Ljudi zna li iko obrazloziti malo bolje sifru sa dijagnostike

Ljudi zna li iko obrazloziti malo bolje sifru sa dijagnostike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U pitanju je alfa 147 1.6 ts pokazujemi mi dvije greske na motoru ali ove dijagnostike do sada ne orazloze gdje je greska evo sifre greske


p1177
p1178
 
Član
P1177 = Synchronization Fault

This normally occurs with stretching of the cam belt, it throws the timing out between the Cam sensor and the Crank sensor making the injectors open at the wrong time and the plugs fire too early. Too be honest the only cure is a cambelt change, I guess your current belt is over 36,000 miles or 3 years old now.




eto naso sam ti sta znaci, bar jednu gresku
 
Druze da ti nisi pogrijesio ovu sifru kodovi gresaka pocinju p0 pa nadalje do 999 ako je kod p0177 i p0178 to ti je potrosnja goriva i slab pritisak goriva
 
Član
Trazio sam onu gresku po netu od danas ali nisam uspio da nadjem! Uglavnom za ove p1177 i p1178 ima par jako interesantnih svari!
1. je ova sto je *nelle_g nasao! Znaci misle da je rijec o zubcastom kaisu i da se treba mijenjati!
2. je ovo "When i had P1177 and P1178 on it turned out to be the engine temp sensor which gives symptons identical to lambda or maf failure"---- Otisao senzor za temperaturu motora i nakon zamjene toga nije bilo problema!
3. MAF
4. postoji jos jedna opcija gdje misle da je rijec o lambdi!

E da,evo dalje sam uspio da iskopam,da je na 147 problem najcesce bio MAF!

A na jednom njemackom sajtu sam uspio da nadjem da su se ove greske cesto znale pojaviti nakon ugradnje plina,a evo i zbog cega:
"Es kann auch einfach daran liegen, das die Anlage nicht 100% super abgestimmt ist, will sagen das er entweder zuviel oder zu wenig Gas bekommt. "-- Problem moze biti jednostavno i u tome da sistem od plina nije potpuno ustiman,hoce reci da ili dobija previse ili premalo gasa!

A kada malo bolje razmislim to se tebi i pocelo da pojavljuje nakon sto si isao na ono dostimavanje,pa je pocela jos manje da trosi!!!!! Aj da ne pisem vise vidimo se na kafi!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top