje nazovi telefonom neku od kuca pa pitaj, moguce da od kuce do kuce varira pravilo kome rentaju automobil... jednom davno, kad sam uzela auto od budget, pitali su da li imam 3+ godina iskustva.

sto se tice maloljetnika - svako punoljetno lice moze preko granice prevesti maloljetnika, ako su roditelji istog dali punomoc na punoljetno lice da to ucini.

za P - ne znam nista, raspitaj se u lokalnoj postaji policije ili nazovi najblizi konzulat/ambasadu drzave u koju putujes...

na granici, inace, prilikom prelaza, pitaju koliko nosis novca, da bi eventualno evidentirali, u svrhu sprjecavanja pranja novca, ilegalnih poslova i slicno... rijetko ce ti uzeti i prebrojati sta imas, samo pitaju... ako nosis desetine hiljada, onda je korisno prijaviti, da ti se ne desi da ti pri izlasku iz zemlje ne uzmu te pare, jer ih nisi prijavio (ali ovo je vise za tranzit).
 
Član
Tacno je to za maloljetnike..znaci moras imati potpis,odobrenje roditelja da ih pustaju sa tobom...
A za Rent nisam siguran bash da ce ti neko dati auto tako mlad ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top