moj 1. i 2. rad update str.2

moj 1. i 2. rad update str.2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
evo da i ja postavim jedan rad pa dajte koji savjet i kritiku, znam da ima dosta gresaka pogotovo felge sa njima sam se najvise patio i ponovo nisu dobro ispale, ipak sam pocetnik i ovo je 1. rad koji mi je bar malo na nesto licio:icon_smile:
 
Legend
RE: moj 1. rad

gdje su ovi PS majstori da daju koji savjet i da me malo upute na cemu moram vise raditi
 
Član
RE: moj 1. rad

felge su ti malo lose ispale pogotovo zadnja , lose si zatamnio moze to punoo bolje..onda bad look nije los ali lijevi far je lose uraden... spustanje si fino uradio .... ma sve u svemu dobar rad vjezbaj trudi se i bice dobro hehe
 
BHT Ovisnik
RE: moj 1. rad

meni je ovo za prvi rad extra,vise nego dobro,a felge trazi da su usto sličnijoj poziciji kao orginalne felge na autu:cool:
 
Legend
RE: moj 1. rad

joj znam to za felge nikako mi neide, valjda cu se popraviti:icon_smile:
 
Član
RE: moj 1. rad

hoces ostru il labavu kritiku:lol:
kao prvo,nemoj zatamnjivat prednju sajbu ovoliko,nerealno izgleda
ako zatamnjujes,nemoj stavljat crno-bijelo,tj,nemoj smanjivat saturation,samo zatamni
da ti odsjaj na prozorima bude "u boji",valjda me razumijes
zadnju felgu oznaci (ako imas .PSD fajl rada),pritisni ctrl+T i uhvati za lijevi kraj,i malo vuci prema desno,da dobijes bollju perspektivu,ovako izgleda felsavo:D
preko desnog fara (desnog na autu,lijevog kad gledas sliku) navuci jos badlook,i ispod stavi malo sjene,znaci na ivicu lima
lo mozes uradit tako sto na layer,gdje si prethodno zalijepio taj "komad lima",u layer meniju kliknes desnim i ides na blending options,tak se zove nekako,prvo ili drugo u letecem meniju koji ti se otvori
na vrhu slike ti je ostala "traka" od spustanja,to mozes rijesit,najlakse tako sto ces oznacit gornju trecinu slike(ne ukljucujuci ovaj "dupli" dio) kopirat,zalijepit i "razvuci" do vrrha,na vecini pozadina se ni ne primjeti,jedino ako je neka s velikim detaljima,al to ti govorim za ubuduce
ostalo je ok,samo jos malo pojacaj kontrast citave slike,da dobijes zivlje boje;)
i da,sad malo pozitivnog:D
svidja mi se ukus,steke,tablica,znak,fino uradjeni,i svaka cast,da je meni bilo ovako radit kao pocetnik,imas ukusa i talenta,samo treba volje za vjezbanjem;)
radi slike velike rezolucije,1600x1200,lakse je radit,bolje ispadne,kad skidas s neta skidaj profi slike,jer je njih takodjer lakse radit,skidaj dijelove sa slika vece rezolucije
kad stavljas na forum,stavi link za HR sliku,tj sliku u velikoj rezoluciji
uvijek snimaj PSD fajl,prije toga nemoj lijepit layere jedan na drugi,nego da sve imas posebno,da mozes eventualno prepravit
i jos nesto,svaka cast:cool::cool:
 
Legend
RE: moj 1. rad

edoze je napisao(la):
hoces ostru il labavu kritiku:lol:
kao prvo,nemoj zatamnjivat prednju sajbu ovoliko,nerealno izgleda
ako zatamnjujes,nemoj stavljat crno-bijelo,tj,nemoj smanjivat saturation,samo zatamni
da ti odsjaj na prozorima bude "u boji",valjda me razumijes
zadnju felgu oznaci (ako imas .PSD fajl rada),pritisni ctrl+T i uhvati za lijevi kraj,i malo vuci prema desno,da dobijes bollju perspektivu,ovako izgleda felsavo:D
preko desnog fara (desnog na autu,lijevog kad gledas sliku) navuci jos badlook,i ispod stavi malo sjene,znaci na ivicu lima
lo mozes uradit tako sto na layer,gdje si prethodno zalijepio taj "komad lima",u layer meniju kliknes desnim i ides na blending options,tak se zove nekako,prvo ili drugo u letecem meniju koji ti se otvori
na vrhu slike ti je ostala "traka" od spustanja,to mozes rijesit,najlakse tako sto ces oznacit gornju trecinu slike(ne ukljucujuci ovaj "dupli" dio) kopirat,zalijepit i "razvuci" do vrrha,na vecini pozadina se ni ne primjeti,jedino ako je neka s velikim detaljima,al to ti govorim za ubuduce
ostalo je ok,samo jos malo pojacaj kontrast citave slike,da dobijes zivlje boje;)
i da,sad malo pozitivnog:D
svidja mi se ukus,steke,tablica,znak,fino uradjeni,i svaka cast,da je meni bilo ovako radit kao pocetnik,imas ukusa i talenta,samo treba volje za vjezbanjem;)
radi slike velike rezolucije,1600x1200,lakse je radit,bolje ispadne,kad skidas s neta skidaj profi slike,jer je njih takodjer lakse radit,skidaj dijelove sa slika vece rezolucije
kad stavljas na forum,stavi link za HR sliku,tj sliku u velikoj rezoluciji
uvijek snimaj PSD fajl,prije toga nemoj lijepit layere jedan na drugi,nego da sve imas posebno,da mozes eventualno prepravit
i jos nesto,svaka cast:cool::cool:

bas si se potrudio svaka cast, hvala;) a ja cu se potruditi da primjenim ono sto si napisao, i imate li mozda neke dobre tutorijale;)
 
Član
RE: moj 1. rad

edoze je napisao(la):
hoces ostru il labavu kritiku:lol:
kao prvo,nemoj zatamnjivat prednju sajbu ovoliko,nerealno izgleda
ako zatamnjujes,nemoj stavljat crno-bijelo,tj,nemoj smanjivat saturation,samo zatamni
da ti odsjaj na prozorima bude "u boji",valjda me razumijes
zadnju felgu oznaci (ako imas .PSD fajl rada),pritisni ctrl+T i uhvati za lijevi kraj,i malo vuci prema desno,da dobijes bollju perspektivu,ovako izgleda felsavo:D
preko desnog fara (desnog na autu,lijevog kad gledas sliku) navuci jos badlook,i ispod stavi malo sjene,znaci na ivicu lima
lo mozes uradit tako sto na layer,gdje si prethodno zalijepio taj "komad lima",u layer meniju kliknes desnim i ides na blending options,tak se zove nekako,prvo ili drugo u letecem meniju koji ti se otvori
na vrhu slike ti je ostala "traka" od spustanja,to mozes rijesit,najlakse tako sto ces oznacit gornju trecinu slike(ne ukljucujuci ovaj "dupli" dio) kopirat,zalijepit i "razvuci" do vrrha,na vecini pozadina se ni ne primjeti,jedino ako je neka s velikim detaljima,al to ti govorim za ubuduce
ostalo je ok,samo jos malo pojacaj kontrast citave slike,da dobijes zivlje boje;)
i da,sad malo pozitivnog:D
svidja mi se ukus,steke,tablica,znak,fino uradjeni,i svaka cast,da je meni bilo ovako radit kao pocetnik,imas ukusa i talenta,samo treba volje za vjezbanjem;)
radi slike velike rezolucije,1600x1200,lakse je radit,bolje ispadne,kad skidas s neta skidaj profi slike,jer je njih takodjer lakse radit,skidaj dijelove sa slika vece rezolucije
kad stavljas na forum,stavi link za HR sliku,tj sliku u velikoj rezoluciji
uvijek snimaj PSD fajl,prije toga nemoj lijepit layere jedan na drugi,nego da sve imas posebno,da mozes eventualno prepravit
i jos nesto,svaka cast:cool::cool:

Tu je edoze ta uputi početnika.:D
 
Član
RE: moj 1. rad

nema na cemu,znam kako je meni bilo kad sam tek pocinjao,jos sam ja poceo jos dok nisam imao neta,krpio se sa slikama koje sam imao:D
 
RE: moj 1. rad

za prvi rad je dobro ;)
koristi slike vece rezolucije 1600x1200,da ti mozemo vidjeti greske i dalje te uputit

ev ti link sa autima te rezolucije,znaci ispod svake slike koja ti se svidi izaberes 1600x1200...et hajd sad radi :D

http://www.netcarshow.com/
 
BHT Ovisnik
RE: moj 1. rad

nigdje linka:D

evo od mene jedna stranica,imam jos jednu dobro,al nemogu je naci
http://www.car-wallpapers.ws/
evo nasao sam i ovu,,samo biraj velike slike,extra su za obradit :)
http://www.netcarshow.com/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top