Mercedes-Benz SLK 200 Kompressor

Mercedes-Benz SLK 200 Kompressor

Član
Kod mene kum 2l Kompresor u CLK al ona verzija sa 190 KS i bas sam se iznenadio kako auto ide sobzirom na tezinu. Autoban 250 el. blokada, neda vise:icon_smile:

On ga posjeduje vec 4 godina i nikad problema nije imao sa motorom, NIKAD!
Ulje nekad zna fuliti sa zamjenom pa promjeniti na 15-20k al nikad ni kap ulja nije zafalilo.

Jedini problem su mjenjaci tj. lamele. Nemozes je naci kvalitetnu nigdje a da samo znas koliko je problem mjenjac skinuti :icon_mad:
Ako budes imao slicni problema samo polovnu lamelu ganjaj, nista novo ;)
 
Član
Ovo je tip automobila na koji se ne mogu primenjivati modifikacije "daj sta das", pijacne diode u prednjem braniku i smesni dupli izduv na ovakav automobil uz duzno postovanje definitivno ne idu, ovde je primerena jedna kvalitetna okrugla cev, dupla cev ako je decentno ukomponvana uz rub branika ili elipsasti zavrsetak. Da je branik stock, VIDIM.... ili je slika pikselasta ili je ovo neki jeftini zavrsetak oko kojeg je nestrucno prosirena rupa na braniku... bice da je do slike i da ne vidim dobro.
Mada.... ko mene pita, kada nemam para da priustim mercedes da ga scuniram iz ostave, nego vozim dizela da mi ne trosi puno para.
 
Legend
rodjak ima istog
samo na 19kama
isti motor..
mogu reci da jaaaaako dobro ide za te konje, kompresor radi svoje, ali bas..
po meni je nedostatak sto nekako staromodno izgleda unutra, za 2002 god i sto nema dovoljno prostora (ja sam visok oko 188 i koljenima dodirujem tablu, volan, zmigavce) kako god se namjestim..
 
vidim ga cesto po gradu, parkiran gdje se inace ne smije :lol::lol:, lako je sad kad su strane table ali kad dodju nase onda se pazi
 
Član
PoLo9n3 je napisao(la):
Uvijek mi je zastajao dah za cabrio automobilima.... odlicna mecka :cool:

hvalaaa...:icon_smile:

powerstrip je napisao(la):
Fino auto... ;)
Jedino sto bi mu legli kakvi clear farovi kao npr.
swmb03.jpg

Odma mu skine 5 godina starosti. :cool:

takve sam planiro i da stavim...nisu puno "nadzidzani" a lijepo izgledaju...vidio sam vec an jednim, super su ;)

deez je napisao(la):
Ovo je tip automobila na koji se ne mogu primenjivati modifikacije "daj sta das", pijacne diode u prednjem braniku i smesni dupli izduv na ovakav automobil uz duzno postovanje definitivno ne idu, ovde je primerena jedna kvalitetna okrugla cev, dupla cev ako je decentno ukomponvana uz rub branika ili elipsasti zavrsetak. Da je branik stock, VIDIM.... ili je slika pikselasta ili je ovo neki jeftini zavrsetak oko kojeg je nestrucno prosirena rupa na braniku... bice da je do slike i da ne vidim dobro.
Mada.... ko mene pita, kada nemam para da priustim mercedes da ga scuniram iz ostave, nego vozim dizela da mi ne trosi puno para.

stari svi mi imamo svoje ukuse...meni lijpo sjaji po nocu sto je najvaznije, i ne mozes bas reci da su pijacarske kad ga pogledas...sto se spoljasnjeg tuninga tice, nista necu radit, zelm da ostamne sto vise stock, al na motoru hocu 100%, druga masina,promjene na kompressoru i remap, do nekih 250-260 ks;)

Mrva je napisao(la):
Kod mene kum 2l Kompresor u CLK al ona verzija sa 190 KS i bas sam se iznenadio kako auto ide sobzirom na tezinu. Autoban 250 el. blokada, neda vise:icon_smile:

On ga posjeduje vec 4 godina i nikad problema nije imao sa motorom, NIKAD!
Ulje nekad zna fuliti sa zamjenom pa promjeniti na 15-20k al nikad ni kap ulja nije zafalilo.

Jedini problem su mjenjaci tj. lamele. Nemozes je naci kvalitetnu nigdje a da samo znas koliko je problem mjenjac skinuti :icon_mad:
Ako budes imao slicni problema samo polovnu lamelu ganjaj, nista novo ;)

jedina zamjerka i jest taj mjenjac, sto se mehanike tice...mnogi kazu na forumima da je dosta kvalitetnij automatik od manuelca...zato nema ubrzanja ko manualac, sto se lamele tice, zasad je dobra...hvala na savjetu, imat cu to u vidu :cool:

.nOKe je napisao(la):
rodjak ima istog
samo na 19kama
isti motor..
mogu reci da jaaaaako dobro ide za te konje, kompresor radi svoje, ali bas..
po meni je nedostatak sto nekako staromodno izgleda unutra, za 2002 god i sto nema dovoljno prostora (ja sam visok oko 188 i koljenima dodirujem tablu, volan, zmigavce) kako god se namjestim..

ova snaga za nase puteve po BiH je sasvim dovoljna...neku noc je x6 3.0d strado bas radi tog kompressora :cool:
a unutrasnjost je takva bila 96 god, kad je izaso i dosta je bolje izgledala od ostalih benz-ova tada, a trebali su je malo promijenit kad su radjene promjene 2000 god,
 
Top