Moja Supra

Moja Supra

EDIT: Da prebacimo ove slikice na sljedecu stranicu...



Evo malo slika, to sam veceras sliko ali je malo slab kvalitet jer su slikane sa mobitelom..

5133031317_8e388f8c6f.jpg

Stanje u garazi
5133632674_9c6e858078.jpg

Trebam izmislit kako cu izvarit usisnu granu, ja mislim da cu je uraditi da se moze podjelit na dva djela, jer tako ce biti lakse raditi na motoru ako ima potrebe.
5133031373_c749a9c86d.jpg

Novi amortizeri sa stelovanjem kompresije i stelovanje brzine koliko vraca zadnji dio u zrak, i sa njima je najjaci feder 250Lbs/ft.
5133632644_990dfb03ca.jpg

Novi Carillo rods, a ta malo tanja je kineska "eagle rods" takve su mi u motoru bile ove godine i mogu reci da su bas dobre jer su sve patnje izdrzale, ali vidite te americke koliko izgledaju jace, bolji profil i jaci celik. Taj papir je protokol mjera, Babo mi je izmjerijo svaku sa laserskom masinom za mjerenje , to mi je garancija da je sve ok. Jer ja nemogu vjerovat amerikancima sto posto sve ono sto oni pisu na svojim web stranicama, da su najboljeg kvaliteta itd... najbolje je sve izmjerit i provjerit da je sve ok!
 
Od mene svakako maksimalni respekt, pratim temu, ne pisem cesto jer neam sta pametno ni napisat, mogu samo ovako s vremena na vrijeme pohvalit,cestitat i tako dalje ;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Od mene svakako maksimalni respekt, pratim temu, ne pisem cesto jer neam sta pametno ni napisat, mogu samo ovako s vremena na vrijeme pohvalit,cestitat i tako dalje ;)

potpis.... pokazi im Armine ;)
 
Jutros sam predao crteze jhednoj firmi koja ima masinu sto reze metale sa vodom :) sa vrlo jvisokim pritiskom vode moze rezat celik najjaci, sve do 40mm debljine. Ali za moje stvari netreba masina nece se patit, 12mm aluminj. Brzo su poso odradili i popodne sam djelovi bili gotovi. To su dva komada koja se slazu sa prvi diom usisne grane koja ce ostati orginal, ja mjenjam drugi dio koji se zove "plenum", ovo ja pravim da funkcija izgleda i kao orginalac ali kubikaza grane ce biti mnogo veca i mozda ce to pomoc malo za spoolup turbine i mozda jos nekolika Ks. Na ovaj komad cu varit 90stepeni cjevi sa onim "usis-pecurkama" :p bice vrlo dobro jer mocu podjeliti granu na dva djela.

5137287180_a4204e3b31.jpg

komad aluminja, ali malo fali od njega :)

5136682419_449c8f3fbf.jpg

Nema price, masina je zakon!

5137287108_9c80b305d3.jpg
 
hehe.. vazi ;) sada imam sve crteze pa ide brze... nesto mi je pao interes pa sporo sve ide.. nikako mi se ide u radionucu da nesto radim.. nevalja to
 
Član
ArminMkiv je napisao(la):
hehe.. vazi ;) sada imam sve crteze pa ide brze... nesto mi je pao interes pa sporo sve ide.. nikako mi se ide u radionucu da nesto radim.. nevalja to

ima vremena do proljeća.....

još nisam sredio msn da se možemo čuti.....
 
Hehe nema teorije da cu ja srediti ovo do proljeca... idem u BIH u decembru, vracam se u januaru pa odmah idem za Indiju s poslom, gubim mjesec ipo... nevalja zuriti, ako zavrsim do avgusta bio bih zadovoljan :)
 
Član
ArminMkiv je napisao(la):
Hehe nema teorije da cu ja srediti ovo do proljeca... idem u BIH u decembru, vracam se u januaru pa odmah idem za Indiju s poslom, gubim mjesec ipo... nevalja zuriti, ako zavrsim do avgusta bio bih zadovoljan :)

kako je krenilo ni ja neznam kad ću završit auto...:icon_sad:
nadam se da ću imat para prije nego odeš u indiju pa da mi riješiš hladnjak,turbo i granu :icon_smile:
hoćeš bit samo u mostaru kade dođeš u BIH?
 
Nemoj zuriti, to sjebe svaki projekat :) Bicu u Mostaru i pomalo u Sarajevu. Zupanija je daleko :p

HrSupra je napisao(la):
ArminMkiv je napisao(la):
Hehe nema teorije da cu ja srediti ovo do proljeca... idem u BIH u decembru, vracam se u januaru pa odmah idem za Indiju s poslom, gubim mjesec ipo... nevalja zuriti, ako zavrsim do avgusta bio bih zadovoljan :)

kako je krenilo ni ja neznam kad ću završit auto...:icon_sad:
nadam se da ću imat para prije nego odeš u indiju pa da mi riješiš hladnjak,turbo i granu :icon_smile:
hoćeš bit samo u mostaru kade dođeš u BIH?
 
Član
ArminMkiv je napisao(la):
Nemoj zuriti, to sjebe svaki projekat :) Bicu u Mostaru i pomalo u Sarajevu. Zupanija je daleko :p

HrSupra je napisao(la):
ArminMkiv je napisao(la):
Hehe nema teorije da cu ja srediti ovo do proljeca... idem u BIH u decembru, vracam se u januaru pa odmah idem za Indiju s poslom, gubim mjesec ipo... nevalja zuriti, ako zavrsim do avgusta bio bih zadovoljan :)

kako je krenilo ni ja neznam kad ću završit auto...:icon_sad:
nadam se da ću imat para prije nego odeš u indiju pa da mi riješiš hladnjak,turbo i granu :icon_smile:
hoćeš bit samo u mostaru kade dođeš u BIH?

nije da žurim, ali auto mi je već dugo kod tog čovjeka i zauzima mu garažu....
mislio sam ako ćeš slučajno pored zagreba prolazit....
 
Top