Motor za mazdu 323F..japanac...najjaci, koji? :))

Motor za mazdu 323F..japanac...najjaci, koji? :))

Početnik
Umjesto da mijenjam auto za jace, odlucih se raditi mazdu, pa da se raspitam, posto ja oko japanaca vrlo malo znam. Dakle, koji motor mi odgovara u moju mazdu, 323F bg model, 90 godiste, trenutno je 1.6 16v...do sada koliko sam gledao, kod svih japanaca od 80 i neke godine pa do kraja 90tih je naizgled skoro isti motor, i nosaci, i polozaj, sve..osim honde..

ako iko zna, ili ima neki projekat vec da je radjen, da virim malo, da vidim sta mi je raditi..da na vrijeme krenem sa radovima, ili da na vrijeme odustanem :cool:
 
Član
Wankel :D

Retki su neki mnogo jaki motori na tim mazdama ali ja se secam da je na mx-3 mazdi imao neki 1.8 v6 24v motor, koliko god cudno zvucalo. Taj auto ide extra! Ali je verovatno tesko naci taj motor...:/ Mozda bi 2.0 iz 626 bilo dobro resenje...
 
Član
To ti je najbolje da vidis sa Nihadom u Pazaricu, u narodu poznatiji kao japanac!
On ima sve za japance...
 
Početnik
Dejan 16v je napisao(la):
To ti je najbolje da vidis sa Nihadom u Pazaricu, u narodu poznatiji kao japanac!
On ima sve za japance...

neka, hvala ;)

dellas je napisao(la):
Wankel :D

Retki su neki mnogo jaki motori na tim mazdama ali ja se secam da je na mx-3 mazdi imao neki 1.8 v6 24v motor, koliko god cudno zvucalo. Taj auto ide extra! Ali je verovatno tesko naci taj motor...:/ Mozda bi 2.0 iz 626 bilo dobro resenje...

U 323f najjaci sto je dolazio je 1.8 turbo (tzv, 1.9 turbo), sa 120 kW, al to necu ni pokusat naci...

1.8 DOHC sa 103kW cu pokusati naci :D

iz 626 ima 2.0 16v sa 103 i 107kW...

al mora biti da pase i iz drugih japanaca...
 
Član
bila je negdje na piku mazda 323 turbo, mislim da se covjek zove Tesa i ovdje je na forumu pa vidi sa njim
 
Početnik
nema ga vise na pik.ba...a i pik mi je najskuplji za toga, ba, obici cu ja otpade, sigurno nekome lezi neki japanac bijesan, smeta mu :D

najbolje rjesenje bi bio iz mazde 626, 2.0 16V motor, 107kW, ako neko cuje da ima gdje, nek javlja..
 
Član
MA kod tebe je sigurno 1.8 motor a u saobracajnoj ti pise da je 1.6! Provjeri ti na motoru negdje! :D:lol:
 
Početnik
Ma i ja nekad imam osjecaj da je 1.8, a nekad opet da je 1.2....isto da mi neko mijenja broj motora u saobracajnoj, pa cas onako, cas ovako :D
 
Član
Evo prodaje armin iz toyota mr2 motor 2000 twin cam 16 ja mislim da je 125kW , samo neznam moze li u tvoju mazdu ;)


http://www.bhtuning.com/prodaja-rabljenih-auto-dijelova-update-slike-t-50938-4.html
 
Legend
Anes_mo je napisao(la):
Evo prodaje armin iz toyota mr2 motor 2000 twin cam 16 ja mislim da je 125kW , samo neznam moze li u tvoju mazdu ;)


http://www.bhtuning.com/prodaja-rabljenih-auto-dijelova-update-slike-t-50938-4.html

uuuuuuu alene, ovo ti je zicer !
2.0 atmosfera sa 170 i kusur konja
uf uf :D

ovo uzimaj al odmah !
jos je u autu..
 
Član
bio ti je kod nihada u akordu 2.0 16v a vjerovatno ti iz honde pase motor.
vidi sa nihadom on ce ti najbolje reci
 
Početnik
poslao sam mu pm, pa cemo vidjeti ;)

a opet bi radije 2.0 16v iz 626, posto znam da pase sve na saraf, osim prednjeg nosaca i auspuha...

ne zuri mi se, cilj mi je skupiti sve ove godine, sve potrebne dijelove, rastavit motor koji kupim, promijenit sta je potrebno na njemu, fino ga sredit, i do iduce sezone ubacit u auto.. ;)
 
Član
drug ja cu ucinit sve sto ti moze pomoci,raspitat se i sve ostalo,trebas dobro provjerit da li pase motor,pa cemo onda ostalo vidjet. eto kao sto si vidio motor je u autu, ali dogovorit cemo se mi,samo je bitno da pase motor;)
 
Početnik
vidjecu ja po stranim forumima jel ko radio takvo sta, pa ako bude odgovaralo, skontacemo vec ;)
 
Top