molim odg

molim odg

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvadio sam danas termostat u pustio auto da radi u leru pa malo jaci gas dok primi vodu i digla se temperatura na oko 95 i ventilator se upali to sam smatrao da je normalno dok primi dest. vodu i malo permanta kasnije drugi put kad sam upalio opet mi tenperatura brzo naraste oko 95 hladenje u autu je bilo super u odnosu kas je bio termostat samo me brine jel smeta to sto nema termostat preko ljetnog perida jer ovih dana mi je stalno temperatura bila 100 C
i danas mi je auto samo ugasilo neznam sta mu je bilo i imam osjecaj da mi je sajla gasa labava neznam kako to nastimat ili sam mogao nesto ja poremetit sa tim sugavim termostatom.

Unaprijed Hvala.;)
 
Član
Nisi napisao koje je auto u pitanju. Termostat da ne treba ne bi ni bio tu. Motor mora da radi na svojoj radnoj temperaturi, nikako hladan. Ako ti tako brzo diže temperaturu provjeri vodenu pumpu.
 
auto je golf 3 1.4 94 god. na proslo ljeto mi motor radio na 80 stepeni i sve bilo uredu a ovih parvdana sam bas osjetio kako mu skodi ona velika temperatura 100c
 

IGY

Član
pa brzo se zagrije jer je vani nenormalno vruce
tako da mu ne treba dugo da digne full radnu temperaturu
 
siguran sam jer kad sam ubacivao vodu dodavao sam dosta gasa da primi pa kad smanjim kas on malo pocne isbazivat i tako jedno 5 minuta dok nisam salio 4 litra destilovane vode. i kasnije trunku permanta kad je bila optimalna mjera vode u posudi. U svemu tome igra uloga boje nazalost crni je pa kupi sve na sebe.:icon_sad:
 
Član
Kakav je sistem kod tebe, samoodzracujuci? Imas crijevo malo koje vodi na vrh posude za vodu? Nema nigdje na crijevima ventil mozda za ispustanje zraka? Da li si okrenuo klapnu na grijanje i upalio ga dok si ovo sve radio, da voda prodje i kroz unutrasnji hladnjak?
 
Član
U svakom slučaju termostat treba da bude na svom mjestu. Ja bih tu provjerio vodenu pumpu, da ti se ne desi ovako nešto...

 
Član
triza nije ti to FIAT jebala te odzraka njnjannjanjanjanaj :p Ako dobro skontah šta čovjek piše, voda primi crnu boju??? Ako je tako nije dobro...
 
Član
Jebala te tvoja podvrsta yugoarska :p bas fiat ne mora otvoriti klapnu jer kod njega kola stalno voda kroz ovaj hladnjak, a fauvei stariji i sl. pale/gase grijanje preko klapne koja regulise kolanje vode :p ako nije odzracio pravilno, ne "okine" mu termoprekidac na vrijeme, i eto ti temp.
 
Član
Temperatura motora sa izvadjenim termostatom NE SMIJE biti 90C, to je previse. A ovo za crnu boju nisam bas najbolje razumio, sta si htio reci sa time?
 
Član
jesil ti siguran da si izvadio termostat? 4 litra i jest mjera za to auto, nesmije ti temperatura ici preko 90 bez termostata, pregledaj malo vodenu pumpu i pogledaj na kojoj temperaturi pali ventilator pa se upishi ovdje ;)
 
prijatelji sve je uredu hvala na savjetima i odgovorima temperatura ne prelazi 75c a u autu je odma svjez zrak i kad stavis na najtoplije manje je nego sa termostatom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top