mala auta chat

mala auta chat

Član
Obzirom da sam započe na jednoj drugoj temi diskusiju veznao za mala auta, tema je zaključana volio bi se ovdje preselimo ko hoće i modove da ne diraju ovu temu..

Dakle pitanje za NEznalce po čemu je bolja corsa od škode fabije?

Govorim o trenutno aktuelnim modelima vs oprema vs ciiena
 
BHT Ovisnik
kako sam sastavio konfiguraciju skoda "s klimom" izađe nesto malo jeftinija od corse koja ima enjoy opremu...
corsa mi je dizajnerski mnogo ljepsa,udobnija za voziti,da kupujem manje auto odabrao bih corsu;)
 
Član
Govorim o skroz novim autima iz salona...

Jedan od parametara za opremu:

5 vrata, klima, el prozori,retrovizori,maglenke, oem radio mp3,kompjuter, centralno dalj i još neke sitne budalaštine..ja to zovem balkanski paket opreme..

Drugi od parametara je cijena, garancija i šta ta garancija podrazumijeva, servisi i sve što ide u naredni par godina...

Napominjem sva auta sam pogledao u servisima, većinu i probao..

Sva auta su bila par hiljada skuplja od fabije da sad netražim predračune ali sva auta su bila baš velike razlike i čak cijenom ulazila u klasu dosta većih auta..
 
Član
Meni se svidja novi kia rio mala potrosnja i cijena oko 18.000 KM al nejacak motor 1.1 dizel. Nemoze i ovce i novce. A od manjih auta VW polo, Opel Corsa, Skoda Fabia, Ford Fiesta
 
Član
ma sve je to u 5 deka, pogotovo kod tih "malih auta", sto dobijes na mostu, izgubis na cupriji, ili kako vec ide. mada kad je u pitanju ta cijena oko 20ak hiljada KM, mislim da tu najvise nudi citroen c4 koji je cak i klasa iznad. znam da je bila ponuda dizel sa bas dobrom opremom za 24 hiljade, a mislim da je sad jos i jeftiniji...

sto se tice kie rio i meni se pravo svidja, izgledom mislim. ono sto reklamiraju za potrosnju 3,2L taj motor uopste i nemaju u ponudi kod nas, nezz koji je to dizel, al nije ni bitno, uglavnom mislim da ce se fino prodavat kod nas.
 
Član
ma nije baš u 5 deka ali jeste u 5 hiljada koliko je bila jeftinija od konkurencije... A kad se konkurencija uzme u razmatranje sa solidnom opremom onda cijena skoči na klasu većeg auta kao što je emir naveo jedan od primjera ali de ti sve to uzmi za 16, 17, 18 hiljada i da imaš sve to :)

Ria nisam ni gledao, ali ljudi ja nezam jestel vi otišli pogldat - probat ta najjeftinija auta sa reklame?Ja kad odem da pogledam ta auta koja su cijenom primamljiva to je goli lipić, i dok se uzme neka normalna oprema to skoči na 20+ u benzin verziji

Motor fabija = polo, cijena servisa ista

Kad sam ja uzeo peticu, prijatelj je uzeo fabiju novu još tada sa pd motorom 1.9tdi 77kw motori su identični a cijena servisa isto u marku kao što ja platim za peticu :)
 
Član
Koliko je bila Fabia? Šta tačno ima od opreme? Koju onda konkurenciju da uzmemo u obzir, samo Švabe ili,...? Hyundai, KIA i slični poluproizvodi više nisu poluproizvodi odavno. Ako ćemo gledati pad cijene i preprodaju, tu se VW koncern najbolje drži, ali i to nije mjerodavno jer LIČNO mislim da su polovnjaci precjenjeni. Ako ćemo gledati dizajn, Fabia se ne ističe posebno ni po čemu, osim po nekoj pedantnosti u unutrašnjosti i "recimo" "kvalitetnijim" materijalima. Kolega je uzeo Fabiu, oko 16k je platio novu, više opreme imam u mom Peugeotu koji je 8 godina stariji. Ako ćemo gledati taj neki osnovni paket opreme, skoro svaki proizvođač nudi više od Fabie u tom rangu opreme jer niko nema tabelu da biraš šta ćeš od opreme, već unaprijed određen neki paket, pa onda idu neki dodatni paketi na osnovu njega. Ako neko ima cjenovnike novih automobila sa svim paketima opreme i koliko šta tačno dođe, onda se može i praviti lista. Iskreno, nova Fabia je jako dobra kupovina, ali mislim da nije "best baj".;)
 
Član
Da još konretizujem na cesti sa registracijom i kaskom 60 konja 17 hilja, ili 70 konja 18 hilja, oprema na oba motora dođe ova:
klima manuelna,dnevno svjetla,servo,el prozori, reterovizori,abs,maglenke,onboard computer,cdmp3,blatarice,centralno,zadnje sjedište djeljivo, volan gore dole :) sjedište gore dole, ladice ispod,ručke i retrov u boju auta, meta alarm, neki beze alu dekorativni umeci,ostalo je smiješno nabrajati :) i ono gratis šta već ide oprema i patosnice...
Garancija 4 godine ili 120 hiljada, 3 godine na lak i 12 na koroziju...prvi servis na 15 hilja ili godina.

Da čujem bestbay :)
 
Član
Ljetos smo gledali da kupimo auto za dostave Obisli masu salona u Sa Fabia fresh je bila najpovoljnija ponuda cijenom cca 16k Sto se tice opreme imala je klimu i neke budalastine koje ostali nisu nudili a bili su skuplji
 
Član
aServis je napisao(la):
Da još konretizujem na cesti sa registracijom i kaskom 60 konja 17 hilja, ili 70 konja 18 hilja, oprema na oba motora dođe ova:
klima manuelna,dnevno svjetla,servo,el prozori, reterovizori,abs,maglenke,onboard computer,cdmp3,blatarice,centralno,zadnje sjedište djeljivo, volan gore dole :) sjedište gore dole, ladice ispod,ručke i retrov u boju auta, meta alarm, neki beze alu dekorativni umeci,ostalo je smiješno nabrajati :) i ono gratis šta već ide oprema i patosnice...
Garancija 4 godine ili 120 hiljada, 3 godine na lak i 12 na koroziju...prvi servis na 15 hilja ili godina.

Da čujem bestbay :)

Ovo jest primamljivo, taman paket koji treba, žao mi je što nemam vremena da vidim šta drugi nude, ali će valjda neko izbaciti ili ću sačekati vikend da google kaže svoje. Iskreno, Fabia je ružan auto, bar ova generacija, sva konkurencija ima bolji dizajn, ali je još samo pitanje cijene.;)
 
Ta je Fabia troklipas ? Sjecam se da je clan foruma imao problema s motorom na novom Polu, vec negdje na 20 000 kilometara kad vec pomenu da je motor isti.

Meni je glupo sta sve nabrajaju generalno kao standardnu opremu, pa tu recimo spada i "Unutrašnje osvrtno ogledalo zatamljivo (manuelno)", mislim ko to nema danas :icon_question:

Da predjemo na stvar, znaci ako cemo gledati registraciju i kasko, koji moze varirati od kantona do kantona s razlikama u cijenama, nek to bude cijena od nekih 18,000 s kaskom i registracijom za novo auto.

Samo cu dati linkove kandidata, opremu svako moze sam pogledati i uporediti.

http://novavozila.ba/web/oglas.aspx?id=4db41539-fd3d-40b3-a9b8-dd9ec50543e4

http://novavozila.ba/web/oglas.aspx?id=4b8dc47b-a3f6-4c87-a6dd-c653f957e45f

http://novavozila.ba/web/oglas.aspx?id=7084671d-35dd-47d8-9e99-e29cae722909

Svi imaju ono sto je po meni osnovno kada je rijec o auticima za grada, a to je klima i nista vise.

Kada bi meni trebalo novo auto samo za grada, onda bih definitivno gledao da prodjem sto jeftinije, a ovaj Putno je tu definitivno best buy.

http://novavozila.ba/web/oglas.aspx?id=9986a67a-13f1-4a5f-b2ee-4edac605f355
 
Član
Možda fabija nije lijepa a nisu ni ova vozila :) kao argument ljepote to je subjektivno nešto što se nemože mjeriti ali treba biti realan

A to oko tri klipa nebi da diskutujem, znam i dosta bolje motore koji su imali problema, al kad je garancija tu nevidim problem, ja lično neznam nikog ko je imao problem,a znam dosta ljudi firmi koji imaju 3 klipaše...ujedno to nevidim kao nedostak...

Dosta firmi korisiti fabiju za firmu...a tek pola :)

A mislim da neznam ni jednu koja koristi corsu, pežoa, clia,punta,pandu :)fusiona :)

Možda i to nešto govori ili je to tek onako
 
Top