mercedes cupe 124 pomoc

mercedes cupe 124 pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozdrav novi sam clan na ovome forumu jedva vas nadjo. hteo bi pomoc ili neki savjet
imam mercedes cupe 124 linija benzinac.
imam jedan problem koji ne mogu da ga resim nikako setam se od majstora do majstora ali sfaki isti
problem normalno radi vuce ide sfe ok
ali kad stanem i bude mi na DE jer je automatik a noga na kocnicu gas nece da mi se stabilizuje stalno preskaze gore dole na obrtometar radi li su mi ciscenje ventila dizni sfecice sam menjao isti kfar ja mogu tako da ga vozim ali pocelo da mi ide na nerve cim kocim i budem na jedno mjesto gaz se ne smiri pomoc sna li neko sta moze da bude pomoc
zahfaljujem pozzzzz.
 
Član
Radio sam u mercedesovom servisu...I i dosta auta znam sa tim problemom obrtaji skaci 900-1000 ili 1100 obrtaja...Kod tih auta u servisu se cesto javljao problem protokomjer usisa zraka ili neuriktano paljenje...Ovo je moje misljenje od ove price sto si rekao..To ti je naj bolje odi negdje na AUTODIAGNOSTIKU i da ti sve pregleda i da ti proba namjestit da to radi al sad u ovim hladnim vremenima inace na mercedesima golf ovima i kadettima se javlja taj problem..Probaj sa auto dijagnostikom moze li ti ista nastelovat..Pozz:123:
 
Član
pozz BoosT666 bio sam na AUTODIAGNOSTIKU ne pokaze kfar kad ga veze na kompjuteru da obrtaji skacu na900-1000 ili 1100 obrtaja kad drzim noku na kvacilo oseti se da masina trza ono kad zakozic obrtaji skacu gore dole nikako da se smiri ali to je samo kad stanem na jednome mjestu dog je na ler ili na N ili na PR tada nece da mi to radi isao sam od majstora pa do majstora sfaki oce da ti uvali nesto neki filtere neki
neki sfecice a kfar isti ostaje ja bi samo neki savjet da kazem tome majstoru sta da on najvise gleda gde moze da bude kfar jer nemaju mnogo iskstfa kolko vidim pozzz iz montenegra
 
Član
Hmmm Zanimljiv simptom da nije nest kod elektronike se sjebalo sto regulira stangas ipak je to benzinac...Da ga to neprca jel ovo mi je prvi put da cujem ovako nest na ovaj sistem...:icon_confused:
 
Član
pozzz
daj malko podatke od auta
motor oznaka
kubikaza
kw
godiste
koliko je preso motor
sta se zadnje na autu radilo...
hajd javi pa rjesimo problem....
 
Član
pozz evo podatke
mercedes cupe linija 124
benzinac
kubika 220
godiste 93
presao motor 170000
da se radi nista nije se radio na motoru jer radi ko sat sto se kaze samo sto me muci taj problem
inace auto je dobro ocuvan sta se tice majstora koje ja idem ja pazim budem tu tako da po gotovo kad je masina u pitanju jer diraju sfe i sfasta
jos ovo ovaj moj mercedes ima masinu od okasa znaci nova verzija
 
Član
znaci pms system ubrzgavanja 110kw 150 ks
gdje se nalazis ?
jeli ti vuce negdje zdrak ??? sustili igdje
sta kazu izduvni gasovi ?? na testu
jesili sondu mjerio
prvi korak napravi skini usisni slauf da dodes do klapne dodaj puni gas (motor ugasen) ocisti sa nekim sprejom oko klapne da je cista ,i javi mi sta se desava
 
Član
ok 335i pozdravlam te sjutra cu ici kod tog automehanicara pa sfe cu mu to preneti
nalazim se u crnoj gori ulcinj cim budem dobio neke informacije stavlam ih ovdje zahfaljujem
 
Član
evo me sa dsa majstora reka mu je li proveravao sondu jeli mjerio mjerio zduvne gasove pregledao kaze ok nije od tija ni jedan barem on tako kaze ako zna da to kontrolise sta dalje predlazes
 
Član
jesili oscistio klapnu ?????
jusuli ti mjerili sondu koliko skace znaci od 0,03v do 0.07v trebali bi stalno da hoda !!!!
 
Član
evo biosam kod majstora na dijagnozu auta evo sta mu izbacuje kompjuter

dijagnoza upravljackih uredjaja mercedes benz mjerac mase zraka VDO memorija gresaka
06 signalmjeraca mase zraka
izvan min.podrucja
17 regulacija praznog hoda,integrator
izvan mini.podrucja
30 lamboda-sonda-grejanje lamboda-sonda
prekid-spoj na plus
32 lamboda-sonda-grejanje lamboda-sonda
spoj na masu
36 lambonda- regulacija
izvan maks podrucja


gde je sad kfar sta moze da bude :icon_sad:
 
Član
toni123 je napisao(la):
gde su majstori :icon_cry:

vidim da se patis ali po mojoj procijeni to bi ti mogao da bude lerlaufstabilizirung ako ga taj motor ima neradim tu vrstu auta
kod fabije recimo kad se to desi skine se dozer klape steler i ocisti i postavi u nasteluje na dijagnostici pozzz
 
Član
toni123 je napisao(la):
evo biosam kod majstora na dijagnozu auta evo sta mu izbacuje kompjuter

dijagnoza upravljackih uredjaja mercedes benz mjerac mase zraka VDO memorija gresaka
06 signalmjeraca mase zraka
izvan min.podrucja
17 regulacija praznog hoda,integrator
izvan mini.podrucja
30 lamboda-sonda-grejanje lamboda-sonda
prekid-spoj na plus
32 lamboda-sonda-grejanje lamboda-sonda
spoj na masu
36 lambonda- regulacija
izvan maks podrucja


gde je sad kfar sta moze da bude :icon_sad:

pogledaj instalaciju kablova dali su slomjeni ,desi se vise puta da isolacija kabla raskoma !!!!!!
pa dobije spoj
pogledaj dali za sondu iz ecu izlazi ca 12 volti.
ako izlazi ca 12 volti otisla ti je sonda
samo prije toga provjeri dali su kablovi ispravni i da nigdje nedobija spoj
ako se nista nevdi
pogledaj na deku zdracnog mjeraca dali kablovi sa zilom se dofacaju ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top