Lupanje u točku ?????

Lupanje u točku ?????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Izbjegavao sam drugo auto na putu i brzo naletio na trotoar i sada kad kočim ili oštrije skrećem u desno lupa mi nešto u prednjem desnom točku. Skidao sam točak i ništa sumnjivo nisam vidjeo. Zna li iko šta bi to moglo biti u pitanju je golf 3 ?????
 
Početnik
seleni na lafeti pukli,jedino ti oni mogu otici od udara posto su gumeni,ostalo uglavnom se vremenom trosi...
 
Član
je li to velik belaj ne osjetim ja nista na volanu da trese i sl. i znas li odprilike koliko ce mi majstor uzeti para da mi to popravi. Hvala na brzom odgovoru
 
Početnik
Udari u tocak sprijeda nogom i ako se bude pomjerao naprijed-nazad seleni su 100%...a to ti ga dodje do 10KM jedan selen veliki, 5-6KM mali i 10-tak KM ruke...e sad od majstora do majstora variraju i cijene, al znaci krece se sve to skupa 25-30KM...i opet nek majstor pregleda,nemoj napamet mijenjat..
 
moze biti kineticki,moze selen lafete,moze sipka amortizera da je dobila luft prilikom udara...ako si u Sa mozes doci da pogledam,radim u Blazuju
 
Član
Udaro sam normala sve može li išta biti oko klješta ili diska jer mi se to pogotovo čuje kad kočim u a svakom slučaju ću ja njega kod majstora odvesti nego da znam odprilike na čemu sam :icon_rolleyes:
 
Početnik
udar sprijeda u tocak..od trotoar...selen je sigurno pukao..ostalo zavisi od jacine udara...
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
moze biti kineticki,moze selen lafete,moze sipka amortizera da je dobila luft prilikom udara...ako si u Sa mozes doci da pogledam,radim u Blazuju

E druže ja sam ti u Mostaru daleko mi da dolazim do tamo pogotovo sam ovakvim autom u svakom slučaju hvala :icon_smile:
 
Početnik
zaxxon je napisao(la):
Udaro sam normala sve može li išta biti oko klješta ili diska jer mi se to pogotovo čuje kad kočim u a svakom slučaju ću ja njega kod majstora odvesti nego da znam odprilike na čemu sam :icon_rolleyes:

tako i dodje,kad kocis tocak se ionako zbog otpora pomjera prema nazad i jos kao ti je selen puknut moras osjetiti udar...
 
Početnik
zaxxon je napisao(la):
Moguće druže jer imam osjećaj kao da točak zapinje od nešto i suvozaču mi vibrira pod nogoma

a selen je najblizi kabini,i jest smjesten "ispred nogu suvozaca"..a posto je razvaljen,lafeta dodiruje trap,to je to sto ti "zapinje"..idi do majstora opet nek vidi..al ja sam siguran da je to.. ;)
 
zaxxon je napisao(la):
Moguće druže jer imam osjećaj kao da točak zapinje od nešto i suvozaču mi vibrira pod nogoma

podigni tu stranu,skini tocak,zavrni dva sarafa,upali,i pusti ga u 5u brzinu,vidjeces dali ti je kriv disk....a posto si daleko,daj malo objasni kako se to cuje,da lupa,kad motas puni?na rupama?...nevjerujem da je selen pukao,to si nesto iskrivio
 
Član
sto reko spura zadigni tu stranu i ako mislis da je selen vidjeces ocima dali je pukao ako se nevidi uzmi malo jaci sarafciger i gurni lafetu u njenom zadnjem dijelu pored selena i vidjeces imali defekata ako nema uzmi tocak u obje ruke i laganim pokretima mrdaj lijevo desno i vidi imali ikakog lufta ako ima tnda napipaj dje je jel na sponi ili krajnici ako i ti nema onda uzmi tocak jednom rukom kod poda a drugom kod haube neznam kako bi drugacije napisao i isto prabaj da vidis jel ima lufta u kugli ako i tu nema probaj ga zadici uvis da vidis imali lufta u solji amortizera zatim pregledaj zastitni lim diska da se nije iskrivio vidi imali kakih deformacija na njemu zapinjeli i zadnje vidi dali ti lkijesta lupaju tu moras skinuti gumu i uzeti ih u ruku i prodrmati da vidis slucajno da nemaju lufta pozzzz
 
Član
meni se jednom slicno desilo na g2 iskrivio poluosovinu i to se cuje kad kocis i lupa znaci vibrira pod...moguce je da si i lafetu iskrivio, nije to puno skupo samo nadjes polovno a selene nove kupis ;)
 
Član
svaki kvar ima svoju osobinu,Npr kineticki lupka samo u krivinama,rijetki su slucajevi da na ravnom kucka,Seleni lupaju pri kretanju iz mjesta i kocenju,Auto skljocne isto kao da slomis nesto ili udar zeljezo o zeljezo,Amortizer lupa na rupama,aksijalni sve to ima neku osobinu,Najbolje odes na tehnicki ali koji imaju pokretne trake i sve ljudi ispitaju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top