McLaren MP4-12C : prve zvanične slike

McLaren MP4-12C : prve zvanične slike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mclarenp112.jpg

Već dugo se znalo da je McLaren pripremao novi sportski dvosed sa V8 motorom i da se ceo projekat skrivao pod kodnim imenom P11, ali čekanju i mnogobrojnim špijunskim slikama i glasinama je sada konačno došao kraj.
mclarenp113.jpg

Pred nama je novi McLaren MP4-12C (ime namerno podseća na McLarenove bolide Formule 1), koji će se u podaji naći tek na početku 2011. godine, i to po ceni od oko 160.000 funti. U McLarenu inače konkurenciju novom MP4-12C vide u Ferrariju 458 Italia, Porscheu 911 Turbo i Lamborghiniju Gallardo.
mclarenp116.jpg

Ako ostavimo izgled po strani (gde pažnju, između ostalog, privlače vrata koja se otvaraju u vis, veliki bočni otvori za vazduh, točkovi od 19 inča napred i 20 inča pozadi), glavna stvar na novom McLarenu su obilato korišćenje karbon fibera u konstrukciji i 3,8 litarski twin-turbo M838T V8 motor sa oko 600 konja i 600 Nm obrtnog momenta. Snaga se inače preko sedmostepenog Seamless Shift (SSG) menjača sa duplim kvačilom prenosi na zadnje točkove.
mclarenp118.jpg

Zvanični podaci o performansama još nisu saopšteni, ali se očekuje da oko 1300 kg težak auto ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) savlada za 3+ sekunde, maksimalna brzina bi trebalo da iznosi oko 320 km/h, a emisija CO2 oko 300 grama po kilometru.
mclarenp119.jpg

U paketu su i sistemi ABS, ESP, ASR traction control, Electronic Brake Distribution, Hill Hold, a kako stvari sada stoje, McLaren će te 2011. godine proizvesti 1000 primeraka novog MP4-12C.
mclarenp11.jpg

mclarenp114.jpg
 
Član
ne samo naprijed nego cjelokupno auto je skoro jednako ferarijevim dizajnovima
shupci ko da ne mogu nacrtat auto
 
Član
Zadnji dio prelos..preruzan...bas nije dostojan imena po izgledu .. malo vise slicnosti na starog meclarena i bio bi odlican.....
 

MTR

Član
hmmm , citam komentare i.....

c104b74b725568cb4b90548282be2c8566802.jpg


ne znam da li ste znali da mehanicki / inzinjerski dio produkcije vozila odredjuje bazni dio dizajna koji kako razvoj modela ide dalje dobija svoj finalni izgled. Gdje su hladnjaci smjesteni , sa strane naprijed .....

Baza ovog modela je 80 Kilograma teski Monocoque te motor postavljen koliko vidim u sredini

66adaf06a797b9a2745d7519456249cd73696.jpg


Ne znam ima li ovo Ferrai u svom modelu pa... cekamo prve voznje pa vidimo kakav je

P.S. da ga je u zivljaka pregledat ha?
 
Jebo vas izgled :icon_evil:

Cudno mi samo da ce mu konkurenti biti Turbo i Gallardo,steta sto Mlcaren nije isao na najvisi nivo:enzo,gt2,lp640 itd,al eto.

U svakom slucaju,ja vjerujem u Murraya :cool:
 
nije bitno kako ovaj auto izgleda jer McLaren proizovodi auta koja treba da se pokazu na polju preformansi, tako da ovo nije auto za sminkere, kao ni McLaren F1, koji je izasao 1992 , cijih preformasni se i danas stide Ferrari, Lamborghini i ostali;)
 
olensoner je napisao(la):
nije bitno kako ovaj auto izgleda jer McLaren proizovodi auta koja treba da se pokazu na polju preformansi, tako da ovo nije auto za sminkere, kao ni McLaren F1, koji je izasao 1992 , cijih preformasni se i danas stide Ferrari, Lamborghini i ostali;)

Egzekli! :cool:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Meni pozadi bezveze:icon_evil: moglo je ovo i bolje ...

Ne znam buraz meni je pozadi gotivniji nego naprijed...
Nekako mi je naprijed suvise uobicajen, a odzada jednostavno ali efektno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top