Moze li biti prevelika potrosnja zbog eletricnih dizni?

Moze li biti prevelika potrosnja zbog eletricnih dizni?

Auto mi bas previse trosi,toyota celica motor 1.6 16v,izadje sa potrosnjom oko 13-14 litara,moze li biti da je do ovih dizni,i gdje ih mogu ispitati?
 
Član
cera-fiero je napisao(la):
Auto mi bas previse trosi,toyota celica motor 1.6 16v,izadje sa potrosnjom oko 13-14 litara,moze li biti da je do ovih dizni,i gdje ih mogu ispitati?

odes u bilo koji bolji servis i oni ce ti odraditi dijagnostiku i pronaci kvar...a kasnije ce biti lakse;)
 
Član
Moze biti povecana potrosnja zbog dizni. Najbolje ti je otici testirati ih i ako su "prljave" uradi ciscenje. To kosta oko 50KM. Mislim da struja iz velesica ima taj aparat ako se ne varam.
 
Član
ima u sarajevu ono neko ultra ciscenje dizni,ja kad sam zvao,pitao koliko bi bilo meni za tdi motor rekli su mi 60km,nije bitno da li je dizel ili benzin. A i kad se auto spoji na dijagnostiku,naravno koja to podrzava,moze da vidi tacno koja dizna koliko treba da baca goriva,i koliko ustvari baca u tom momentu:cool::cool:
sve na osnovu iskustva
 
Član
Drug ja bih rekao da je to skoro nemoguce da je potrosna povecana zbog kvara na diznama

Uopste jedina stvar koja se moze desiti je da dizne ubrizgavaju manje goriva ako su zaprljane jer se protok smanji

To ce biti do kojekavog senzora koji daje informaciju kompjuteru koji regulise koliko vremenski da se dizna otvori

Najcesce se desi kad senzor za temperaturu vode podje grijesiti i daje informaciju da je motor hladan iako je zagrijan i elektronika dozvoli preveliki protok kroz dizne

Jedina druga stvar na koju mogu sumnjati je regulator pritiska goriva. Ako je on pokvaren i dozvoljava veci pritisak nego recimo 3Bara onda ce to povecati protok benzina kroz dizne
 
Član
Na povecanu potrosnju mogu utjecati razni faktori, dizne, mehanicko stanje motora, filteri, stanje viskotlacne pumpe, podesenost smjese... Itd, itd ima jos x faktora, ako su vece fele, ispumpane gume, blokada kocnica itd..
 
Član
Visoka potrosnja ti moze da bude zbog dizni, da ne zatvaraju. Da su ostecene pa da ne mogu zatvoiriti i uvijek gorivo kapa kroz njih i tu dolazi do vece potrosnje goriva. Potrosnja moze biti verca jos zbog zaprljanog filtera zraka, zbog protokomjera zraka itd... Dizne mozes sam da ispitas ako si imalo strucan ili ako znas nesto oko auta...
 
Član
Posto kazes da si imao problema sa vodom.... jesi li menjao termostat.??? Ako ti auto ne postize radnu temperaturu, nominalnih 90'C, onda ti auto non stop radi pod saugom i naravno da ce ti povecati potrosnju, jer mu senzor temperature motora salje kolika je zagrejanost motora i na osnovu toga ECU (racunar motora) diznama diktira koliko treba vremenski da budu otvorene.
Takodje vidi kada si poslednji put menjao svecice, filter vazduha, protokomer...
 
Top