Maglenje stakala

Maglenje stakala

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ev zima dosla,dosli i problemi...Stakla magle a auto dok se zagrije treba jakkooo dugo._Barem ova starija auta su takva hehe...Sta koristiti da se smanji to maglenje,nije mi inn bas uvijek trljat krpom.:icon_sad:
Da li ima neko sredstvo ili bilo sta sto pomaze???
Najgore je kad je mrak,kisa pocne,auto zamagljeno a pritom i tamna stakla....ccc.....

Koja su vasa iskustva sa svim tim:icon_question: :icon_confused:
 
Član
Ja sam čuo da se stakla prebrišu mješavinom sirćeta i vode i onda ne magle ali ne mogu ti garantovati jer nisam probao sam
 
Član
renault_fan je napisao(la):
Ev zima dosla,dosli i problemi...Stakla magle a auto dok se zagrije treba jakkooo dugo._Barem ova starija auta su takva hehe...Sta koristiti da se smanji to maglenje,nije mi inn bas uvijek trljat krpom.:icon_sad:
Da li ima neko sredstvo ili bilo sta sto pomaze???
Najgore je kad je mrak,kisa pocne,auto zamagljeno a pritom i tamna stakla....ccc.....

Koja su vasa iskustva sa svim tim:icon_question: :icon_confused:


da ja imam u autu neko čudo-stari kupio još prošlu zimu, neki sprej protiv maglenja i jbg kad našpricam po staklima bude postojano nekih 5-6 dana, jbg neznam kako se zove napišem sutra ka provjerim
 
Član
Prvo ugrije se brzo svako ako je ispravan termostat i ostalo. Zamagljivanje sprecava i puhanje hladnog zraka na sajbu. Dok se motor ne ugrije, pomaze da odskrines prozor jedan malo. Stakla zamagljuju zbog toga sto ti kada dises izdises paru i topao zrak. Takodjer treba iskljuciti recirkulaciju zraka.
 
aksiom je napisao(la):
renault_fan je napisao(la):
Ev zima dosla,dosli i problemi...Stakla magle a auto dok se zagrije treba jakkooo dugo._Barem ova starija auta su takva hehe...Sta koristiti da se smanji to maglenje,nije mi inn bas uvijek trljat krpom.:icon_sad:
Da li ima neko sredstvo ili bilo sta sto pomaze???
Najgore je kad je mrak,kisa pocne,auto zamagljeno a pritom i tamna stakla....ccc.....

Koja su vasa iskustva sa svim tim:icon_question: :icon_confused:


da ja imam u autu neko čudo-stari kupio još prošlu zimu, neki sprej protiv maglenja i jbg kad našpricam po staklima bude postojano nekih 5-6 dana, jbg neznam kako se zove napišem sutra ka provjerim

ee ajd ako budes mogao provjeri........:icon_smile:
Filter ventilacije kod mene i nema:lol:
A auto dobro grije kad se masina zagrije tako da ne vidiim problem u termostatu......:icon_biggrin:
 
Član
Ima neko SONAXovo sredstvo protiv magljenja stakala, znam da ima u OBI-ju... Nanosi se u speju i ostavlja penasti trag, pre nanosenja je neophodno odmastiti staklenu povrsinu nekim deterdzentom za pranje stakala... Kako god, odlicno je, stakla ostaju cista i kada pokusas dahom da ih zamaglis.
Medjutim ja se jos secam jednog fazona iz decijih novina, fora je bila kako da ogledalo u kupatilu ne zamagli posle kupanja, jednostavno se namaze penom za brijanje u tankom sloju i ostavi da tako odstoji, nakon nekog vremena suvom krpom skloniti ostatke od pene i ogledalo nece vise magliti....
Sta znam, pokusaj na manjoj povrsini ovaj fazon...ukoliko se brijes (ja se ne brijem :D).
 
deez je napisao(la):
Ima neko SONAXovo sredstvo protiv magljenja stakala, znam da ima u OBI-ju... Nanosi se u speju i ostavlja penasti trag, pre nanosenja je neophodno odmastiti staklenu povrsinu nekim deterdzentom za pranje stakala... Kako god, odlicno je, stakla ostaju cista i kada pokusas dahom da ih zamaglis.
Medjutim ja se jos secam jednog fazona iz decijih novina, fora je bila kako da ogledalo u kupatilu ne zamagli posle kupanja, jednostavno se namaze penom za brijanje u tankom sloju i ostavi da tako odstoji, nakon nekog vremena suvom krpom skloniti ostatke od pene i ogledalo nece vise magliti....
Sta znam, pokusaj na manjoj povrsini ovaj fazon...ukoliko se brijes (ja se ne brijem :D).

hehe ajd pokusacemo i to.....fkt ruglo ono,izadjes s curom il ness,a stakla zamaglita,jos ako se zabavis gdje u autu.....aaaa.......ehhe.....hvala na savjetima.
Mislim da ce i vecini ovdje sa foruma pomoci:icon_smile:
 
Član
Samo upali ventilaciju bez obzira sto puse hladno u pocetku.
I naravno dobro ocistiti tj. odmastiti stakla iznutra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top