MATURSKI....JOOJJ..STA,KAKO??

MATURSKI....JOOJJ..STA,KAKO??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako sad zavrsna godina i trebam maturski da radim..
Imam iz predmeta Carine i Carinski sistemi..
Profesorica nam nije dala teme,pa rekla sami da izaberemo..
Ja neznam sta?Nikad maturski nisamm ni radio,neznam ni kako izgleda nit me to zanimaloo..Pa moze li mi ko pomoci oko toga?
Ja bi neku temu odabrao UVOZ AUTOMOBILA..proces znaci carinjene auta itd..al neznam kako..pa ima li tko da se snalazi u tome???
il ako ima neka zanimljiva stranica maturski il....samo da ima veze neke s tim...

HVALA

lijep pozzdravv
 
Član
odi na ovaj forum,na njemu se iskupljaju studneti,regaj se pa ih pitaj
http://freeside.com.ba/index.php
 
Putovanja.ba
Administrator
admir jahic je napisao(la):
ma uvoz alkohola i piva to je najbolje i meni se obrati ja cu ti sastavit maturski rad:lol:

:lol:

ma platis nekom da ti napise kad ti vec neznas, a mozes vala i sam nije neko mudro slovo
 
Član
kao prvo skontaj neku temu. ako si vec izabro uvoz automobila, odes negdje gdje se to radi, pitas njih imaju li kakvih brosura, pokupis dokumenata od njih koji trebaju tj koji se popunjavaju pri tim poslovima, to nek ti bude dodatak u tom maturskom...
uglavnom nadjes sto vise informacija iz sto vise izvora, i onda sjedes i fino vidis sta imas, napravis neki uvodni dio, uklopis taj materijal, ubacis taj dodatni materijal, malo zakljucka i to je to.

mislim da nije bas neka pretjerana mudrost, al treba dosta posla oko toga, ako hoces da to bude nesto...

et nadam se da sam bar malo pomogo... ;) sretno!!!
 
Član
emir_89 je napisao(la):
kao prvo skontaj neku temu. ako si vec izabro uvoz automobila, odes negdje gdje se to radi, pitas njih imaju li kakvih brosura, pokupis dokumenata od njih koji trebaju tj koji se popunjavaju pri tim poslovima, to nek ti bude dodatak u tom maturskom...
uglavnom nadjes sto vise informacija iz sto vise izvora, i onda sjedes i fino vidis sta imas, napravis neki uvodni dio, uklopis taj materijal, ubacis taj dodatni materijal, malo zakljucka i to je to.

mislim da nije bas neka pretjerana mudrost, al treba dosta posla oko toga, ako hoces da to bude nesto...

et nadam se da sam bar malo pomogo... ;) sretno!!!

To je to , nemash potrbe placati nekom , josh ti je tema pravo zanimljiva ja sam prije 2 godine radio Maturski "TELESKOP" sto je pravo dosadno pa sam opet dobio 5 ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top