Molim vas pomozite mi - elektricni podizaci

Molim vas pomozite mi - elektricni podizaci

Član
E ovako nemojte brisati temu ako sam post pogrijesio nisam stvarno znao gdje da postam .
Moj problem je sljedeci u svoje auto sam stavio motorice za elektricne podizace, oni radi jer sam ih probao na akumulatoru, ali ja nemam tipke i sada kako bih ja to nastimao, kako provesti kablove, pomozite molim vas
 
trebaju ti prekidaci, trebaju ti dvije zice sa motorica da se dovedu do prekidaca, i trebas dovesti + i - zice do prekidaca, spojis sve na prekidac i onda ce da radi,,,, prvi zadatak ti je da nadjes prekidace pa mozes dalje, bez njih nista, naravno i osigurace stavi....
 
Član
Ovako nacu ja prekidace lako,, znaci ja sam postavio motorice i doveo sam 2 zice sa motorica, probao sam direktno na akumulator i radi otvaara i zatvara kako treba , Citao sam po forumima i tamo spominju neke releje , znaci samo dovedem zice sa motorica i od akumulatora plus i minus i spojim na prekidace i naravno osigurace stavim, nego jel mogu samo dovest 2 zice sa akumulatora za oba podizaca ili moram zasebno dovest po dvije zice
 
mozes dvije sa aku dovesti za oba podizaca, ali ne znam zasto sa aku dovoditi kada imas na tabli sa osiguraacima sve to, samo dovoljno debel presjek zice stavi i to je to
releje je pozeljno koristiti ali ne i neophodno, kod mene je godinu i po radilo bez problema bez releja
 
Član
Nezz kako ide to sa osiguraca kako cu uzeti struju, ja sam kupio ukrasne tipke nisu orginalne za podizace al rade probao sam danas preko akumulatora , a moze li mi neko pbjanit kako se stavi taj relej i koja je njegova uloga,, znaci mora biti deblji kabal, i naravno da ima osigurac, samo mi objasnite ovo oko releja ako mogu staviti taj relej pomozite mi kako , i koju uloguu ima
 
relej u stvari ima ulogu prekidaca, samo je razlika izmedju njega i obicnog prekidaca ta sto moze trpiti vecu struju kroz sebe za razliku od prekidaca.....
na svakom releju ima sema kako radi, spojis prema njoj i to je to,,,,
 
nekontam zbog cega spominjes toliko te releje...kao sto ti zen_3dom kaze..nisu nuzno pottrebni..jer svakako nedizes stakla dnevno duze od 2 minute recimo kad sve saberes..tako da sto komplikovati?:icon_question:
jednostavno spojis na podizace i to je to :icon_biggrin:
 
ako imas relej postavi ga,jer time smanjujes opterecenje prekidacu.sluzice tebi prekidac i bez releja,samo kraceg vijeka,jer zbog direktnog zagrijavanja pri protoku struje,griju se stopice,i stradava prekidac naravno.zbog doga se stavlja relej,da bi imao manje opterecenje.;)
 
Član
Ja imam sigurno u dijelovima tih releja moze tocna slika toga relea kako izgleda koji mi treba , nebih htio da mi se auto zapali hehehe,, i ako moze neka sema kako se skopca relej jer stvano nezz kako se on skopca

Imam svakakvih releja neki inaju neke projeve na sebi npr. 18, 22,21 i sl. a neki nemaju oznake,, kakav trebam postaviti, moze neka slika i slika sheme spajanja na relej

Imam svakakvih releja neki inaju neke projeve na sebi npr. 18, 22,21 i sl. a neki nemaju oznake,, kakav trebam postaviti, moze neka slika i slika sheme spajanja na relej
 
Početnik
'boled, kopaj po netu,pogledaj šemu na releju, razvali relej i zaviri u njega, nauči kako funkcionira i sve će ti bit jasno! šta će ti slika vanjskog kućišta releja? svi su istu izvana!
 
negdje sam ja nasao na wikipedija,shemu i sve o golfu mk3,pa potrazi po netu,a u ostalom,treba nesto i autoelektricar da uradi;)

usput da pitam,da neotvaram novu temu,moguli el podizaci sa golf mk3 2 vrata,na 4vrata,mislim samo prednja
 
Top