mjenjac G2 curi ulje

mjenjac G2 curi ulje

Kao sto pise u naslovu auto je golf 2 1.3,u zadnje vrijeme sam primjetio da mi iz mjenjaca curi ulje,znam da se ne isplati praviti to,vec je bolja opcija mjenjati mjenjac i primjetio sam da mi je teze saltati brzine,posebno u prvu,ali maloprije nakon nekih 200 km predjenih van grada kad sam sjeo u auto koje se ohladilo par sati,osjetim da mjenjac ima tezak hod,nece u brzine i kad sam ga u 1. jedva ubacio,izbacio sam iz prve i cuo neko skripanje oko motora.
kad je kvacilo pritisnuto motor mirno radi,ali kad pustim kvacilo motor se trese i nesto skripuce,a kad ga vozim i noga je na gasu cuje se neko skriputanje ispod auta,kao da se nesto lomi :icon_question:
sumnjam na manjak ulja u mjenjacu,mozda druk lezaj??
 
dosuo oko 1,5 litara ulja,sad radi normalno,samo podrhtava u leru i pomalo zapinje u 1.
niko nije imao savjet?
 
Član
u toj cifri je skuplja montaza nego mjenjac.
ja znam kad je buraz vozao keca i ubacivao u njega motor 1.8 tada kada je mjenjac trazio mjenjac od 1.8 je bio od 120-200KM a po nekoj logici taj od 1.3 ne bi trebao da bude vise od 80KM ako ne i jeftinije.
znaci ruke ko ti bude radio puno ti je zacijenio.
 
emirEX_sa je napisao(la):
u toj cifri je skuplja montaza nego mjenjac.
ja znam kad je buraz vozao keca i ubacivao u njega motor 1.8 tada kada je mjenjac trazio mjenjac od 1.8 je bio od 120-200KM a po nekoj logici taj od 1.3 ne bi trebao da bude vise od 80KM ako ne i jeftinije.
znaci ruke ko ti bude radio puno ti je zacijenio.

nema tu logike nikakve,mjenjac za 1,3 5 brzina je 150 na otpadu,a sa 4 brzine je 100 maraka,ne znam kakva ti je ta logika,nema to veze sa jacinom motora,a ruke su u cijelom gradu 60 km...
 
Top