mini meet - Neum - slalom i ostali sportovi...

mini meet - Neum - slalom i ostali sportovi...

RE: mini meet - Neum

Fino okupljanje i mi sami sebi pravimo ugodjaj tj.pravimo sami okupljanje bez icije dozvole i dobro nam ide..Sve ostalo mozete vidjeti na okupljanjima LUKAVAC MEET i ako kad budete il u tuzli il u lukavcu navrnite kod fabrike koksare smo..pa ko hoce nek dodje svi su dobro dosli..Lijep Pozdrav od Street Race Team-a Lukavac SRT!
 
RE: mini meet - Neum

Jeli ovaj momak sto je njegov golf sam radio roll bar ? A te njegove ideje to su standardi za brdske utrke. Karburatori na dobru osnovu i moze izvuci dosta snage iz npr. KR-a ili ABF-a .
 
Član
RE: mini meet - Neum

Golf 1.3Benz je napisao(la):
Fino okupljanje i mi sami sebi pravimo ugodjaj tj.pravimo sami okupljanje bez icije dozvole i dobro nam ide..Sve ostalo mozete vidjeti na okupljanjima LUKAVAC MEET i ako kad budete il u tuzli il u lukavcu navrnite kod fabrike koksare smo..pa ko hoce nek dodje svi su dobro dosli..Lijep Pozdrav od Street Race Team-a Lukavac SRT!
Hvala kolega,steta sto smo dosta udaljeni ali nadam se da cemo i mi jednom banuti gore i vi ovamo,veliki pozdrav ;)



lhasa_green_beast je napisao(la):
Jeli ovaj momak sto je njegov golf sam radio roll bar ? A te njegove ideje to su standardi za brdske utrke. Karburatori na dobru osnovu i moze izvuci dosta snage iz npr. KR-a ili ABF-a .
Nije ga sam radio,radila mu u Dubrovniku ekipa sto vozi slalome i brdske.Gledao sam dosta yuga uzivo na tim brdskim i sa 8v motorima sa karbasima i to nisu istine kako to ide.
Npr ovaj od Mate Milkovica 8v motoric i Weberi i ima ih jos par,neznam koliko ks izvlaci ali ga cesto gledam uzivo i auto ide pakleno.

[video=youtube]http://http://www.youtube.com/watch?v=B5SE9YePPgw&feature=related[/video]

Zasad je solidno brz ovaj golf za slaloma i ipak mislim da je prespor za brda,roll bar ga je i dosta otezao,u biti vratio ga na tvornicku tezinu ali uz solidnu investiciju cekaju ga mozda i brdske.
 
RE: mini meet - Neum

GTI FAN je napisao(la):
Golf 1.3Benz je napisao(la):
Fino okupljanje i mi sami sebi pravimo ugodjaj tj.pravimo sami okupljanje bez icije dozvole i dobro nam ide..Sve ostalo mozete vidjeti na okupljanjima LUKAVAC MEET i ako kad budete il u tuzli il u lukavcu navrnite kod fabrike koksare smo..pa ko hoce nek dodje svi su dobro dosli..Lijep Pozdrav od Street Race Team-a Lukavac SRT!
Hvala kolega,steta sto smo dosta udaljeni ali nadam se da cemo i mi jednom banuti gore i vi ovamo,veliki pozdrav ;)
bit ce vremena na ljeto sad nije dobro vrijeme al u nas bude okupljanje iako je snijeg kisa i sve to..al et misli smo sva okupljanja na ljeto obic..pa eto banucemo nekad i u neum..;) jbg u svakog je benz puno trosi..xD
 
Član
RE: mini meet - Neum

ne znam zasto se jos uvijek ulaze u karburatore, kad svi znamo da bez elektronike nema konja :)
karburatori po mom misljenju samo zivo gorivo bacaju...
ne hrane konje kako ih elektronika hrani ;)
 
Član
RE: mini meet - Neum

funky je napisao(la):
ne znam zasto se jos uvijek ulaze u karburatore, kad svi znamo da bez elektronike nema konja :)
karburatori po mom misljenju samo zivo gorivo bacaju...
ne hrane konje kako ih elektronika hrani ;)
Funky ako govorimo o sredjivanju imalo konkurentnog auta za brdske utrke onda je potrosnja u drugom planu.Da bi pojacao motor preostaje samo turbo ili karburatori.Karbovi su jako popularni a i idu pakleno bogme.
Da vidis kako idu ovi 1,6 motorici sa weberima ,to je formula :icon_biggrin:,ebes ovo na snimci se nevidi ubrzanje,ovi yuge ebu mame turbacima, samo sto ovaj karb ima cak i ecu i elektroniku ;) i dosta je i skupa investicija ,naravno za svaki dan to trosi ko tenk i gotovo je neupotrebljivo ali tesko je imati auto imalo konkurentno na brdskim i koristiti ga za svaki dan u isto vrijeme jer ti auti na brdu stvarno lete (ako se radi o imalo ozbiljnoj brdskoj trci).Na slalomu se jos i moze sa donekle normalnim solidno brzim autom kao sto je gti 8 v.
 
RE: mini meet - Neum

Ima smisla to sto kazes funky. S karburatorom se samo "bliha" benzin. Ali jbg-a postala norma dobre karburatore imat.

Sad sam se i ja nalozio na ove brdske utrke :icon_cry:
 
Član
RE: mini meet - Neum

Skupa investicija, zasto onda ne ganja turbo ?
ili motor iz trice ABF 2.0 16ku ? Ja ionako ne preferiram benzinjare, volim se provozati u njima, ali ne znam bil' ikad ubacio ga u svoje auto...
Al' kontam 2.0 pa onda kad imadne para na to turbo kao u ese i sta mu bolje treba ?
Pogotovo jos ako je olaksan...
 
Član
RE: mini meet - Neum

funky je napisao(la):
Skupa investicija, zasto onda ne ganja turbo ?
ili motor iz trice ABF 2.0 16ku ? Ja ionako ne preferiram benzinjare, volim se provozati u njima, ali ne znam bil' ikad ubacio ga u svoje auto...
Al' kontam 2.0 pa onda kad imadne para na to turbo kao u ese i sta mu bolje treba ?
Pogotovo jos ako je olaksan...
Kad bi on stavio ovakve karburatore i ovaj 8v bi bio munja za svakog ABFa.Ma kontao je on svasta cak i teskog VRa.Turbo ili karb nevazno,jedno od to dvoje mu treba za znacajnije povecanje snage ,predlagali su mu 16v motor,npr ABF ili KR sa karburatorima sa kakvim Majic sa plavom dujom npr po Hr razvaljuje na brdskim,oko 250 KS u duji.A ebga njemu se vise svidjaju karburatori ako bi vozio brdo i sto su vjerovatno jeftiniji a i zato sto sve grmi kad nailazi karbas dok se turbak necuje ;) .U svakom slucaju trebalo bi ici jednom nesto na njega neznam sta. :icon_biggrin:
 
Član
RE: mini meet - Neum

Kakav VR6 za brdske trke?:icon_eek: Potreban mu je što lakši motor u ionako olakšanoj dvici. Motor koji voli da se vrti u kombinaciji sa što kraćim mjenjačem.
 
Član
RE: mini meet - Neum

ZELA GTI je napisao(la):
Kakav VR6 za brdske trke?:icon_eek: Potreban mu je što lakši motor u ionako olakšanoj dvici. Motor koji voli da se vrti u kombinaciji sa što kraćim mjenjačem.
Poz Zela ;),ja mu i govorim da nestavlja teskog VRa..Kontao je dosad jednog ABFa, za pocetak, pa propade plan,dugo se neckao, zao mu se rastati od ovog 8 ventilca jer motor je stvarno u perfektnom stanju i auto za svakodnevnu cestovnu upotrebu stvarno leti ali ako bi na brdo trebao bi jos konja . .Za sad moze proci slalom.
 
Član
RE: mini meet - Neum

Ma vr-a nikako. Ne voli obrtaje, težak je, a nema ništa gore od teške njuške za zavojite ceste:icon_biggrin:
 
Član
RE: mini meet - Neum

ZELA GTI je napisao(la):
Ma vr-a nikako. Ne voli obrtaje, težak je, a nema ništa gore od teške njuške za zavojite ceste:icon_biggrin:
VR nikako,sjecas se one reklame za golfa duju na krovu sa VR motorom :icon_biggrin: ali on ga voli,a nisu bas ni kvalitetni.Sto se tice svakodnevne upotrebe ja njegovog 8 ventilca nebi dao ni za sta.Jako brz i trajan motor.
 
Član
RE: mini meet - Neum

Ivin golf bi bio eventualno "dobar" bio za slaloma, ali za brdske trke apsolutno nije za brdo mu trebaju bolje kočnice, bolji amortizeri, jači motor u skladu s klasom u koju bi htio (h vjerojatno), HOMOLOGIRAN roll bar, homologirano sjedalo...

Nema auta da je tvarno spremno za brdo ispod 20000 KM, npr. onaj Citroen AX što je vozio utrku u konavlima ima sekvenc. mjenjač koji sam košta 6000 EURA
 
Top