Mazda RX-8 by Faya_M5

Mazda RX-8 by Faya_M5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Extra izgleda,, nemam sta da kazem!! Auto je predobro!!! Jedina mana je sto si koristio prevelik ISO zato ima puno "grain" u slici... Al inace je sve PERFEKTNO!!!
 
Član
ma nije ISO previskok...nego to je HDR, mana je sto da bi se Mazda isticala moras posvijetlit...i kad posvijetlis previse, pojavljuju se ove smetnje, ili ti ga sharpness...
 
Član
faya onu sliku sto si zaboravio postat ona zadnja ona je mrak hahaha a auto samo po sebi vidio sam veceras kako se doima obicnim ljudima koji nesto bolje nisu vidjeli uzivo haha a kamoli da se voze sa tim autom :cool:;)
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
ma nije ISO previskok...nego to je HDR, mana je sto da bi se Mazda isticala moras posvijetlit...i kad posvijetlis previse, pojavljuju se ove smetnje, ili ti ga sharpness...

Kako pravis te HDR?? Ja sam probao u Photmatix al nemere nikako :D
 
Član
pa slikas istu sliku u minimalno 2 razlicite ekspozicije...mozes i vise slobodno, kvalitetnija ce bit...
i onda te slike uploadas u Photomatix i podesavas dalje kako ti se svidja...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
pa slikas istu sliku u minimalno 2 razlicite ekspozicije...mozes i vise slobodno, kvalitetnija ce bit...
i onda te slike uploadas u Photomatix i podesavas dalje kako ti se svidja...

Aha,, to znam da treba 2,3 slike u raznoj ekspoziciji,, i uvjek stativ uz to... al slike su mi muljave skroz kad ih sklopim u Photomatix... Ipak nemam ja SLR kameru nego obicnu kompakt
 
Član
i kod mene je kompakt...i ovo je radjeno kompaktom, tacnije Samsung S1050...jest da ima sva podesavanja manuelna, kao kod SLR-a, al eto...;)
 
Član
I ako sam ti reko licno, ajde i ovako cu... Slike su extra posebno 2 i ona sa liscem sto si kasnije stavio... svaka cast komsija:D:DD
 
Član
ehh, komso..jbg, znas mene...kolko sam samo slika radio prije, dok se nisam "ustelio"...nije jos sve mozda 100% na mjestu, al bice jbg...usavrsavam se :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top