Moguci problem, plin?

Moguci problem, plin?

Član
Nakon puno kilometara bez problema auto mi se ugasi iz cista mira, upalim opet, nemirno radi skroz. Samo pod saugom radi nekako, kad hocu da vratim saug milimetar odmah se ugasi. Dodjem kuci, prekontrolisem kablove, ono osnovno sto se moglo na brzinu, upalim opet isto. Vratim prekidac plina na 0 pa ponovo ukljucim sve se vrati u normalu kao da nista nije bilo, sta bi moglo biti da me ne bi zadesio neki problem, a da ga docekam nespreman ? Golf 2 1.6. Hvala
 
Član
Moguće filter,,, dosta je lošeg plina kod nas!!!
Zamijenio sam ga ima mozda 10-ak mjeseci i nedavno sam ga skidao skoro da nije bilo nista prljavstine, sipam na HIFA pumpama, trebao bi da je dobar. Skinuo sam i cep na rasplinjacu i ispustio iz njega onu prasinu. Da nisu oni kontakti na casicama oksidirali, moze li biti do toga ?
 
jel ti slucajno monopoint ubrizgavanje tj carb sa el.diznama?
i imali ti auto ECU ako ima onda je monopoint ;)

a provjeri ti opet kablove i to psebno onaj sto ide s bombine istekaj ga skroz i skini bombinu da vidis unutra kakav joj je kontakt ;)
 
Član
jel ti slucajno monopoint ubrizgavanje tj carb sa el.diznama?
i imali ti auto ECU ako ima onda je monopoint ;)

a provjeri ti opet kablove i to psebno onaj sto ide s bombine istekaj ga skroz i skini bombinu da vidis unutra kakav joj je kontakt ;)
Obicni karb sam stavio, rucni saug, cista mehanika i prezadovoljan sam njime. Repariran i nakon nekog vremena mi je propisao benzin, ali ne smeta plinu. Ako znas sto propisa benzin bio bih ti zahvalan, nekad bih propuhao na benzinu, a ne mogu, pisa :D
 
pišo bi on tebi i na plinu ali je plin smjesten ispod karburatora ;)
nego provjeri dobro spoj izmedju karburatora i rasplinjivača vidi imas li kakve dihtunge - gume izmedju i vidi u kakvom su stanju ;)
 
Član
Dobra je guma, sve je na mjestu i originalno, ovo je bio problem struje, jer dok sam iskljucio i ukljucio plin sve se vratilo u normalu i vozim evo 2 dana bez ikakvih problema.
 
Član
pišo bi on tebi i na plinu ali je plin smjesten ispod karburatora ;)
nego provjeri dobro spoj izmedju karburatora i rasplinjivača vidi imas li kakve dihtunge - gume izmedju i vidi u kakvom su stanju ;)
Kako bi pisao, nije plin ispod karba, cahura od plina naklapa tacno na karb i ona je gornja. Na kraju dolazi zracni filter :D
 
Član
Opet danas poce trzat, otvorim haubu i pratim rad motora, jedan kabl na svjecici se trese, skinem kad ono popustila se svejcica :D Je li to bio razlog da ne trazim dalje ???
 
Top