Malo radova na Marei..

Malo radova na Marei..

Član
Posto mi je zakljucana moja garaza,moram ovde da postavim radove skorasnje...

Konacno sam nasao vremena da postavim slike od Operacije SPARCO..Odma da kazem,na udobnosti sam izgubio,ne nesto strasno,ali ja volim tako pa se ne sekiram puno...Jedino malo zena negoduje,ali...Ali zato lezanje po putu je ZLO..Posto je zahladilo,samo malo otkliza na gumama po krivinama i to je to..Nema nekog zanosenja i krivljenja po krivinama...Kao pegla lezi...Odma sam isao na Venac da probam ponasanje u krivinama...Evo i slika...




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Stiglo je i neko novo pojacalo..Dosta dugo sam ga cekao,ali sam ga i docekao...Neko 5-kanalno GZ pojacalo...



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Samo kazite kad ih spremate i eto mene...A buraz ce me ubiti ako dodjem u Doboj,a ne odem u Teslic...JOJ,JOJ...
 
Član
dobar talijan... :) amp izgleda obecavajuce...lijepo slozeno...
BTW ako budes kad u teslicu javi se imam i ja neke rodbine dole pa bi se mogao nekakav rostilj srediti... ;)
 
Član
marko_v je napisao(la):
dobar talijan... :) amp izgleda obecavajuce...lijepo slozeno...
BTW ako budes kad u teslicu javi se imam i ja neke rodbine dole pa bi se mogao nekakav rostilj srediti... ;)

read planove iznad :cool: pricacemo :D
 
Član
Jos smo se malo igrali...Posto puno prelazim,ugradjen je i tempomat (cruise control) da ne moram da se zamaram i drzim nogu na gasu....


http://postimage.org/image/dwb1uj6s/

http://postimage.org/image/dwecx86c/

Covek je majstorski odradio..Stoji kao da je fabricki uradjeno...
 
Član
Uuu , de malo detalja, kako ste izveli ugradnju, od kojeg auta, kako mu dozira gas, zar nije JTD na sajlu ili?
 
Član
Rucica tempomata je od Stila,a covek je sve odradio u kompjuteru..Tamo je prespajao neke zice...Evo ti spisak auta gde se to moze odraditi..Bitno je da je motor Euro 3..

Ovo je C/P njegovog texta na jednom forumu...

Ugradnju izvodim tako što iz samog ECU-a izvedem instalaciju za tempomat. Instalacija se provlači kroz postojće opletene kablove koji idu u ECU i nakon ugradnje nema nikakvih novih kablova koji vise. Sve izgleda kao da je fabrički instalirano a instalacija do ručice je oblepljena zaštitnom platnenom trakom i prati ostalu instalaciju. Kompletna instalacija dobija napajanje iz dela sa osiguračima gde se postavlja novi osigurač na kablu kao zaštita.
Tempomat nema svetlosni signal na instrument tabli niti na nekom drugom mestu! Ovo važi za vozila na kojima nikada nije fabrički ugrađivan. Instaliranje svetlosnog indikatora aktivnosti tempomata se dodatno naplaćuje u zavisnosti od vozila i obima posla.
Ugradnju trenutno vršim na sledeća vozila a i možda na neka izvan spiska a kojih se nisam setio da nabrojim:

* ALFA 147 JTD
* ALFA 156 JTD
* ALFA 166 JTD
* FIAT BRAVO JTD
* FIAT BRAVA JTD
* FIAT DOBLO JTD
* FIAT DOBLO CARGO JTD
* FIAT DUCATO JTD
* FIAT MAREA JTD
* FIAT MULTIPLA JTD
* FIAT MULTIPLA VAN JTD
* FIAT PALIO RST JTD
* FIAT PUNTO '03 1.9 JTD
* FIAT PUNTO '99 1.9 JTD
* FIAT STILO JTD
* LANCIA LYBRA JTD
* LANCIA THESIS JTD
* ...

Postoji opcija ugradnje tempomata bez fabričke ručice pomoću tastera i prekidača koji se mogu ugraditi na tablu ili u posebnu kutijicu.
Sto se doziranja gasa tice,doziras tempomatom ili redovno papucicom gasa i onda pritisnes SET...Sve ide kao i na redovnom autu gde je to sve fabricki...
 
Član
Danas sam tek saznao da JTD nema sajlu od gasa, nego el. potenciometar na papucici od gasa, zato i jeste moguce da odrzava brzinu i koriguje je, sad mi je jasnije :) hvala na info opet ;)
 
Top