Lose grijanje GOLF 2 1,8 benzin

Lose grijanje GOLF 2 1,8 benzin

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi pa jeli moguce to!????...Evo ja sam juce uradio ovo sve sto ste vi ovdje pokazali, znaci sredio klapne, ocistio hladnjak sonom kiselinom, iako nije bio zacpljen, pregledao sistem, tecnosti ima, sva crjeva topla, termostat otvara, postize radnu temperaturu, crjeva koja idu u mali hladnjak vruca sa odrecenom razlikom u temperaturi....Grijanje i dalje slabo sto brze duva i ja brze vozim??????
 
Član
Brate, da tebi nije supalj patos pa ti duva hladno pod noge.
:lol::lol::lol:
Otidji kod nekog stolara neka ti to popatosi
:lol::lol::lol:
Macko, nema sta, pumpa ti je 100% jer ona treba da pravi dobar protok tako da ne mozes primetiti razliku u zagrejanosti creva, a nju ces probati vrlo jednostavno. Skini ono tanko crevo sto ide sa hladnjaka na posudu i skini cep od posude i usmeri srevo u nju. Kad upalis auto na ono crevce treba da ima fin mlaz vode, a kad dajes gas pritisak se znatno povecava i na nekih 3000 o/min mlaz treba da ti bude bar 3-4cm.
Jos nesto, kod nekih modela u onom crevu postoji jedna mala "dizna" koja je tu da spreci brz protok vode da bi se auto pre zagrejao i ona ce ti smetati da proveris pumpu. Zato samo zameni ono crevo dok ne isprobas ovo sto sam ti objasnio pa posle vrati staro
 
dule-p je napisao(la):
Brate, da tebi nije supalj patos pa ti duva hladno pod noge.
:lol::lol::lol:
Otidji kod nekog stolara neka ti to popatosi
:lol::lol::lol:
Macko, nema sta, pumpa ti je 100% jer ona treba da pravi dobar protok tako da ne mozes primetiti razliku u zagrejanosti creva, a nju ces probati vrlo jednostavno. Skini ono tanko crevo sto ide sa hladnjaka na posudu i skini cep od posude i usmeri srevo u nju. Kad upalis auto na ono crevce treba da ima fin mlaz vode, a kad dajes gas pritisak se znatno povecava i na nekih 3000 o/min mlaz treba da ti bude bar 3-4cm.
Jos nesto, kod nekih modela u onom crevu postoji jedna mala "dizna" koja je tu da spreci brz protok vode da bi se auto pre zagrejao i ona ce ti smetati da proveris pumpu. Zato samo zameni ono crevo dok ne isprobas ovo sto sam ti objasnio pa posle vrati staro

Hvala...URadicu kako si rekao, pa cemo vidjeti??
 
Vodena pumpa u odlicnom stanju!!! Znaci klapne, pumpa uredu....Sistem pun vode....Termostat je uredu...Temperatura crjeva je uredu!!! E sad...danas sam pipao ona crjeva koja idu u mali hladnjak i primjetio da je ono koje ulazi u hladnjak pod vecim pritiskom nego ono koje izlazi....Pa kontam da ipak nije mali hladnjak zacepljen toliko da ga ni sona kiselina nije mogla odcepiti....Ali oba crjeva su vruca...eto sam je razlika u pritiscima.........
 
Član
ja sam imao isti problem golf 2 1.6 dizel ali kod mene nije bila uredu klapna na kojoj podesavas temperaturu.skinuo srednju konzolu upalio auto i zatvorio je rukom ne znam jesi li to pokusavao
 
Član
ako si klapnu sredio i golf postize radnu temperaturu to je mali hladnjak 100% nemas dalje sta trazit.A nije to neki poso zamijenit a nisu ni neke pare
 
Član
Kod nas u Srbiji mali hladnjak za Golfa 2 kosta 850 dinara ili 9 eura, tako da su to nikakve pare, a moze ceo posao da se zavrsi za 2 sata
 
E ovako ljudi....Juce pregledao sve sto se tice grijanja u autu i sistema hladjenja motora! Vodena pumpa ispravna, termostat funkcionise(otvara na 82 stepena), klapne za preusmjeravanje vazduha-toplo hladno ispravne i funkcionisu......Oba crjeva koja idu u mali hladnjak su vruca s tim sto je ono koje ulazi u mali hladnjak toplije 4-5 stepeni od onog koje izlazi, takodje isto crjevo je pod vecim pritiskom od onog koje izlazi......Da li je moguce da je mali hladnjak ipak zacepljen a da ja to nisam primjetio, jer skidao sam ga i stavljao na crjevo, voda kruzi, vazduh prolazi, da li je ipak zacepljen????
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top