Modem-ruter pitanje

Modem-ruter pitanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam mtelov novi modem sa wirelesom.Interesuje me moze li neko drugi,koji koristi moju mrezu,upasti u moj komp i vidjeti moje privatne stvari??Ruter ima lozinku,koju sam posudio na koristenje jedno vrijeme.Pa eto ako se ko razumije vise od mene.Hvala
 
Legend
zavisi koju si vrstu zastite odabrao, ako si odabrao wep onda se sifra veoma lako moze probiti...
 
Član
Nexus je napisao(la):
zavisi koju si vrstu zastite odabrao, ako si odabrao wep onda se sifra veoma lako moze probiti...

Ima ta osoba sifru,tj komsia me zamolio da koristi dok je tu 10 dana moj internet,ja mu dao sifru.Samo me eto brine moze li on ikako onda spojiti se na moj racunar?
 
Član
Brane984 je napisao(la):
Nexus je napisao(la):
zavisi koju si vrstu zastite odabrao, ako si odabrao wep onda se sifra veoma lako moze probiti...

Ima ta osoba sifru,tj komsia me zamolio da koristi dok je tu 10 dana moj internet,ja mu dao sifru.Samo me eto brine moze li on ikako onda spojiti se na moj racunar?

Ma ne sikiraj se nista. Samo nemoj sherovati fajlove na svom kompu i nemogu ti nista. Usput mozes uci na ruter, status, dhcp list. Vidis koliko ima racunara nakaceno na ruter i odma ces znati dali ima nepozeljnih ...
 
Član
A može li on ako smo istovremeno na netu,gledati koje ja stranice posjecujem??I obrnuto??:icon_question: :icon_question: ajde neko ko se razumije u ove stvari.
 
Član
Ne može, ne radi to tako. Kao što ti je rečeno, ne radi sharing foldera i on ne može pristupiti ničemu. A to šta ti posjećuješ pogotovo ne može vidjeti.
 
Član
Bolje ti je filtrirati korisnike routera po mac adresama nego stavljati neke passworde.
Nemoj sherovati foldere,promjeni ip routera,stavis pass routera i nemas sta da brines
 
Član
Uvijek se nasmijem za ovo filtriranje, to je samo marketinški trik. To je beskorisna opcija. Da ti ne bih objašnjavao, Guglaj sam. A i ostalo što si naveo, izvini ali niđe veze, ne može niko pristupiti računaru preko interfejsa rutera.
 
Član
mara- je napisao(la):
Uvijek se nasmijem za ovo filtriranje, to je samo marketinški trik. To je beskorisna opcija. Da ti ne bih objašnjavao, Guglaj sam. A i ostalo što si naveo, izvini ali niđe veze, ne može niko pristupiti računaru preko interfejsa rutera.

Koliko si u pravu toliko i nisi, niko nije pomeno interfejs rutera. Vec da ruter ne dozvoljava bilo kom drugom kompu da se nakaci osim onih koji ti stavis na mac filter.
Dalje ima metoda raznih za "sniffanje" da bi vidio dosta toga.
Malo ti proguglaj o Network snifferima pa vidi sta se sve moze uraditi.

Ali svejedno za Brane984 nemoras se brinuti cisto sumnjam da si ti nekome toliko intersantan ( mislim osobama koji to znaju ) ...
 
Član
Ja ti fino kažem da je mac filter smješna stvar. Ukucaj na Google wireless myths i sve će ti biti jasno. A pročitaj ponovo šta je on napisao. Kaže promjeni ip rutera, a misli se na ip preko kojeg pristupaš interfejsu modema. A za sniffanje ništa nisam rekao, niti sam rekao da je nemoguće, ali to nije laka stvar.
 
Član
Evo ja cu tebi dati sta god hoces,evo javno te prozivam a svakako smo komsije -Dobrinja,dodji i nakaci se meni na mrezu a ja cu po MAC adresama filtrirati korisnike...

Eto kad ste tako svi pametnjakovici bujrum,ako hoces kladimo se po auto !!!

Sve nesto fol ''eto googlaj'' a kad dodje dijelo na vidjelo onda prd...

Da se to tako lahko kaci kao sto ti pricas,onda bi svi krali tudje signale i kacili se na routere...de ba
 
Član
Malo smo otišli sa teme.Nisam pitao je li se neko može nakačiti na mrežu ili ne.Ovaj ima moje dopuštenje,znači ja sam mu dao šifru.Ali mene interesuje može li on to zloupotrebiti,tj uci na neki način na moj komp i vidjeti moje podatke ili gledati sta ja posjecujem??:icon_question:
 
Član
ako nije programer ili u tim vodama nmz ama bas nista a neko je dobro rekao ko ima znanja za to vjerovatno mu nisi ni interesantan tako da se djaba ne brines
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Evo ja cu tebi dati sta god hoces,evo javno te prozivam a svakako smo komsije -Dobrinja,dodji i nakaci se meni na mrezu a ja cu po MAC adresama filtrirati korisnike...

Eto kad ste tako svi pametnjakovici bujrum,ako hoces kladimo se po auto !!!

Sve nesto fol ''eto googlaj'' a kad dodje dijelo na vidjelo onda prd...

Da se to tako lahko kaci kao sto ti pricas,onda bi svi krali tudje signale i kacili se na routere...de ba

Ako samo filtriraš po tome, bez šifre na wireless, lako se nakačiti. Promjenim svoju MAC adresu da bude kao tvoja i gotova stvar.

Evo ti i čitaj.

http://www.zdnet.com/blog/ou/the-six-dumbest-ways-to-secure-a-wireless-lan/43
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top