Mace kao kucni ljubimci

Mace kao kucni ljubimci

Član
imam 3 psa i 1 macku koja ce uskoro donijeti male mace na svijet. Bilo je 8 komada macketina raznoraznih velicina dok jednu vecer nisam uzeo oruzje u ruke i poredu masakr ( morao sam to raditi kad sestra nije kuci ) jer se skupe tu samo kad je hrana u zdjeli i potjeraju moju staru macku. A sad je ona sama i glavna kad joj je dosadno pustim CC-a da je proganja po dvoristu i to je to :D A inace sad dok ovo tipkam spava meni u krilu
 
Član
Ma kakve macke brate kupi sebi kakvog psa :) ja imam nekog mjesanca ... veoma je zanimljiv glava i prednji dio tj sape i prsa kao u pit bulla ... ali je mal kao pudlice veoma umiljat ... kad oce na wc dodje kod kucnih vrata i pocne da laje .. i samo otvoris vrata on zavrsi vrati se u kucu ili mozez u pijesak da ga naucis da Pisa i Kenja :) xD
Ja imam u planu sebi kupiti rotwailera .. ali stene

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1506611860908&set=a.1405172444986.2051271.1102628420&type=3&theater

To je moj lav kad je imao 2-3 mjeseca
 
Administrator
Samo macak :) Stavi joj pijeska u kutiju i odmah ce tu vrsiti nuzdu, jer one traze sebi nesto da zakopaju. Macka jednom ostala zatvorena u jednoj prostoriji i nije imala gdje da pisa i nasla neku saksiju sa zamljom i tu vrsila nuzdu. Kao sto je neko napisao u korpu da je prvih par dana navinkes da spava i to ce joj biti mjesto. Stavis je par puta i gotovo :) :) Imam macka skoro godinu dana i nikad nije bilo problema sa njim. Ako je slucajno ostao napolju ceka ispred vrata dok neko ne dodje i odmah zna gdje treba ici tj. gdje ce spavati jer ga ne drzimo u kuci, vec spava u kotlovnici, ali je prvih mjesec dana bio u jednoj prostoriji i tu nije bilo nikakvih problema, samo je imao ono sto sam naveo u pocetku posta pijesak i mjesto za spavanje i to je to :)
 
Administrator
Za spavanje ne znam ali redovno iscesljavanje pa i kupanje macke nije zgoreg radi opadanja dlaka. Ako je u pocetku naucis da se kupa sa neka 2 mjeseca onda nece biti problema, jer ce nauciti na to. Imas sampone za "macke" a mozes i uzeti neki za djecu pa ga time kupati i onda posusiti :)
 
Član
obavezno ga iscjediti kad ga okupaš:lol::lol::lol::lol::lol:

Ma moj brate, živini je mjesto napolju nije u kući, ali eto vam kako god hoćete
 
Administrator
a kod kupanja paziti da joj voda ne ide u usi i to je to. Ako ces je voditi na kakvu livadu(napolje) imas kupiti ogrlice protiv buha, krpelja i td... Jedna ogrlica traje oko 4 mjeseca. To je to jbg sto ja znam :)
 
Član
I ja pse ne volim a macka uvijek imam barem jednog, sad imam dva macka i jednu macu i OK se slazu, mada mi vecina govorila da ne mogu biti dva macka na istoj teritorij :D

Samo sto je meni lakse sa njima ne zivim u stanu pa tako ih mogu drzat van kuce, hranim ih onim sto i ja jedenm ne uzimam nikad ove gotove proizvode za mace, vidi po forumima sta ta vrsta sto planiras uzeti jede da ne bi bilo skuplje je hraniti nego sebe :D

Evo i jedan od macinih potomaka, ostali su crno sivi bez bijele boje :D
Komsije odnijele ih sebi 3 maceta bila




Macke su super i ovu obicnu domacu macu da uzmes OK je ;)
 
sace godina kako imam macorcinu, dosao kod mene sa 3 mjeseca starosti (ostao bez majke), obavezno pri prvom dolasku u kuci da imas posudu sa pjeskom (wc), cinijice za klopu (obavezno metalne) i to dvije najmanje, jedna za hranu, druga za vodu, kada je uneses u kucu prvi put odmah je stavi u pijesak kako bi onjusila i pomokrila se prvi put (a hoce odmah od straha radi promjene okoline), nakon toga je pusti da vrsi svoju expediciju. Jednom kada upozna svu kucu, ona je sama gazda, niko joj ne moze narediti sta i kako da radi, to je zivotinja koja se ne moze dresirati, jedino poneke stvari uciniti kao rutinu. Najteze je s njima prva 4 mjseca (ako su male) jer hoce svasta gutati, pa se mora malo paziti, jako su seprtljave i vrlo brzo naprave zijan, igraju se i sa nemogucim za igrati, a zabranjeno im je najsladje, igrackica ces se nakupovati samo tako, ali nekada im obicna kutija moze biti mnogo interesantnija nego kompletno igraliste za macke. sto se tice dlake i nije toliki problem, cesljanje i to je to. Kupanje samo maltretiranje, nazalost, jako su rijetke macke koje se vole kupati, inace se smatraju za najcistije zivotinje, tako da kupanje i nije toliki problem, one se same kupaju non stop. Pojava buvica je takodje neminovna, ali postoje sredstva protiv toga, najbolja je ampula, ovo ostalo manje vise, od ogrlice zna dlaka da im opadne oko vrata jer je jako toksicna, i ne smije se koristiti na mladjim macicima (macicima se smatraju do jedne godine starosti)

ako hoces divljaka i potpuno otkacenu macku, uzmi kakvog muzijaka, dosta su agresivni, divlji i svojeglavi, ne vole se pretjerano maziti, a kada zatraze zenku, blago tebi, ako kakvu ne opali nemoj se iznenaditi da ti zaskoci nogu :D

ako hoces malu umiljatu mazu, uzmi zenku, kada dodje period potrebe zagondzije, jadan ti, em ce po malo zapisavati stan em ce mjaukati kao nenormalna, ali ces imati nevjerovatnu mazu...

naravno, i za to postoji lijek koliko toliko, kastriiranje, macku muda izvade na slamku :D a mackama podvezu jajnike cini mi se, i nakon toga ih prodje volja. pored toga dobra je stvar sto su nakon kastracije zdraviji i produzava im se zivotni vijek




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Imao do sad 3 macka i sva tri psi lutalice zaklali:icon_sad: (pod hitno se toj pascadi mora stati u kraj!)
jednog nadjem ziva i dok sam ga vozio veterinaru podlegne... uglavnom nikad problema jer sam ih u garazi drzao...

p.s. zadnja slika, macak gleda lišticu :icon_biggrin:
 
Član
jel istina da ako se macku prohtije malo da ubode stagod,ode od kuce pa kad odradi vrati se?
naravno,vrati se AKO ga nesto ne potamani :lol:
 
Član
moj macak je znao po 3 mjeseca lutat al se opet vrati, sav rascerupan od macaka :D

emir_89 je napisao(la):
hahahahh dobra ova druga :cool:

to im je uobicajena poza za sjedenje, nisu bas normalne macke ove scottish fold al zato su i interesantne :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=162643970518793


scottisch fold sitting rezultati na google :D
http://www.google.ba/search?um=1&hl=bs&biw=1440&bih=771&tbm=isch&sa=1&q=scottish+fold+sitting&btnG=
 
Top