LUK kvacila (kvalitet , pouzdanost ) ?

LUK kvacila (kvalitet , pouzdanost ) ?

Član
hocu da mjenjam set kvacila, pa planiram to sutra da mjenjam, zvao sam auto djelove, nemaju valeo ni sachs, imaju LUK cijena mi je povoljna cca 150 KM za ovaj set (korpa, lamela, druk lezaj)

neko ko ima iskustva s tim kvacilima neka pise, posebno u fiat vozilima ;)
 
Član
Evo ja vozam vec petu godinu sa tim setom i pokazao se je predobrim barem
meni a nije ni bio skup oko 95-96 km
 
Član
AnDel je napisao(la):
hocu da mjenjam set kvacila, pa planiram to sutra da mjenjam, zvao sam auto djelove, nemaju valeo ni sachs, imaju LUK cijena mi je povoljna cca 150 KM za ovaj set (korpa, lamela, druk lezaj)

neko ko ima iskustva s tim kvacilima neka pise, posebno u fiat vozilima ;)

Kad si već spomenuo valeo i sachs e luk ti je treći proizvodjač kvačila za prvu ugradnju u europskim vozilima,bilo koji od ta 3 nabrojana je jako kvalitetan,za mene ne postoji 4-ti na trzistu... Čini mi se da sam skoro jedan platio 149KM za to vozilo i baš je bio LUK, Samo naprijed,sretno
 
Član
Ja sam isto tako gledao izmedu ta tri proizvodjaca i izabrao sam valeo on je bio neka sredina cjene a i stari org je bio valeo;) luk je zamoje auto bio najskuplji:cool:
 
Član
U mene na fordovima i na novom i na prošlom su bila LUKova i odlična su ;) evo ovaj set na novom je trajo 220 000km ;)

mene je set došo 1100KM, blago tebi :lol:
 
Član
Nemam iskustva, ali znam da je Luk u Evropi medju prvih 5 definitivno - dakle dobra marka.
Ako je fakat Luk kako pise i na kutiji (original) ne mozes fuliti nikako.
 
Član
Za one koji ne znaju LUK je zajedno sa Ina-om i FAG-om član njemačke grupacije Schaeffler,proizvode najviše autodijelova za prvu ugradnju njemačih automobila...
 
Član
zlaja tako to ide, sto je novije cjena ide vrtoglavo gore, i za dizele su skuplje mislim, a za ove pare na golfu sam mogao promjeniti sve zivo i da mi ostane za piva , iako ta kod tebe cjena ko da je kvacilo za formulu :icon_eek::cool:

a cjene variraju, valeo ne mogu tako lako nabaviti , a ide od 80-115 eura zavisi od nivoa kvalitete, isto tako i sachs, a ovaj LUK mi je bas fino legao s cijenom, posto sam planirao cca 200 km za to dati, ovako ce da mi ostane petoba viska, a super eto da je i kvalitetno :cool:
hvala svima ;)
 
Član
AnDel je napisao(la):
zlaja tako to ide, sto je novije cjena ide vrtoglavo gore, i za dizele su skuplje mislim, a za ove pare na golfu sam mogao promjeniti sve zivo i da mi ostane za piva , iako ta kod tebe cjena ko da je kvacilo za formulu :icon_eek::cool:

a cjene variraju, valeo ne mogu tako lako nabaviti , a ide od 80-115 eura zavisi od nivoa kvalitete, isto tako i sachs, a ovaj LUK mi je bas fino legao s cijenom, posto sam planirao cca 200 km za to dati, ovako ce da mi ostane petoba viska, a super eto da je i kvalitetno :cool:
hvala svima ;)

isti set u Motorexu oko 1500, a u Nuića za 1100... šta ćeš korpa i lamela je 350, druk ležaj oko 270 i zamajac 550... Sigurno ćeš se namiriti na set ;) samo trebaš ispočetka pržiti malo da se uhoda sve to :lol:
 
Član
Šta bolan napriča? Čuj korpa i lamela 350. :lol: Druk ležaj 270? :lol::lol::lol: Tu je set iste cijene kao i svaki, 150-200km, a plivajući zamajac je 800-900km.
 
Član
to i mene zanima,jer prije pola godine kupio sam nov set kvacila 100 KM za golfa 3 1.4 motor,i jako brzo mi je lamela otisla,kad krenem lagano,i drzim na kvacilu sve trza auto...eh sad imam ponudu za ugradnju lukove lamele 1 god garancije 300 KM a na drugom mjestu luk 180 a sax.150(ove dvije cijene su bez ugradnje,)
 
Bilo bi dobro da je to pravi LUK ili pravi sachs. Jeftine kopije koje se prave po bosni zato je tako set jeftin. Ja bi ih odma 3 kupio da je orginal set 150km , pih da je i 400km kupio bi 2 :cool:
 
Član
Meni je covjek za mog bmw-a nudio luk set kvacila za 180KM, a odem u Motorex u Prnjavor i sachs 399KM, a cuo sam da je luk isto dobar, ali mi bilo nesto sumljivo sto je ovako jeftin i umem ovaj iz Motorex-a. Sad dal je org nzm al je bolji od ovog luk-ovog, barem mislim.
 
Top