Mercedes S-class 400 cdi V8

Mercedes S-class 400 cdi V8

MTR je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
zar bas toliko problema ima ovaj s400?
Samo je mjenjac redovan kvar , rijeseno je to redizajnom a ovo sto MTR nabraja , jarane to ti se podrazumjeva , nije problem kupiti S klasu , treba imati dubok dzep za odrzavanja :cool:

pa kod mene je bio redizajn ( 2003/2004 godina ) i djaba kad je smece , najskuplje auto za odrzavat na planeti , pa onda sam samo poklopce ventila x2 platio oko 600 EUR :icon_mad:

Mislim da nijedna S klasa nije imala problema kao ova W220 , zato i jeste W221 perfektna , valjalo je vratiti kupce :cool:

Ogi jesi ziv , hoces vode i secera ? :D
 

MTR

Član
SoundLunatic je napisao(la):
a jel se svi ti problemi odnose samo na ovaj S400 ili na sve iz te serije? problemi mimo motora..

samo ovaj , a inace os' S-a ? kupi sebi S500 i prst u uho :D
 
SoundLunatic je napisao(la):
a jel se svi ti problemi odnose samo na ovaj S400 ili na sve iz te serije? problemi mimo motora..

Pa S400 ih ima najvise , a ako ti je puno 500 onda uzmi S320 , fino ide a ne kvari se toliko. ALi ovaj S400 cupa mjenjac da te Bog dragi sacuva :lol:


A ako vec hoces S klasu , skupi jos malo para i kupi W221 S320 i imas auto bez brige :icon_biggrin:
 
Član
0g1 nam se udao sad je gotovo :) Salu na stranu, pa nije to bas auto od kartona, mercedes je to, nek je sa srecom da tebe dobro posluzi!
 
nek ti je sretno druze,nazalost sam i ja cuo za ove mane auta,ali nadam se da neces zapasti sa ovim dzidzama...predobro je fakat,svemirki brod,ali je i skupo odrzavanje.. ;)
 
Član
Joj sto ga toliko kudite :lol:
Nije lose ima i ovaj nakav airmatic na dugme ga dignes spustis i tako to :D
uglavnom kilometraza 160 000 orginalnih . . . mjenjac savrseno radi i tiptronic i sve extra salta i kad se gasa i normala vozi
nit trza ni nista . . . . treba sad radit neki servis danas bio u Mercedesovom servisu pa treba mijenjat neka 4 filtera nezz otkud mu tolki :S pa onda pakne naprijed nazad ulje u motoru mjenjac skoro 2000 km :icon_evil:

Auto je preduoban svaki dan odme negdje u BiH predvece malo po sarajevu i tako uglavnom meni se svidja pravo
a za odrzavanje ma necemo o tome ide dok ide kad stane parkirat i prodat :lol:
 
Član
Promijeni ulje u mjenjacu,osim ako to skoro nije radjeno! Takodje preporucio bih ti da ne koristis airmatic previse,jer je i to jedna od mana w220,airmatic pumpa se cesto kvari.Inace auto je super ocuvano,svidja mi se.;)
 
Član
Strasna su ovo auta...Sto se tice voznje udobnosti opreme svaka cast...Iz vlastitog iskustva znam sve o ovim motorima radio sam u mercedesovom servisu 3 godine...dosta ovih auta na servisu...Naj veci promasaj mercedesa na ovom modelu auta je ovaj motor 400 CDI V8 twin turbo,naj gori motor ikada napravljen...Sam motor po sebi je jako nepristupacan za radit a i jako zahtjevan za odrzavanje....Sam mjenjac je svoja prica a isto tako i motor...Imo sam se prilike suocit sa ovim modelom vozila i ovim motorom u kojem slucaju je bilo da su oba 2 glave motora bile u klincu...Ako mislis voziti odrzavaj redovno na svaki mali cudni zvuk vozi kod majstora i ne sekiraj se a budes li zapustao...Ono sto kazu nest tucka lupka ma nije to nista pa kad povuce veci kvar onda se za glavu hvata :) ;)
 
Top