Motor za Renualt R5

Motor za Renualt R5

Član
Da li neko zna gdje mogu da nabavim motr za Renualta R5 dizel, po mogucnosti 1.6
sa urednim papirima? Podrucije srednje Bosne.
Svi prijedlozi su dobro dosli.

Veliki pozzz
 
Član
Hvala vam na info,posebno Djoniju3.

Ovakva je situacija: Motor se pregrio,iskrivila se glava motora,od dihtunga nis nema,termostat crko...
Isao sam majstoru kaze najbolje bi bilo kupiti novi motor, ali solidan motor sa urednimm papirima je
NEMOGUCE naci.....
Ima li neko ideju sta da radim????? Da li se isplati popravljati?
PLease help!
 
Član
Sve zavisi u kakvom ti je stanju ostatak motora, karike leteci ventili itd. ako je glava malo pobjegla da se to ostrugati dihtung novi termostat novi i deri. Al opet ponavljam mozda ima vise stete ili cak los motor bio sam od sebe pa se neisplati investirati u njega. Neka ti majstor pregleda ostatak motora pa javi ;)
 
Provjeri stubline kakve su..Oko 300 KM dodju ti dijelovi za "osvjeziti motor"...Lezajevi svi, dihtunzi svi, karike, set zupcenja..Ostaje ravnanje glave, brusenje radilice, i ruke majstora koji slaze motor..Uglavnom bez 600 KM (min) nema posla ;)
 
Član
roki_actros hvala na info... I jos na to dodati atest koji je negdje oko 100KM... Eh to prava uvala! Ma ja se nadam da cu uspjeti naci negdje fin motor dizel,naletio sam na bezinca,ali moram onda pola auta mjenjati,a to mi je jos veca uvala...
Ma ako uspijem napraviti ga sper,ako ne onda cu ga prodati u dijelovima...
 
Pa zasto to sve radis ustvari? Radje trazi 1,9 iz Clia, stima "na saraf" u Peticu, a noviji je motor, i sigurno u boljem stanju od F8M-a..Jaci je od 1,6 za 7KW i ima 18 Nm vise momenta..U kombinaciji sa JC5002 mjenjacem i tim motorom (F8Q) Petica ide bjesno a trosi nista..To su dobri motori i nekvarljivi..
 
Član
Roki_actros svaka cast na savjetima...sad cu se raspitati gdje mogu da nadjem motor od clia i koliko je. I ranije si ti to predlagao,ali ne znam zasto uposte nisam to uzimao u razmatranje, posto sada vidim da motor kakv ja hocu nemoguce naci,tvoja ideja je jako prihvatljiva. Ako slucajno raspolazes info gdje i koliko,jako bi me obradovao s tim postom.
Poz roki_actros
 
Moze ti motor i od 19-tke..Jos kad bi ulovio JC5002 mjenjac (taj mjenjac ima duple sinhrone i strasan je :D ) Imas tih motora po pik-u ;)
 
Top