Misljenje za Audi a4 2008 god

Misljenje za Audi a4 2008 god

Član
sve ok, ali moraš se složiti sa mnom da postoje auta koja su stvarno kvarljiva i postoje ona za koja možemo reči da su prilično pouzdana. Upravo to je ono što interesuje potencijalnog kupca, a ja garantujem za ovog audija da je stvarno odličan, motor je bez mane, malo troši, lijepo ide i stvarno nikakvih problema nema (sve to naravno ako se redovno održava), ovjes je također dobar (za razliku od prošle četvorke), neko je spomenuo gume, to jest malo skuplja varijanta zato što mu je svaka dimenzija nestandardna, ali sve u svemu odličan.
Eh sad sa 850KM plate ne znam kako ga kupiti (osim ako ti ga ne poklone) jer taj auto košta da valja 25-35 hiljada, ali svakako ko ima para da ga kupi trebalo bi da ima i da ga održava.


Kosta od 15-22 hiljada ....dje nadje 35 hiljada...za te pare mozes uzet a5
 
Član
Sta sve neces procitati hahahaahahaa :D
-Otkada je to novo auto jeftinije za odrzavanje evo uzmimo promjer mog BMW-a e30 sa 30 godina i 31-a mu :)
Audi kojeg pominjes, za njega je jedna dizna kad crkne (a crkne sigurno kroz par godina na nasem gorivu) je oko 500 eura nova a polovna ispravna se krece od 300-500km
*Na mom bmw-u su jos uvijek njegove originalne dizne stare 30 godina i rade jos uvijek kako treba i savrseno
Na tom audiju na 150 000km rikne zamajac plivajuci kojeg platis preko 1000km sa lamelomi plus ruke
Za mog bmw je fiksni zamajac originalni njegov jos uvijek i bice dok je auta na njemu, lamela je 100km i druk lezaj je 35km i korpa je 100km, sve ukupno 230-250km
kugle krajnice da ne pominjem za tog audia, za mog bmw-a ti je krajnica 16km kugla 18km, selen 17km sto znaci ovako oko 140km dodje prednji kompletan trap 4 kugle, 2 selena, 2 krajnice, kompletan trap prednji
Dalje da vidimo, gume koje su puno skuplje za tog audia zbog vecih dimenzija,
sijalice koje crkavaju puno puno prije nego na mogo auto zbog toga sto ta auta imaju plasticne farove gdje se stvaraju vece temperature i zbog toga dosta prije crkne sijalica.
Veliki servis na tom audi-u izadje od 600 pa gore km kad se radi zupcasti, kompletan veliki servis
Za mene taj isti servis kosta oko 150km dijelovi, zupcasti, spaner, vodena pumpa, klinasti remen, ali opet vodena mi je na klinastom tako da se ona mijenja kad propisa, a to se desi svakih 8-10 godina, tako da ide i ispod 150km servis...
Hocemo li pominjati remenice kvacila na alternatoru koje hoce da odu na tom autu, a ja te remenice ni nemam sa kvacilom i moja je otkako je auta, remenica radilice na kojoj se nalazi guma koja sluzi za "upujanje" daraca pri paljenju i gasenju i koja kad se raspadne guma pocne klepetati i onda se mora mjenjati, moja je fiksna i jos uvijek fabricka.
Kako je jeftinije to novije auto za odrzavanje od mog kad je za mene uljni filter 4.5 marke ,goriva 14km, fitler zraka 15km i ulje da sipanmskupo neko je 56km 4L sot znaci 60km sa filterom i 14km goriva i zraka 15km, a pogledaj za tog audia koliko je ulje i filter ulja i klime, i goriva i zraka, bice preko 150km svi filteri i ulje...
Da bi zamijeniio sijalicu ili poziciju trebas plastika i plastika rastaviti pod haubom pa na nekim autima i skidati branik i skidatiplastike ispod tockova da bi se pozicija, zmigava, sijalica zamijenili.
Kod mene sve sijalice redom da idem mogu zamijeniti za ispod 10 min...
Stavis xenone u auto i crkne ti procesor brisaca, PROCESOR BRISACA! sta ce mi procesor brisaca ili sirene kad mi je relej obavljao funkciju prije toga 50 godina sasvim dobro i nikad nije crkao niti stao :p
Trebam li jos sta navoditi ili??? Ako treba mogu ja navoditi jos stvari kisu zbog cega su bolja starija jednostavnija auta od novijih plasticnih auta punih elektronike....
Nemojte pricati te gluposti da je novije auto jeftinije za odrzavati od starog, Stara su se auta pravila da traju i pravila se jednostavnije i puno izdrzljivije od ovih novih, ova nova su pravljena da se kvare i da se ima sta kvariti i mijenjati tako da te price jeftinije odrzavanje novijeg auta (od 2000-e godine pa gore) od ovih starijih (ispod 1998-e) ne piju vode...
Na novom autu kad nesto ode, ne mozes proci ispod 100km samo dok odes do servisa...
Ta auta moze odrzavati neko ko ima jako dobru plati ili ko je vani pa ima opet dobru plati pa ga ne boli glava kad ode na servis pa da 300 eura, kod nas 300 eura su velike pare pa i za onog ko ima 1500km platu kad treba od jednom da da 300 eura na servis pa vec iduci mjesec mora opet na servis mijenjati ulje pa da i tu rikne 150km...
sve to što si ti napisao shvatio sam tek na kraju, gdje vidim da si napisao da su za tebe novija auta 2000-a godine, ja sam na to godište mislio pod stara auta, a novija 2010. i mlađe, a tvoj auto je brate old timer, to ne treba ni uzeti u obzir, a ono ključno što ti nisi pročitao je "najjeftinije je održavati auta koja se ne kvare" a auta do 150.000km se rijetko kvare, pogotovo pomenuti audi ;) to je moja poenta.
 
Član
Pa otidji na pik et pa prelistaj...za te pare mozes uzet 2011....i sta je dobar auto ne kontam..moze biti bolji neki od 180000km nego neki od 100000 km....cuj dobar auto
 
Član
pa evo gledam, nadam se da govorimo o B8 audiju ne B7 pošto je 2008. prelazna godina, najjeftiniji je 22900 ostalo je sve preko 25 (gledaj cijenu sa PDV). slažem se može biti bolji neki koji je više prešao, ne znam šta ti nije jasno dobar auto, zato i postoji razlika u cijeni
 
Član
Svaki taj auto je na pragu ozbiljnih investicija, od seta kvačila, može bit turbine, amortizera, dijelova trapa i sl. Taman su svi i izašli iz garancije, tako da veselje počinje. Audi kao Audi nije jeftin za održavanje, a nit možeš ga voditi svakakvim avlijanerima da ti popravljaju...
Sa 850 maraka plate kupi golfa trojku 1.8 benzin i vozi se normalno.
A ako hoćeš najjeftinije održavanje za te pare kupi neki reno benzinac nov...
A sa Audijem važi ona stara Žike Pavlovića "plati, pa klati", samo nemoj, kad ti nešto rikne na cesti, smetati nama koji vozimo ispravna auta i slat privatne poruke kako i šta da preko foruma popravim...
 
Član
Meni se ne da raspravljati oko ovih stvari krs, ne krs, staro novo. Jos jednom ponavljam, imam audija b5, ne kvari se hvala bogu, nikada me nije izdao, ali ima tu i potrosnog materijala, diskovi plocice, ramena, kugle lafete, mali servis, veliki kad kupis, i kada mi kaze neko da je audi isto ko i vw, pitam ga da li se šali, skup je sport, al ko voli nek i plati. Ja još jednom kažem da da sam na tvom mjestu ja ne bih kupovao tog audija, s tom platom cisto sumnjam da ga mozes odrzavati i popravljati ako bi nesto otislo. Uostalom ja nezz jos nijedno auto da nema nijedne mane i da se nikada nije pokvarilo
 
Član
sve to što si ti napisao shvatio sam tek na kraju, gdje vidim da si napisao da su za tebe novija auta 2000-a godine, ja sam na to godište mislio pod stara auta, a novija 2010. i mlađe, a tvoj auto je brate old timer, to ne treba ni uzeti u obzir, a ono ključno što ti nisi pročitao je "najjeftinije je održavati auta koja se ne kvare" a auta do 150.000km se rijetko kvare, pogotovo pomenuti audi ;) to je moja poenta.

A zasto mog ne treba ni uzeti u obzir? zato sto se manje kvari? sto je kvalitetnije uradjen? sto sa originalnim dijelovima presao Bog zna koliko kilometara i nakon 30 godina su jos uvijek na njemu? sto ima dijelove koji mogu trajati godinama i godinama? sto je sve jednostavno napravljeno i jako kvalitetno da traje? Sto mozes hebene sijalice zamijenuti na sred ceste? Sto je jednostavan za raditi? Je li zato ga ne trebamo uzimati u obzir?
 
Član
RS turbo druze nemoj se ljutiti, primjetio sam da dosta znas oko automobila ali brate previse forsiras tu pricu sa svojim autom kako je jeftino dobro sve super(ne kazem da nije) ali po toj logici nikad niko ne bi trebao da uzme novije auto jer se vise kvari komplikovanije sve skuplje, materijal potrosni skuplji(zamajac, turbine i ostalo...) Ima nesto i u ceifu sigurnosti i prestizu u drustvu, i generalno novija auta barem do nekih 150 K se svode na zamjenu ulja i filtera... jedino sto kod nas uvezu sa 400K pa spuste na 200K i kazu posle kvari se...
a slazem se da je to premala plata za takvog auta, jer mu mozes priustiti samo ulje i filtere, ustvari sta jos placas od te plate...
 
Član
Druze trebas malo razmisljati sta uzeti, svi lete na dizele koji imaju puno puno vise dijelova koji odlaze, svi vide potrosnju a niko odrzavanje, niko npr, ne bi uzeo Foda Focusa 2.0 16V ili recimo Forda Mondeo 2.0 16V ali to je smece to trosi, a sto se ne kvari, sto ima jako dobre dijelove, sto nema tih gluposti koje dizel ima da odlaze i na kraju kad sracunas u godini dana koliko das na gforivo i dijelove budes u + u odnosu na dizela, jos pogotovo ako je na plinu...
Eto ti primjer da nije moje auto a da je jeftino za odrzavanje, da je novije i da se ne kvari i da je samo sjedi, pali i vozi...
Ali naravno to nije to...

JA bi mu prije preporucio da sebi uzme ako ce audi a4, taj model ali benzinca, i ugradi plin za onu razliku koliko je jeftiniji, ili cak mladjeg benzinca moze uzeti za iste pare koliko kosta stariji dizel, imace sigurno manje km od dizela, jeftinijie dosta odrzavanje, plivajuci zamajac ne odlazi kao na dizelu, remenica isto tako jer nemaju benzinci udare pri paljenju i gasenju itd...
Bar ce benzinca moci odrzavati sa platom od recimo 1000km... Ali opet kazem najbolje je da se pruzis koliko si dugacak. Auto se uzima onakvo da ga mozes odrzavati a da to haman i ne osjetis, ako ti moras da izdvojis pola plate pa da se sikiras zbog auta sta ces jesti iduci mjesec vala nije auto toga vrijedno da bi komsija vidio sta se vozi...
 
Član
Svi lete ne dizele, znam ljude koji prelaze 5000 km godišnje pa ne pomišljaju o benzincima. Mjesečno potrošim cca. 150 km na gorivo, za godinu 1800 km. Da vozim jako štedljivog dizela na godinu bi trošio 600-700 km manje. Ne mjenjam zamajce, dizne, ne repariram turbine. Vozam benzinčine od 200 konja i štedim :D
 
Član
@ RS TURBO > pa jbg brate ne možeš zakucati u 20. vijek, hoće ljudi ljepše i mlađe :) ali generalno priča starije se nije kvarilo, trajalo i td. ne pije vode, zato što starije je bilo toliko jednostavno da se nije imalo šta pokvariti, danas je tehnologija napredovala žestoko i samim tim ima šta i da ponudi za razliku od stare tehnologije, zbog toga kažem da to ne treba uzimati u obzir.
ZELA slažem se sa tobom 100% ljudi jednostavno ne stave na papir te neke troškove a bježe od same riječi benzin i onda se svede da je na gorivu godišnje uštedio 200-300 KM a sutvari izgubio mnogo više.
 
Top