Mercedes c200 CDI w203 _ potrebne neke info i imam jedan manji problem

Mercedes c200 CDI w203 _ potrebne neke info i imam jedan manji problem

Član
uzeo sam sebi ovaj auto, idem par puta ove godine na more sa njim tako da je merc idealan za to :icon_biggrin:

Nisam nikad imao mercedesa mladjeg od 92 godine.
ovaj je 2002 godiste, karavan , c klasa w203 , ovakav kao sa slike pa i nemam bas nekog iskustva

MERCEDESBENZC-KlasseT-Modell-W203--1450_12.jpg


zanima me sledece, na gepeku pise c200 cdi, u saobracajnoj pise 85 kw i kubikaza je 2.2 ne znam sad tacno al cini mi se da je 2148ccm, i to spada u 2.2 motor, zasto onda na gepeku c200 oznaka, kad ima i c220 oznaka na neki mercedesima ovog tipa, ne mislite da je mijenjan gepek i tako to, jer milion posto sm sig da gepek nije farban niti mijenjan ?


i imam problem ako ga mogu tako nazvat, znaci klima je ovakva

213362d1230923438-2003-w203-s203-climate-control-thermatic-climate-control-panel-003.jpg


desni kolutic je za podesavanje smijera kretanja zraka, kod mene non stop puse u noge , malo smanji kad okrenem na puhanje u sajbu, al i dalje osjetim vjetar po nogama, kad kolutic postavim na puhanje direktno i lice onda on puse u noge kao da je postavljeno samo u noge da udara, znaci ne mogu ni mrvu zraka dobit na ove luftere na instrument tabli, inace sve ostalo radi sto se tice te ventilacije..

eto to je to sto se tice ovog auta, ostalo je sve za pohvalu, ako imate jos sta da kazete u vezi ovog auta slobodno pisite, ako na nesto treba da obratim paznju i pregled, jer nisam se s ovim susretao puno a mora da me sluzi na putu,auto je automatik tip tronic ;)
 
Član
oba imaju istu kubikažu samo je ovaj 220 jači po konjaži i momentu... a da ti je 2003 godina imao bi 90Kw i taj bi bio bolji jer je novija generacija CR motora i smanjena mu je potrošnja i riješen neki problem sa strujom neznam ti točno
 
Super Moderator
Ista je to masina, 2.2, samo sto je druga oznaka...isto sto imas 1.9TDI sa razlicitim snagama itd. mislim da kuzis
A sto se tice tog puhanja, probaj da ne stavljas tacno na puhanje direkt u lice nego malo okreni prema gore, to se nesto malo poremetilo i nije vjerovatno vise precizno ko kad je bilo novo, ne znam sta bi drugo moglo biti. Jel mehanicko?

Odma idi chip uradi, lijen je tako :cool:
 
Član
od 2000 do 2003 200 cdi je imao 85kw i 2003 je pojačan na 90kw a 220 ima 105 kw i pojačali su mu moment 2003-će sa 315 na 340 i smanjili potrošnju za pola litra i jednom i drugom... mala je to razlika više mislim da su riješavali boljke a za klimicu ti neznam nisam nikad tu imao, mada dosta c klasa na centralnu ventilaciju samo pušu hladan zrak znači stvar je čisto jeli otvorena ili ne, a griju i hlade na šajbu, sa strana i na noge, viđao sam i toga e sad jeli neki kvar ili je tako neznam
 
Član
allroad je napisao(la):
Ista je to masina, 2.2, samo sto je druga oznaka...isto sto imas 1.9TDI sa razlicitim snagama itd. mislim da kuzis
A sto se tice tog puhanja, probaj da ne stavljas tacno na puhanje direkt u lice nego malo okreni prema gore, to se nesto malo poremetilo i nije vjerovatno vise precizno ko kad je bilo novo, ne znam sta bi drugo moglo biti. Jel mehanicko?

Odma idi chip uradi, lijen je tako :cool:

razmumio sam to oko snage i motora :cool:

Klima je nakakva automatska dvoozonska manuelna :icon_biggrin: ista kao gore sa slike,al cujem ja motorice neke kako tamo vrte nesto kad ja diram ovaj desni kolutic i kad ugasim skroz auto cujem da se klapna neka zatvara jedno 3-4 sekunde, i pokusavao sam svakako postavljat, i nece, dobijem ko malo vjetrica nekog u lice al dok vozim 60 na sat.

nije vala ni lijen toliko, draze mi je vidjet 5,5 litara potrosnju na otvorenom, sto se tice brzine negdje je kao golf tdi 66 kw mozda malo brzi, a udobniji milion puta :icon_smile:

evo koja orig slika
sqmck9.jpg

rbme7a.jpg

30jtr1d.jpg


Džordž :icon_biggrin: hvala puno za info, bio sam se trznuo jutros, evo reko neko muljo nesto oko papira il motora ;)
 
Član
George je upravu sto se tice oznake.
C200 i C220 su po 2148ccm samo sto je razlika u kilovatima.
C200 ima kao sto si rekao 85KW ili 116PS , a C220 ima 105KW ili 143KS

A ovo auto ti je zakon,,nisi se pokajao ni sekunde,svaka cast ;)
 
Član
drug dobra su to kola samo pravilno održavanje i mogu dugo dobacit, motor je osjetljiv nije baš da ga svaki hablećina dira ako me kontaš ;) ja imam c klasu onu stariju 200 dizel obični i na otvorenom ide dosta fino a taj plovi hehe
 
Super Moderator
Ma opet bi on isto trosio vjeruj mi ;)

A znaci nema nekog otpora kad vrtis kolutice? To je onda kao i na w211 sto moze imati, ustvari sve je elektronsko samo sto nema display.. Pa mozda se malo pohabalo od koristenja jbg sve je to normalno sta bi sad
 
Član
allroad je napisao(la):
Ma opet bi on isto trosio vjeruj mi ;)

A znaci nema nekog otpora kad vrtis kolutice? To je onda kao i na w211 sto moze imati, ustvari sve je elektronsko samo sto nema display.. Pa mozda se malo pohabalo od koristenja jbg sve je to normalno sta bi sad

nema otpora, elektronski je, bas tako, ovo i jest ko digitalna klima smao eto nema displeja..
ne vjeruje sad bas da ima problem sa klapnama, ono da odu one spuzvice kao u golfu dvojci :icon_confused:
 
Sto se ticu oznaka i snage sve su ti rekli :) Nema velike razlike izmedju 200 i 220 ali dodatnih 30-tak konja dobro dodje :) Cak im je potrosnja skoro identicna. Motor dobar, sto bi rekli taman, samo eto osjetljiv na losije gorivo, mana su dizne, i tamo na nekim vecim kilometrazama turbina. A sto se tice tog problema sa puhanjem, postoji mogucnost da ces ih morat ponovo preko star dijagnostike reprogramirati te polozaje, ali veca je vjerovatnoca da ce ti trebati koja marka i dosta zivaca da povadis sve, jer cesta pojava da ode polugica koja spaja motoric i klapnu. Ja pretpostavljam da je ovo drugo u pitanju, mada eto mozda se javi neko pametniji :)
 
Član
otjerat cu ga na dijagnoostiku pa da vidim hocel bit kakve greske,

a kako su se pokazali ovi automatski mjenjaci tip tronic, ja sam licno iznenadjen kako fino salta brzine, nikakvih trzaja nema, samo vidis kako obratji padaju
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
otjerat cu ga na dijagnoostiku pa da vidim hocel bit kakve greske,

a kako su se pokazali ovi automatski mjenjaci tip tronic, ja sam licno iznenadjen kako fino salta brzine, nikakvih trzaja nema, samo vidis kako obratji padaju

pa bolan mercedes je to :icon_biggrin: o čemu pričamo hehe
 
Član
George je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
otjerat cu ga na dijagnoostiku pa da vidim hocel bit kakve greske,

a kako su se pokazali ovi automatski mjenjaci tip tronic, ja sam licno iznenadjen kako fino salta brzine, nikakvih trzaja nema, samo vidis kako obratji padaju

pa bolan mercedes je to :icon_biggrin: o čemu pričamo hehe

nemas pojma kako mi je drago vozit ga, inace prodajem vw audi seat skoda opel fiat itd, nisam do sad nikako imao mercedesa i pravo sam odusevljen autom, zato se ovako raspitujem imam zelju danaucim o mercu vise
 
Top