mercedes vs bmw

mercedes vs bmw

BHT Ovisnik
Glas za 6cu. Ne sto vozim bmw. Ja ga isto planiram ukoliko mi uskoči bolji posao. I naravno 645i. Motor vrhunski, kvalitetom vrh, potrosnjom jos bolji,uzima koliko i moj 2.5 . 630i nije nista manji potrošac nego ovaj 4.5 , a registracija ti je ista za sva 3. Prilicno fin se moze uzeti za razumnu svotu u svabiji. Auto je vise momacki nego mercedes. Iako mi je CLS najljepsi mercedes bez daljnjeg,ali prije bih bmw. Istih godina je bmw uvijek bio napredniji sto se tice prenosa i motora. U mene rođak vozi E coupe 2013, ali kaze ne bi CLS-a nikad. Svaka fukara ga kupi cim se malo novca dokopa,kako u njih u asutriji,tako prilicno i vamo :D
 
Poslednja izmena:
Član
Glas za 6cu. Ne sto vozim bmw. Ja ga isto planiram ukoliko mi uskoči bolji posao. I naravno 645i. Motor vrhunski, kvalitetom vrh, potrosnjom jos bolji,uzima koliko i moj 2.5 . 630i nije nista manji potrošac nego ovaj 4.5 , a registracija ti je ista za sva 3.

Misliš 16-17 litara prosječno? Mnogo je to...

Da mene neko pita CLS CDI automatik i zdravo...ili M6 i CLS AMG. Sve između te dvije opcije i košta i troši puno, a opet nije "prava stvar".
 
Član
Jel SMG poluautomatski mjenjač kao što ima smart :D. Marko, nemoj ti računat Austriju i Bosnu i Hercegovinu. Ovdje bih ja volio bit šuša i kupit CLSa :D
U biti SMG je manuelac koji je robotiziran. Porschefan govori da nije najbolji izbor zato jer ga nemožeš vratit iz pete u treću.
 
U automatik modu očajan i trza previše, a u manual modu je spor, dakle,nema ni jednu prednost u odnosu na obični automatik sa pretvaračem momenta, uz to postoji neka vrsta kvačila a i sam je po sebi kompliciran upravo zato što ima elektronički sklop umjesto klasičnog kvačila, zahtjeva da ga se pazi više nego obični automatik.
Ali eto, nekome služi samo kao igračka pa može proći :D
 
Član
U automatik modu očajan i trza previše, a u manual modu je spor, dakle,nema ni jednu prednost u odnosu na obični automatik sa pretvaračem momenta, uz to postoji neka vrsta kvačila a i sam je po sebi kompliciran upravo zato što ima elektronički sklop umjesto klasičnog kvačila, zahtjeva da ga se pazi više nego obični automatik.
Ali eto, nekome služi samo kao igračka pa može proći :D

Vozio sam par puta nisam osjetio neko trzanje uopste vrlo brzo mijenja brzine nije kao DSG uradjen ali nije neka ni velika razlika u ovom bmw-u a manual mode je predobar ako je spor onda stvarno neznam sta je tebi brzo, nekontam sta si htio reci sa ovim nekome sluzi kao igracka???
 
Član
Prejako vozilo samo nek je crn po meni ljepsu unutrasnjost ima nek mercedes a koji motor od mercedesa bi uzimao..
Mercedes cdi sam gledo neznam jos sam u nedoumici pa vidjecemo ove dvije opcije su auta koja mi se svidjaju i trecu imam pasata 7-icu pa vidjecemo nesto od ovoga
 
Super Moderator
Ne moze biti ko DSG jer to u biti nije automatik mjenjac. to je manual mjenjac koji je robotiziran. cesto su problematicni u bilo kojem autu
 
Top