mercedes vito nece gasa

mercedes vito nece gasa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
jel na leru nece dalje od 4000 obrtaja a ako je u voznji onda ti je to maksimalno koliko moze ici...
 
Član
Mercedes vito ima jednu vrstu blokade znaci preko odredjenog broja obrtaja nema sanse da primi gas kad je auto stacionirano znaci kad stoji u leru,a cim krenes sa njim ide normalno,isto kao novije tipe C klase ,itd....
pitanje je da li se to desava i u voznji ako se desava onda je u pitanju neki problem,ali takav problem bi morao uaplit lampu ili evntualno registorvat neku gresku tako da bi dijagnostika pokazala o cemu se radi...sretno
 
Član
da ,kompjuterski je ogranicen broj obrtaja kad auto stoji, cim se auto pocne kretati ide normalno i prima gas,samo kod nekih se to malo pokvari pa nekad radi nekad ne radi,kod nekih cak kad dodas gas ,a auto stoji prima normalno ,jer prestane funkcionisat taj limit...
 
Legend
prijatelj mi je imao potpuno isti problem na vitu turbo diesel....servis ovo ono milion nekih misljenja bilo,i na kraju slucajno otkrio da mu je napuklo visokotlacno crijevo turbine....zamijenio,i vito ko zmaj;)
ako je i u tebe turbak,provjeri
 
Član
menso je napisao(la):
jel na leru nece dalje od 4000 obrtaja a ako je u voznji onda ti je to maksimalno koliko moze ici...

nece ni na leru ni u voznji

almyr je napisao(la):
da ,kompjuterski je ogranicen broj obrtaja kad auto stoji, cim se auto pocne kretati ide normalno i prima gas,samo kod nekih se to malo pokvari pa nekad radi nekad ne radi,kod nekih cak kad dodas gas ,a auto stoji prima normalno ,jer prestane funkcionisat taj limit...

znam to al on nece preko 4000 ni kad se vozi
 
Član
Moj brat vozi Vita vec 2 godine 112 CDI, iskreno on ima problema sa diznama,losa glava,i kada je sredjivao dizne zaboravi mu majstor da zakaci crevo jedno malo od turbine i isti problem imao,potpuno isti...skini ti onu veliku vazdusnu granu i pogledaj jesu li sva creva zakacena ;) poslusaj me i mora da radi ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top