mercedes c220d motor ugradnja

mercedes c220d motor ugradnja

na ovom mercedesu mi je riknula pumpa reparirao sam je skupo 9000 kn i nakon garancije od godinu dana.glava motora je malo piknuta i treba je reperirati zbog curenja ulja itd.dali je isplativije ugraditi mehaničku pumpu reperirati glavu,kupiti novu ili ubaciti neki drugi motor čujem 2.5 d ali neko kaže može,nemože,neće raditi obtaji itd.što da napravim.da ga prodam.hvala.auto je 1999 g
 
to sam i mislio e sada triba nać dobar motor i dobrog meštra .dali se to triba išta u knjižicu vozila upisavati ili šuti i vozi.
 
ako mjenjas motor moras uvoditi u knjizicu (placa se)
mozes staviti i 2.0 D i 2.5 D (ima prepravki krenuvsi od brave, vakuma, ali da se sredit! (snaga se znatno smanji - za 20% , ako je automatik, jos je gore)
nebitno..ono sto pretpostavljam kod tebe se radi o mercu c220 diesel (ne CDI) koji ima Lucasovu pumpu sa manom (kvari se svako malo)
pa moj savjet postavi mehanicku pumpu od 2.5 D ili od mercedesovog kombija "VITo" (nez tacno koji motor ima mehanicku pumpu, samo znaci da nije CDI)
znaci nadji nek ti neko izvrsi tu prepravku da na tvoj postojeci motor, stavi drugu glavu motora(istu kao sto vec imas) samo ispravnu i da ugradi drugu bosch pumpu (od 2.5 D ili cega vec) i rijesio si sve probleme :D

Unutra se samo upali jedna zuta lampica u tablii (Mislim da pise "EBC" ) i mora se "mehanicki ugasit" jer je uzimala signal sa prijasnje bosch pumpe
i rade ti obrtaji normalno sasvim (bez obzira koji motor da stavljas radice obrtaji samo prenesi svoj alternator i instalaciju alternatora (jer kod ovog merca obrtaje cita sa alternatora)
 
Član
Kolega to je sve odlicno objasnio, znaci tu Lucas pumpu zamjenis sa bosch pumpom od 2.5 dizela, to funkcionira, provjereno
 
Top