Mijenjane lamele ... POMOC HITNO

Mijenjane lamele ... POMOC HITNO

Administrator
najbolje ti je da odes nekom majstoru. jer to nije samo kupi dio i ubaci... ima tu pofino posla da se to odradi. ako nisi nikad radio nemoj ni pokusavat. daj nekom ko to radi i gotovo... morat ces skinuti mjenjac, vidjeti u kakvom ti je stanju korpa itd. nije to plug and play :) sretno ;)
 
Član
skini poluosovine, pootpajaj sve instalacije i dijelova i sl. sto ti ometa pristup mjenjacu odozgo, skini pleh zastitu ispod motora, plasticne unutarnje blatobrane, poodvrci sarafe koji spajaju motor i mjenjac i skini mjenjac :D jednostavno, zar ne? :D
 
trizex je napisao(la):
skini poluosovine, pootpajaj sve instalacije i dijelova i sl. sto ti ometa pristup mjenjacu odozgo, skini pleh zastitu ispod motora, plasticne unutarnje blatobrane, poodvrci sarafe koji spajaju motor i mjenjac i skini mjenjac :D jednostavno, zar ne? :D

hvala ti sam me jos interesuje kako se skidaju sajle na mjenjacu
 
Član
Moj ti je savjet da ne pokusavas jer to nije bas posao tipa zamjene disk plocica a ti nisi nikad radio, da nebi kasnije + placao dolazak majstora na adresu itd..
 
Član
pionre 09 ti je najbolje rekao.Nemoj doći u situaciju da kažeš;e gdje na platih majstora u pm....Nije dobar majstor skup.I još nešto , lako je ako je sajla,šta ako budu cilindri šta onda,da li imaš iskustva sa tim.
 
ma dobro stari je moj majstor samo sto nije nikad skodu ovu radio radio vecinom vw pa ga zamolio jedan da mu to odradi a on nije toliko siguran sam mi treba odg na gore navedeno pitanje :D
 
Član
lako je reći.E aj ga vrati majstore na nutove aj ih trefi.A težak.Trebaju dobri uslovi kanal,dizalica itd...Ja bi lično dao majstoru koliko traži i kafendiso negdje dok čovjek odradi
 

MTR

Član
neces bez strucnog majstora to nikad uradit kako treba ( znam iz licnog iskustva ) , jos ako je 1,9 SDI imas patnje ko crnac i opet ces je morat odvest u ovlasteni , ako potrefis osovinu mjenjaca iz 10 puta prema motoru svaka cast
P.S. ako neces mjenjat komplet set ( lamela,korpa,druk ) onda ne diraj djabe
 
Član
MTR je napisao(la):
neces bez strucnog majstora to nikad uradit kako treba ( znam iz licnog iskustva ) , jos ako je 1,9 SDI imas patnje ko crnac i opet ces je morat odvest u ovlasteni , ako potrefis osovinu mjenjaca iz 10 puta prema motoru svaka cast
P.S. ako neces mjenjat komplet set ( lamela,korpa,druk ) onda ne diraj djabe
Potpis, ako nisi radio ne radi ni sada, jos pogotov ako nemas isukostvo, nije to zamjenit sijalicu i evo ga, moze doci do xx neugodni sitacija, pucanja sarafa, sjebavanja navoja, itd, itd... Osim u slucaju ako ce ti stari radit.. Al ne kontam sta mu nije jasno radio sa vw skoda mu nejasna...
 
Administrator
jedino ako je radio na starim vw pa ne zna na novim... radije nek se ne prihvata posla da nece biti skuplja pita neg' tepsija tj. da umjesto sto ce zaraditi da nece on platiti popravku...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
jedino ako je radio na starim vw pa ne zna na novim... radije nek se ne prihvata posla da nece biti skuplja pita neg' tepsija tj. da umjesto sto ce zaraditi da nece on platiti popravku...
Heh ma vw, kao vw sve na isti sistem od keca do 6-ice :D
 
Top