mercedes cupe 124 pomoc

mercedes cupe 124 pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozdrav 335i bio sam danas kod majstora i nasli smo nesto u vezi kablova onaj kabal koji ide na protokomjer je raskomaden izgojen sad moramo da vidimo jel su li i drugi kablovi sad poceo sam da sumnjam na kablove izgleda da je tun neka mucka interesnatno da tako kabal gori strasno sjutra nastavljamo sa detalnom pregledom kablova bravo za clana 335i dobro si nagadao.
;)
 
Član
toni123 je napisao(la):
pozdrav 335i bio sam danas kod majstora i nasli smo nesto u vezi kablova onaj kabal koji ide na protokomjer je raskomaden izgojen sad moramo da vidimo jel su li i drugi kablovi sad poceo sam da sumnjam na kablove izgleda da je tun neka mucka interesnatno da tako kabal gori strasno sjutra nastavljamo sa detalnom pregledom kablova bravo za clana 335i dobro si nagadao.
;)

drago mi da je otkriven kvar :)
tako se meni desilio pa pricam iz iskustva...
 
Član
toni123 je napisao(la):
evo me sa dsa majstora reka mu je li proveravao sondu jeli mjerio mjerio zduvne gasove pregledao kaze ok nije od tija ni jedan barem on tako kaze ako zna da to kontrolise sta dalje predlazes

nije ti ni jedno od toga..
imao sam taki motor u 124 e clasa
klapna ti je se zamastila to im je mana jedina,jer je crijevo od iberlaufa blizu i bali stalo..
probaj ocistiti (krpa i necim npr benzinom)ako ne ide nazalost morat ces mjenjat kompletno klapnu jer je otisla elektronika na njoj..

pozz
 
Član
goša mo je napisao(la):
toni123 je napisao(la):
evo me sa dsa majstora reka mu je li proveravao sondu jeli mjerio mjerio zduvne gasove pregledao kaze ok nije od tija ni jedan barem on tako kaze ako zna da to kontrolise sta dalje predlazes

nije ti ni jedno od toga..
imao sam taki motor u 124 e clasa
klapna ti je se zamastila to im je mana jedina,jer je crijevo od iberlaufa blizu i bali stalo..
probaj ocistiti (krpa i necim npr benzinom)ako ne ide nazalost morat ces mjenjat kompletno klapnu jer je otisla elektronika na njoj..

varas se da je otisla klapna klapna kosta oko 450 eura
ako ima spoj na lmm luftmassenmesser nema signala .
meni se desilio na 126 300se da nije imo stabilan rad motora i sta je bilo sonda otisla.
provjeri kompletan granu kablova mozda ima jos neki spojova i ako moras razrezat put gdje kablovi provuceni su.
inace nek ti izmjeri koliko volti izlazi is lmm zdracnog mjeraca ,nek provjeri koliko je termperatura zdraka na mjeracu.

pozz
 
Član
335i je napisao(la):
goša mo je napisao(la):
toni123 je napisao(la):
evo me sa dsa majstora reka mu je li proveravao sondu jeli mjerio mjerio zduvne gasove pregledao kaze ok nije od tija ni jedan barem on tako kaze ako zna da to kontrolise sta dalje predlazes

nije ti ni jedno od toga..
imao sam taki motor u 124 e clasa
klapna ti je se zamastila to im je mana jedina,jer je crijevo od iberlaufa blizu i bali stalo..
probaj ocistiti (krpa i necim npr benzinom)ako ne ide nazalost morat ces mjenjat kompletno klapnu jer je otisla elektronika na njoj..

varas se da je otisla klapna klapna kosta oko 450 eura
ako ima spoj na lmm luftmassenmesser nema signala .
meni se desilio na 126 300se da nije imo stabilan rad motora i sta je bilo sonda otisla.
provjeri kompletan granu kablova mozda ima jos neki spojova i ako moras razrezat put gdje kablovi provuceni su.
inace nek ti izmjeri koliko volti izlazi is lmm zdracnog mjeraca ,nek provjeri koliko je termperatura zdraka na mjeracu.

pozz

kakve veze ima koliko kosta :icon_question:
nije ni meni izbacivao gresku 5 puta je bio na dijagnostici

provjeri klapnu jeli masna ..
 
Član
goša mo je napisao(la):
335i je napisao(la):
goša mo je napisao(la):
toni123 je napisao(la):
evo me sa dsa majstora reka mu je li proveravao sondu jeli mjerio mjerio zduvne gasove pregledao kaze ok nije od tija ni jedan barem on tako kaze ako zna da to kontrolise sta dalje predlazes

nije ti ni jedno od toga..
imao sam taki motor u 124 e clasa
klapna ti je se zamastila to im je mana jedina,jer je crijevo od iberlaufa blizu i bali stalo..
probaj ocistiti (krpa i necim npr benzinom)ako ne ide nazalost morat ces mjenjat kompletno klapnu jer je otisla elektronika na njoj..

varas se da je otisla klapna klapna kosta oko 450 eura
ako ima spoj na lmm luftmassenmesser nema signala .
meni se desilio na 126 300se da nije imo stabilan rad motora i sta je bilo sonda otisla.
provjeri kompletan granu kablova mozda ima jos neki spojova i ako moras razrezat put gdje kablovi provuceni su.
inace nek ti izmjeri koliko volti izlazi is lmm zdracnog mjeraca ,nek provjeri koliko je termperatura zdraka na mjeracu.

pozz

kakve veze ima koliko kosta :icon_question:
nije ni meni izbacivao gresku 5 puta je bio na dijagnostici

provjeri klapnu jeli masna ..
kakve veze ima ??? pa neznam dali si ti tako siguran u svoju diagnostiku da odmah kupujes nove stvari, nije problem promjenit ali sta je ako nije do klapne ???????dabe covjek bacio ca 500 eura .
to je bio prvi korak da je ocistijo klapnu ,klapna je cista.
 
Član
pozdrav za 335i i za goša mo
hfala vam na trudu ali klapnu smo ocistili ista stfar nista se ne menja taj kabal sto smo nasli koji ide na protokomjr on je bio skros raspadan imalo je spoj kad smo to resili nista se nije menjalo opet isti kfar bojim se da nije opet neki drugi kabal moramo i to da proveravamo pozzzzzzzz
 
Član
pozz,
pa jesam ti reko da sve provjeris od kablaova i ako moras sjec izolaciju da pregledas dali je sve u redu.
 
Član
pozdrav evo mene opet sa mojim poroblemom majstor mi kaze da mu daje kompjuter kfar
senzor usisnog pritiska je li moze to da bude za sta to sluzi hfala
 
Član
evo sad sam sa Auto Elektricara njemu kaze kompjuter senzor usisnog pritiska da nije u redu ali taj majstor mi kaze da ne zna gde se to nalazi i koja je to valjda ima ih vise senzora pa nezna koja je to trazi semu on kaze da je sfe osalo u redu da je tu problem barem on tako kaze za sada

pozdrav
 
Član
toni123 je napisao(la):
evo sad sam sa Auto Elektricara njemu kaze kompjuter senzor usisnog pritiska da nije u redu ali taj majstor mi kaze da ne zna gde se to nalazi i koja je to valjda ima ih vise senzora pa nezna koja je to trazi semu on kaze da je sfe osalo u redu da je tu problem barem on tako kaze za sada

pozdrav
[/quote

dobar neki majstor
 
Član
pozdrav goša mo
nije neki majstor
pitanje za majstora

gde se nalazi senzor usisnog pritiska jer taj majstor nema originalni program za mercedes pa ne moze da ga nagje onje iskren jer ne radi samo mrcedese
a pitanje za dobroga majstora gde se nalazi senzor usisnog pritiska
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top