Mace kao kucni ljubimci

Mace kao kucni ljubimci

Poz narode , ova moja papiga je na izdisaju ne moze vise ni da leti pa sam kontao kad on bude allahrahmetile da uzmem sebi macu , pa me zanimaju iskustva ljudi koji vec posjeduju macice , da li je tesko sa njima , higena , i one neke finte kad piske da se naviknu na pjesak nesto uglavnom eto sve to se treba znati o maci . Planirao sam uzeti rusku plavu macu
 
Član
Nije macka previse zahtjevna , redovno mjenjanje pjeska , ona ce sama ici na pijesak jer to radi i kad je vani piski i kaka u zemlji jer voli zakopati svoj nered :D Redovno cesljanje sa furminatorom za mace i ako bude grebala namjestaj rezanje kandžica je neizostavno. Obavezno da ima korpu za spavanje u koju je odlozis svaki put kad zaspi na kaucu i slicno da navikne da je korpa njena kuca. Ima sestra veliku domacu macku ( nije neka rasna vec obicna macka stara 7 godina ) koja spava kod nje u sobi i to je cista i uredna zivotinja za nepovjerovat.
 
malo sam i sam citao tacno tako raja i kazu , posebno ovo za prvo dovodjenje mace u kucu kako je treba pustiti da ona sama sve sebi ugodi da je ne treba siliti , napravit cu ja njoj malo carstvo u sobi :) a papige nebi vise nikad imam evo ovu vec 13 godina i nista zivo nije naucila , cim sam je kupio nesto je prenjelo podivljala je i od tad je divlja nit slece na nas , samo se grize , zapece se sa plafona ko orao drama znaci nista zanimljivo s njim nije bilo u 13 godina , jedino kad promjeni sobu tad od straha sleti na nekog od ukucana i to je sve
 
Član
u mene je zenska mirna bila mi pobjegla vani ja se popeo na drvo uzmem je bez problema a musko u kavezu jedva grize ko lud haha
 
Član
imao macku nekada davno pa poslije macka. kao sto ti je vec napisano, posuda sa pijeskom i korpa za spavanje. cetkanje mozes a i ne moras. prva 2 do 3 dana je haos. morat ces je pratiti u korak da ne bi vrsila nuzdu po kuci i da zna gdje joj je mjesto. ja sam doduse stanovao nisko pa je kod mene macak vise izlazio sam vani. izadje obavi svoje i vrati se u kucu. ako budes nabavljao macku obavezno macka nabavi jer su macke lude kad imaju tjeranje pa znaju grebati i gristi sve redom mjaukati dok ih ne pustis vani dok je macak druga prica
 
Imam ja, to jest cimerka sa kojom stanujem, onu perzisku, dlaka na sve strane, odjecu ne mozes ocistiti, jos ako je nesto crno;), ali je daleko mirnija od ove obicne macke, samo spava,ne mjacuje puno! Nuzdu obavlja tamo u svojoj kutiji, ima kupe se oni kamencici, sto se toga tice nije problem! Jest se samo popiskila 2 puta na krevet, u vrijeme tjeranja, tad poludi, mjauce valja se, i citao sam da muzijaci cesce zapisavaju, obiljezavaju teritoriju!
 

187

Član
Ma jbg sve zavisi sta ko voli, ja iskreno ne mrzim zivotinje.. Ali kupio bi sebi psa prije nego macku.. Imam druga on ima macku u kuci i sasvim OK cista zivotinja sve 5 samo treba ti vremena da je naviknes (kao i za sve ostalo) na ono sto ti zelis..

Fino je kad izvedes psa u setnju..Ostavis ga nekad da ti pricuva astricu umjeso ZEDERA :p ... Sve ima svoje prednosti i mane :cool:
 
Član
Ja imam 2 Papige
Novozelandska Crvenoglava Kozica - Karakiri
Prije 2 dana sam dobio prvo jaje i ocekujem ih jos :)
Planiram uzeti Psa ( Belgijskog Ovčara ) a svaki put kad ljeti odem do Sarajeva kupim koju Ribicu jer imam 2 velika AQ i nekad sam imao 250 toplovodnih ribica
 
Član
Ja bih ti preporucio malog cukicu kao i ovi ostali ,niko ti se vise ne moze obradovati kad dodzes i da vidis tu srecu , i kako samo oraspolozi pa se igra ,za nepovjerovat ..
Al et kako zelis :icon_biggrin:
 
Član
samo macka nikako macku da nebi svakog februara plakao od muke :)
inace najpogodnija zivotinja za kucu, totalno samostalna kad se jednom navikne na stan i okruzenje nemas sta da brines o njoj
 
Top