Majstor-strucnjak za TDI

Majstor-strucnjak za TDI

Jel zna neko dobrog majstora tj strucnjaka za starije TDI motore? Od golfa,venta,passata '94-'97god 1.9 tdi 66kw? Potreban mi je u Banjaluckoj regiji. Pozdrav i hvala.
 
Član
Vala 90% majstora zna taj motor, to je stari tip motora i svaki se je majstor bar 10 puta susreo s tim motorom...
 
Vecina danasnjih ''majstora'' zna zamijeniti kugle,krajnice,ulje i tako to,kupis mu novo i on promijeni... U pravu si greendevil,najbolje sam.. A muci me to sto mi pocne trzati tj prekida vuču pa dobija preko 3000obrtaja,kome god otjeram gledaju u motor kao da je s marsa pao :D
 
Član
Pogledaj vakum ventil na turbini, ukoliko ima korozije na njemu zna stekati.Malo uspricaj wd40 na polugu i rucno ga razradi!P.S. Ukoliko imas mogucnost odvezi ga na dijagnostiku nekom ko dobro zna procitati parametre vozila u radu.Dizne,tajming bos pumpe, pritisak pumpe,pritisak turbine...senzore...
 
Turbina stavljena druga,bospumpa nastelovana,dizne mjerili 190bar koliko i treba,EGR blokiran,promijenuta vakuum crijeva,protokomjer,ECU mijenjan,n75 ventil..
 
u njega je stara tipa motora sa vakumom na ECU, moze bit da nisu vakumi spojeni kako treba, najbolje ti je da parkiras auto do nekog sa istim motorom i pregledaj dobro raspored vakuma
 
Da taj je sa crijevom na ECU,dobro su crijeva spojena sva.. Opet ima neke veze sa turbinom,kad iskopcam vakuum sa wastegate-a onda ne trza ali pali safe mode..
 
pa moze biti da je u ecu puklo crjevo imas unutar oko 5cm crjeva.Mozes provjerit tako sto skines crjevo sa ic sto ide na ecu i puhnes u njega ako pusta moras ecu rasklopit
 
Top