Misljenja o Ford Mondeu

Misljenja o Ford Mondeu

Član
planiram malo da se ponovim,uz a6 i neku doplatu kontam uzeti nesto novije pouzdano da malo trosi itd..svidja mi se ford mondeo od 2007 god.pa nadalje dakle noviji model,jednom prilikom sam se vozio u njemu i svidio mi se,al ne znam bas puno o ovim autima,ako ima neko vise iskustva i saznanja o ovom autu,odrzavanje,mane,prednosti,koji je motor najbolji,itd...svaki savjet je dobro dosao,hvala unaprijed

http://www.pik.ba/artikal/3331168/ford-mondeo-1-8-tdci/ evo ovaj mi se svidja,i pristaje covjek na zamjenu,samo je preso 250000 sto me kopka
 
Član
Kao i na svakom fordu,odrzavanje i nije bas povoljno... Inace dobro auto,veoma pouzdano...mali potrosac 1.8tdci,presao puno jeste...jedina mana.
 
Član
Otidji dole do dakia u salon pa popricaj s njim on ce ti sve reci ipak radi u ovlastenom ford salonu ;)
Reci ce ti koliko kosta odrzavanje kakva je potrosnja i tak to a vjerovatno zna i nekoga ko imataj model a da bi ga prodao ;)

Inace auto je mocno i nije puno para kad se kupuje, ima jedna mocan na UKC bude stalno parkiram sa fabrickim nekim felgama kad god prodjem buljim u njega :icon_eek::D:cool:
 
Član
ima isto iz tuzle jedan zlatna boja,znam jedno vrijeme kad je se tek poceo vozati po tz pojava je bio,jest ovaj malo vise presao ali i nema nekog izbora nece svi zamjenu jbg,a po izgledu i enterijeru mi se pravo svidja,gledam jos audi a4 i toyotu avensis pa vidjecemu sta ce da ispadne
 
Legend
Taj zlatni je bio na krovu. A ovaj iz Banjaluke je bio kod mene na pregledu, to je navodno bilo auto od Vlade RS pa kao da bi ga jeftinije prodali digli su mu kilometre, sto je nebuloza cista, kilometre sam pregledao, i pravi su 250 000, a auto je ofucan da valja, samo se nevidi na slikama.

1.8 TDCi su super motori, imas kod lika ovih Mondea dobrih evo ti broj pa raspitaj se: 061 282 706
 
Član
Drug,

Vidim da se mučiš oko prodaje tog Audija A6 već duži period, pa pokušavaš nešto oko nekih zamjena sa nekim lijevim autima (Saab, Ford) tj. vlasnicima koji bi pristali na zamjenu sa tobom,

Po meni, znači po mom nekom skromnom mišljenju, bolje ti je da spustiš cijenu Audija i da ga prodaš i uzmeš gotovinu pa da onda sebi tražiš auto, jer ovako bojim se da ćeš se zeznuti i uzeti neki odron od auta.

Nemoj zamjeriti, ali ja bih tako uradio,

pozdrav
 
Član
daki je napisao(la):
Taj zlatni je bio na krovu. A ovaj iz Banjaluke je bio kod mene na pregledu, to je navodno bilo auto od Vlade RS pa kao da bi ga jeftinije prodali digli su mu kilometre, sto je nebuloza cista, kilometre sam pregledao, i pravi su 250 000, a auto je ofucan da valja, samo se nevidi na slikama.

1.8 TDCi su super motori, imas kod lika ovih Mondea dobrih evo ti broj pa raspitaj se: 061 282 706

hvala drug,prava informacija,ma sad prvenstveno ganjam zamjenu i moju doplatu pa je teze naci auto da mi odgovara i da covjek pristaje na zamjenu,ako mi mozes jos reci kakve su cijene servisa za mondea i potrosnih dijelova,hvala puno:cool:

elmo je napisao(la):
Drug,

Vidim da se mučiš oko prodaje tog Audija A6 već duži period, pa pokušavaš nešto oko nekih zamjena sa nekim lijevim autima (Saab, Ford) tj. vlasnicima koji bi pristali na zamjenu sa tobom,

Po meni, znači po mom nekom skromnom mišljenju, bolje ti je da spustiš cijenu Audija i da ga prodaš i uzmeš gotovinu pa da onda sebi tražiš auto, jer ovako bojim se da ćeš se zeznuti i uzeti neki odron od auta.

Nemoj zamjeriti, ali ja bih tako uradio,

pozdrav
ma drug necu da ga podzabim nema sanse,a drugacije se izgleda ne moze prodati,auto je dobro samo vidis da gorivo ode u tacku,i po meni je svaki motor preko 2.0 luksuz,tako da hocu nesto stedljivije,iako nije ni ovaj neki potrosac,a ako docekam zimu sa ovim prodacu ja njeg kad padne pola metra snijega,hvala na savjetu:cool:


Nemrin je napisao(la):
gledaj mondea,avensis nije s njim u klasi sto se tice udobnosti i inace auta kao auta.
;)

jesil se vozio u avensisu pa mi govoris iz iskustva,nije ni meni nesto ali stari navalio njemu se svidja:cool:
 
Legend
Sto se tice Forda gledaj samo 1.8tdciTaj model nema kvarova nikakvih, od 2007 godine do danas nismo imali nijednu reklamaciju, za razliku od Focusa i Fiesti, koje imaju problema tu i tamo sa ležajem točka.

Redovni servis u ovlastenom servisu ti je oko 150 KM - ovisi ako dodas filter goriva i klime onda skoci za taj iznos dodatno.
Veliki servis je oko 600-700 KM

Nemaju problema sa injektorima i pumpom kao ovi prošle generacije nisu toliko osjetljivi, i što je naj važnije dijelo podvozje sa volvom s80, znaci sve je od Volva, komplet platforma se zasniva na s80
 
Član
prevelika kilometraza, ja ne bih, trazi nesto sa manje kilometara na satu, ipak mislis vozat taj auto koliko sam shvatio... a kupiti auto sa 250 000 planirajuci ga vozati par godina, van svake pameti...
 
Član
daki je napisao(la):
Sto se tice Forda gledaj samo 1.8tdciTaj model nema kvarova nikakvih, od 2007 godine do danas nismo imali nijednu reklamaciju, za razliku od Focusa i Fiesti, koje imaju problema tu i tamo sa ležajem točka.

Redovni servis u ovlastenom servisu ti je oko 150 KM - ovisi ako dodas filter goriva i klime onda skoci za taj iznos dodatno.
Veliki servis je oko 600-700 KM

Nemaju problema sa injektorima i pumpom kao ovi prošle generacije nisu toliko osjetljivi, i što je naj važnije dijelo podvozje sa volvom s80, znaci sve je od Volva, komplet platforma se zasniva na s80

hvala drug,evo i ovaj je u opciji:http://www.pik.ba/artikal/3319975/ford-mondeo/ samo trazi malo vise doplate,ali opet je prohvatljivo:cool::cool:

dado307 je napisao(la):
prevelika kilometraza, ja ne bih, trazi nesto sa manje kilometara na satu, ipak mislis vozat taj auto koliko sam shvatio... a kupiti auto sa 250 000 planirajuci ga vozati par godina, van svake pameti...

slazem se drug,iznad 150000 necu ni gledati,a ovog sa 250000 na satu sam naveo kako primjer:cool::cool:
 
Top